Обява

Свий
Няма добавени обяви.

София - Дубровник - дайте акъл

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • София - Дубровник - дайте акъл

    през къде, какво трябва да знам, да нося, пътища, цени и т.н.
    никога не съм ходил натам, нямам никаква представа.

  • #2
    Re: София - Дубровник - дайте акъл

    има къмпинги на цена колкото наш евтин хотел .А в хотел мисля че почваха от 20 евро.Спазваи З.Д.П.

    Коментар


    • #3
      Re: София - Дубровник - дайте акъл

      аз съм пътувал до там с автобус 2003г.
      пътуването беше кошмарно
      на отиване 24 часа, на връшане 20
      като разстояние не е голямо, но пътуването из планините на Черна гора
      е много бавно и изнервящо
      тогава имахме визо режим с босна и херцеговина, и за това се налагаше да се мине през Черна гора, сега нямам представа как е положението
      LR RR Classic VM2.5

      Коментар


      • #4
        Re: София - Дубровник - дайте акъл

        с автобус винаги е мъка... например до Мюнхен е 20-24ч, а с кола е 13-15ч...
        помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

        Коментар


        • #5
          Re: София - Дубровник - дайте акъл

          да ти е полесно

          през къде: Сърбия, Ч.Гора

          какво трябва да знам: за теб найдобре - Хърватски

          да нося: пари, още подобре - много пари

          пътища: лоши

          цени: високи (1лев - 3,71куна), делиш на 4

          иначе , много хубаво, море е страхотно
          Three witches watch three Swatch watches.
          Which witch watch which Swatch watch?

          Коментар


          • #6
            Re: София - Дубровник - дайте акъл

            благодаря.
            а винетки, пътни такси и др. такива (освен магистралата в сърбия)?

            Коментар


            • #7
              Re: София - Дубровник - дайте акъл

              welcome!
              а сега сериозно:

              Калотина - Ниш /качиш се на магистрала и слизаш при Крушевац(Krusevac), мисля да е към 5 евро такса/, след това: Кралево (Kraljevo),Нови Пазар(Novi Pazar),Рашка(Raska), влизаш в Ч.Гора - посока Подгорица(Podgorica), след това /моето предложение: отиваш посока Цетине (Cetinje) и след това Котор (Kotor). Гледка е страхотна.Много завойи, обаче на доле. В Котор си вземи задужително половин час почивка/разходка/, има какво да се види. След почивка отиваш посока Херцег Нови (Herceg Novi), обаче не към ферибота, направи си кръг, много хубави малки туристически местенца, след Х.Нови, посока Хърватска (Hrvatska, Dubrovnik), 20-25км и си в Хърватска и први голям град е Дубровник. Ако имаш време, спри в Цавтат (Cavtat) за кафе, струва си.
              Надявам се да съм полезен, ух, измучих се са мой Български, дано ме разбереш
              Three witches watch three Swatch watches.
              Which witch watch which Swatch watch?

              Коментар


              • #8
                Re: София - Дубровник - дайте акъл

                Ет ти един вариант тук до Белград и тук от Белград до Добровник ( има и много по пряк път през Македония - Косово, ама не те съветвам да минаваш от там) аз му вярвам на този сайт, не веднъж съм го ползвал и не ме разочаровал до сега, хубавото е, че знае до стотинка пътните и винетните такси, можеш да си принтираш написаното по-долу имаш визиално как изглежда следващата табелка, разстоянието до нея и дори приблизителната сума за гориво и пътни такси, абе на мен ми харесва как направен.
                Успех
                Последно редактирано от Peppy; 15-05-07, 20:33.
                LZ1PER

                Коментар


                • #9
                  Re: София - Дубровник - дайте акъл

                  Първоначално публикуван от sergej Преглед на мнение
                  welcome!
                  а сега сериозно:

