Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Weatherby или Tikka?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Weatherby или Tikka?

    Тук идва голямата дилема. Weatherby Vanguard Sub-MOA или Tikka T3 Lite, калибъра е .223. Weatherby-то го имам под ръка и ми е ясно, а Tikka-та ми я хвалят много колегите в Скандинавия. Има ли някой с опит и с двете бумтявици, за да сподели впечатления?
    Предварително благодаря!
    Approximately 29% of the Earth is land,the rest is ours...

  • #2
    От: Weatherby или Tikka?

    И двете са добри.
    Не съм стрелял с никоя от тях, но съм ги разглеждал обстойно в магазините.
    Тиката ми допада повече, сякаш е по "пипната", а и ми легна по добре при прикладване, но това за всеки е различно.
    Защо си се спрял на 223. това освен за хищник и за сърна за по едро не е удачно и ефективно.
    Заложи на 308 или 30.06

    Коментар


    • #3
      От: Weatherby или Tikka?

      Първоначално публикуван от X TARGET Преглед на мнение
      И двете са добри.
      Не съм стрелял с никоя от тях, но съм ги разглеждал обстойно в магазините.
      Тиката ми допада повече, сякаш е по "пипната", а и ми легна по добре при прикладване, но това за всеки е различно.
      Защо си се спрял на 223. това освен за хищник и за сърна за по едро не е удачно и ефективно.
      Заложи на 308 или 30.06
      Благодаря за мнението колега. В магазина и аз съм ги виждал, но до колкото знам едно оръжие се оценява при стрелба и то не единична . Искам да знам скрити недостатъци и предимства. Спрял съм се конкретно на тези две пушки и конкретно на този калибър! Знам добре приложението на .223 и си го взимам конкретно за лов на хищници!
      Approximately 29% of the Earth is land,the rest is ours...

      Коментар


      • #4
        От: Weatherby или Tikka?

        Между тези двете Тика без да се замисляш!Уедърби е много читава марка ама ако беше Марк 5,тази е да ме прощават собствениците "сбирщайн"!

        Коментар


        • #5
          От: Weatherby или Tikka?

          Първоначално публикуван от goiko Преглед на мнение
          Между тези двете Тика без да се замисляш!Уедърби е много читава марка ама ако беше Марк 5,тази е да ме прощават собствениците "сбирщайн"!
          Здравей goiko,
          Сбирщайн от какво? Стрелял ли си с някоя от двете или познаваш ли някой който да е?
          Approximately 29% of the Earth is land,the rest is ours...

          Коментар


          • #6
            От: Weatherby или Tikka?

            Първоначално публикуван от nekromant Преглед на мнение
            Здравей goiko,
            Сбирщайн от какво? Стрелял ли си с някоя от двете или познаваш ли някой който да е?
            Стрелял съм и с двете.Тика имах девет години mod-595-Mastar,Уедърби има мой приятел.Имам в предвид че е сглобена от компоненти които нямат много общо с Уедърби-цев произведена от Howa,затвор не си спомням от кого,но първите партиди в щатите бяха изтеглени именно заради затвора,спусък или отново на Хова или на Мосбърг,въобще пълна мешания.Това за суб-моа да не те впечатлява особено защото производителя някък между другото и с половин уста казва,че това се постига,но с определен тип патрон на Уедърби.Другото по-важно е ,че всяка добра карабина(Тика е такава)с подходящия патрон в подходящ калибър ще направи такава група.

            Коментар


            • #7
              От: Weatherby или Tikka?

              Имам Тика ,само че в кал.308WIN и мога да каже че е карабина без забележки.От 10 години ловувам с нея на едро,доста изстрели съм направил и продължава да прави доста добра група като я прострелвам на стрелбището.Не съм имал някакви проблеми със затвор ,цев или спусъков механизъм,така че моето мнение е да вземеш Tikka T3.
              VEREYA MOTORSPORT TEAM

              Коментар


              • #8
                От: Weatherby или Tikka?

                Благодаря за помощта колеги .
                Всъщност имах нужда от информация точно относно Tikka-та.
                Мой приятел има Sub-MOA и силно ме заинтригува когато направи "изстрел в изстрел" на 100 метра с нея, но не знаех подробности около конструкцията и. Поздрави
                Approximately 29% of the Earth is land,the rest is ours...

                Коментар


                • #9
                  От: Weatherby или Tikka?

                  От друг форум ми дадоха този сравнителен тест:
                  http://www.chuckhawks.com/compared_r...vs_refined.htm

                  А аз, май ще заменя в дилемата си Tikka с Browning X-Bolt
                  Approximately 29% of the Earth is land,the rest is ours...

                  Коментар


                  • #10
                    От: Weatherby или Tikka?

                    С намесата на Browning като че ли дилемата се предопредели . Както гласеше една реклама:
                    "Browning, tested on animals!"
                    Бих допълнил "...и не само"
                    Approximately 29% of the Earth is land,the rest is ours...

                    Коментар


                    • #11
                      От: Weatherby или Tikka?

                      Ако имате да казвате нещо конкретно по темата-да. Лакърдийките кой е по-, най-, и т.н. - на друго място.
                      Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                      Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                      В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X