                  Калотина - Ниш /качиш се на магистрала и слизаш при Крушевац(Krusevac), мисля да е към 5 евро такса/, след това: Кралево (Kraljevo),Нови Пазар(Novi Pazar),Рашка(Raska), влизаш в Ч.Гора - посока Подгорица(Podgorica), след това /моето предложение: отиваш посока Цетине (Cetinje) и след това Котор (Kotor). Гледка е страхотна.Много завойи, обаче на доле. В Котор си вземи задужително половин час почивка/разходка/, има какво да се види. След почивка отиваш посока Херцег Нови (Herceg Novi), обаче не към ферибота, направи си кръг, много хубави малки туристически местенца, след Х.Нови, посока Хърватска (Hrvatska, Dubrovnik), 20-25км и си в Хърватска и први голям град е Дубровник. Ако имаш време, спри в Цавтат (Cavtat) за кафе, струва си.
                  Надявам се да съм полезен, ух, измучих се са мой Български, дано ме разбереш
                  много благодаря
                  нещо такова ли е

                  Коментар


                  • #10
                    Re: София - Дубровник - дайте акъл

                    Първоначално публикуван от peppy Преглед на мнение
                    Ет ти един вариант тук до Белград и тук от Белград до Добровник ( има и много по пряк път през Македония - Косово, ама не те съветвам да минаваш от там) аз му вярвам на този сайт, не веднъж съм го ползвал и не ме разочаровал до сега, хубавото е, че знае до стотинка пътните и винетните такси, можеш да си принтираш написаното по-долу имаш визиално как изглежда следващата табелка, разстоянието до нея и дори приблизителната сума за гориво и пътни такси, абе на мен ми харесва как направен.
                    Успех
                    още едно благодаря!
                    ще си поиграя с новата играчка (не съм го ползвал досега, ама изглежда интересно)

                    Коментар


                    • #11
                      Re: София - Дубровник - дайте акъл

                      Първоначално публикуван от denislav Преглед на мнение
                      много благодаря
                      нещо такова ли е
                      да, освен от цетине не на будва, а директно на котор!
                      Three witches watch three Swatch watches.
                      Which witch watch which Swatch watch?

                      Коментар


                      • #12
                        Re: София - Дубровник - дайте акъл

                        Първоначално публикуван от peppy Преглед на мнение
                        Ет ти един вариант тук до Белград и тук от Белград до Добровник ( има и много по пряк път през Македония - Косово, ама не те съветвам да минаваш от там) аз му вярвам на този сайт, не веднъж съм го ползвал и не ме разочаровал до сега, хубавото е, че знае до стотинка пътните и винетните такси, можеш да си принтираш написаното по-долу имаш визиално как изглежда следващата табелка, разстоянието до нея и дори приблизителната сума за гориво и пътни такси, абе на мен ми харесва как направен.
                        Успех

                        това е добре, освен що на вас българите за босна ви требва виза. аз, заради жена ми, за сплит от софия минавам през белград,загреб и тогава за сплит. визите за босна се издават в белград или истанбул
                        Three witches watch three Swatch watches.
                        Which witch watch which Swatch watch?

                        Коментар


                        • #13
                          Re: София - Дубровник - дайте акъл

                          ей, обичам го тоя форум
                          решавам да пътувам до Хърватска и хоп - "Местоположение: Split(CRO) - Sofia,Lozen(BG)" - хърватин, че и с чудесен български - късметлия съм.

                          sergej, ще продължа да те тормозя, ако не възразяваш.
                          Дубровник е само началото. планът е по-мащабен


                          с приятели смятаме да летуваме по този маршрут за 10-ина дни.
                          ровя се в http://www.camping.hr/gb/index.htm, ама нещо не мога да се оправя. казаха ми, че имало вериги къмпинги, в които можеш да направиш резервация с някаква отстъпка. вярно ли е това?

                          освен що на вас българите за босна ви требва виза.



                          за тука ше ми трябва виза, така ли.

                          Коментар


                          • #14
                            Re: София - Дубровник - дайте акъл

                            Благодаря , тука сме да се помагаме кога е взможно.
                            План ви е много хубав, обаче ако аз мога да ви дам предложение, требва да тргнете в обратна посока и Дубровник да оставете за край. Път Дубровник-София е полек кога се прибираш него кога отиваш, казвам ти га от опит.
                            Аз лично бих ходил през Белград и Загреб на там /от Сф към 23.00 и в Загреб си на сутринта на кафе и страхотни бриоши/кроасани/ на главната площатка (Trg Bana Jelacica). След това към Рийека(Rijeka)-Опатия(Opatija) /2ч/ и сте на морето преди 10.00 АМ. Около Рийека и Опатия има много малки семейни хотели и частни стайи (privatni apartmani- нормална цена е 50Евро за 4 ), след това, избор е ваш, към Истра (Pula-Rovinj-Porec-Umag) или на Юг към Далматиа (Senj-Zadar-Sibenik-Split-Dubrovnik).

                            За кампинг нищо не зная, сажалявам, никога ми се не е налагало. Прво изберите маршут у двете посоке и тогава ще видим каде е найдобре да се спи, какво да се види, каде е найдобрия ресторант с риба итн. В Истра в ресторантите се взима талиянска храна,гъби(tartufi, sampinjoni),бяло вино(Malvazija). В Далматиа - риба(lubin, orada, zubatac) с червено вино (Posip) или младо агне (janjetina) със бяло вино (Postup). На свакаде ако сте гурмани искайте също сушена шунка, казва се Prsut, найдобрия е Drniski Prsut и жуто овчие сирене/кашкавал/ са остърв Паг (Paski sir). Има специфичен вкус заради морска сол.

                            Иначе, да прав си, за 15км требва виза, може с ферибот от Търпан (Trpanj) до пристанище Плоче (Ploce) обаче не зная колко се чака.
                            Освен на магистралите, такса се не плаща никаде.

                            Изморих се , to be continued
                            Three witches watch three Swatch watches.
                            Which witch watch which Swatch watch?

                            Коментар


                            • #15
                              До: Re: София - Дубровник - дайте акъл

                              Първоначално публикуван от sergej Преглед на мнение
                              welcome!
                              а сега сериозно:

                              Калотина - Ниш /качиш се на магистрала и слизаш при Крушевац(Krusevac), мисля да е към 5 евро такса/, след това: Кралево (Kraljevo),Нови Пазар(Novi Pazar),Рашка(Raska), влизаш в Ч.Гора - посока Подгорица(Podgorica), след това /моето предложение: отиваш посока Цетине (Cetinje) и след това Котор (Kotor). Гледка е страхотна.Много завойи, обаче на доле. В Котор си вземи задужително половин час почивка/разходка/, има какво да се види. След почивка отиваш посока Херцег Нови (Herceg Novi), обаче не към ферибота, направи си кръг, много хубави малки туристически местенца, след Х.Нови, посока Хърватска (Hrvatska, Dubrovnik), 20-25км и си в Хърватска и први голям град е Дубровник. Ако имаш време, спри в Цавтат (Cavtat) за кафе, струва си.
                              Надявам се да съм полезен, ух, измучих се са мой Български, дано ме разбереш
                              Здравейте на всички
                              След 2 дни заминавам за Дубровник с кола и ме натовариха да проуча пътя. Никога не сме ходили натам и след като прочетох мнооого неща из нета... стигнах до вас. и до теб Сергей
                              Мисля че ще бъде по твоя маршрут, но едно нещо МНОГО ме интересува.
                              Разбит ли е пътя?
                              На завоите се кефим много, трудностите не са ни проблем, разстоянията също... но сме със спортна кола и ... ДУПКИТЕ развалят кефа.
                              Как е по тоя маршрут?

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X