Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Трябва ли да има ниски обороти или трябва да гасне? 2Т чист Крос?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Трябва ли да има ниски обороти или трябва да гасне? 2Т чист Крос?

    Искам да попитам, понеже всеки различни мнения изказва. Карам Хонда ЦР250 чист крос, и въпроса ми е как трябва да си наглася оборотите на празен ход, трябва ли мотора да има Ниски или трябва като съм на изключена от скорост и върна газта да гасне? Въртях смукача, за да наглася оборотите, или са много ниски и ги държи такива без да гасне или са високи, или пък толкова ниски че гасне? Как да го оставя за да не се изсуши, а пък и да не стане, така че при подаване на газ след това да е пълен с бензин и масло двигателя и да не вземе да ми пробие свещта?

    Мерси и се извинявам ако нещо не съм обяснил правилно...

  • #2
    От: Трябва ли да има ниски обороти или трябва да гасне? 2Т чист Крос?

    Свеща няма да ти се пробие,може само да я цапа ако работи повече време на оборот.Дали да има ниски обороти според мен е въпрос на вкус.Така че си прецени сам.
    0888 074 049

    Коментар


    • #3
      От: Трябва ли да има ниски обороти или трябва да гасне? 2Т чист Крос?

      Чистия крос трябва да си гасне , няма ниски.
      В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

      Коментар


      • #4
        От: Трябва ли да има ниски обороти или трябва да гасне? 2Т чист Крос?

        Пак различни мнения Явно става и така и така...

        Коментар


        • #5
          От: Трябва ли да има ниски обороти или трябва да гасне? 2Т чист Крос?

          А при мръсния какво е положението, след каране трябва ли да се измие първо и тогава да се прави реглаж на карба, или може и веднага след каране?
          Не трябва да гасне без подаване на газ, имаш проблем с жигльора на празния ход/мръсен въздушен филтър!

          Коментар


          • #6
            От: Трябва ли да има ниски обороти или трябва да гасне? 2Т чист Крос?

            Не той по принцип не гасне ако си му барна оборотите, но как е по добре за двигателя беше въпроса?

            Коментар


            • #7
              От: Трябва ли да има ниски обороти или трябва да гасне? 2Т чист Крос?

              По принцип много хора казват, че 2т кросови мотори трябва да гаснат на място. Аз наскоро се поинтересувах доста относно джетинг и настройка на карбуратори и стигнах до извода, че това не е точно така... Ако работи примерно 5 мин на място е нормално да започне да "плете" и евентуално да загасне, но да гасне почти веднага и като му дадеш газ да пуши ( както моя прави) не е нормално. Това е признак за богата смес. Ето защо сега съм си купил 1 комплект малки жигльори и 1 комплект главни, както и един-два размера по-бедна игла и гумената игличка, която затваря поплавъка. Сега като се прибера в края на Юли ще си поиграя и ще се опитам да го настроя и ще пиша и за резултата във форума. Но общо взето ако ти харесва в другия диапазон на обороти как работи и си проверил нещата които са написали колегите отгоре (мръсен филтър/жигльор и т.н) просто намали малкия жигльор ( Pilot jet) и виж дали ще ти хареса. Той влияе на празен ход до горе-долу 1/4 отворена газ, от 1/4 до 3/4 най-голяма роля играе иглата и вече на пълна газ най-голяма роля игра главния жигльор. Също провери карбуратора за износване- най-често се износва игличката затваряща поплавъка, от там се вдига нивото и сместа се обогатява, износват се и иглата и втулката по която се движи ( на Микуни доколкото знам тази втулка може да се сменя, на Кейхин не- там проблема се оправя с 1 размер по-дебела игла примерно). Игличката на поплавъка може да видиш с просто око дали е износена, а иглата не.
              Успех с отстраняването на проблема

              Коментар


              • #8
                От: Трябва ли да има ниски обороти или трябва да гасне? 2Т чист Крос?

                Пичове вие не ме разбрахте, аз нямам проблем, че нямам ниски обороти. При ЦР250 оборотите се настройват от смукача, чрез завъртане. Когато искам си го правя да си имам обороти, когато искам си го правя да си гасне, когато искам го правя да работи се едно всеки момент ще изгасне. Въпроса ми беше как е най - добре за двигателя да го оставя?!

                Коментар


                • #9
                  От: Трябва ли да има ниски обороти или трябва да гасне? 2Т чист Крос?

                  Направи си го както ти харесва, няма голямо значение. По принцип като работи на на място без да му даваш газ, му идва в повече горивото, но това не му пречи. За буталото е по-хубаво горивната смес да е по-богата.
                  Поздрави!
                  Yamaha WR 200

                  Коментар


                  • #10
                    От: Трябва ли да има ниски обороти или трябва да гасне? 2Т чист Крос?

                    Първоначално публикуван от speedrifter
                    Глупости
                    Ще се опитам да ти отговоря защо ми е глупаво мнението: Колегата е написал 2т чист крос , това означава мотор, който се кара само на трасе и на състезания. Когато карах 2т чист крос , и се нареждахме на бариерата 40 мотора , всички 2т чист крос , на никой мотора не можеше да работи, без да му се подава газ. Между тях имаше и един, който караше на световно , и е побеждавал на световно. Неговият мотор също гаснеше, ако не му се подава газ. Механиците така регулираха карбуратора, че моторът да гасне , причини има няколко. Но разбира се има такива дето си карат чистия крос само по асфалта , на други чистия крос има стъпенки за втори човек и контактен ключ , а сега има един дето ако може ще си сложи и газова уредба. Сега ако можеш да ми обясниш с твоето умно мнение "Глупости" , какво искаш да кажеш.
                    Последно редактирано от viki terzieva; 06-07-11, 13:31.
                    В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

                    Коментар


                    • #11
                      От: Трябва ли да има ниски обороти или трябва да гасне? 2Т чист Крос?

                      А аз го карам в гората, забравих да спомена тази подробност.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Трябва ли да има ниски обороти или трябва да гасне? 2Т чист Крос?

                        Аз лично не знам кое е по добре за двигателя. Но така и така сме се отдали на размисли да споделя и аз моето виждане. Гасненето на кросов мотор подготвен за съзтезание според мен се дължи не толкова на причини щадящи двигателя. Все пак той е взет за съзтезания .По скоро са някакви съображения за сигурност при падане. Защото при достатъчно високи обороти и паднал мотор (задна гума във въздуха ) тя (задната гума) ще продължи да се върти и не се знае какво ще попадне между спиците.
                        Според мен нищо му няма на двигателя да си е настроен да не гасне на празен ход. Все пак в гората не е много удобно при всяко спиране да гасим машините и после да ги ритаме . Искам и да поясня, че моя кдх 125 преди си държеше обороти на празен ход. Сега кх-са също така съм го настроил все пак става дума за спиране за не повече от минута а и през това време си го припомвам . Така , че колега настрой си двигателя както ти е кеф. Как е добре за мотора незнам но важното е на мен да ми е добре на него за 1 мин на празен ход ако му стане нещо ще го карам за скраб .

                        Коментар


                        • #13
                          От: Трябва ли да има ниски обороти или трябва да гасне? 2Т чист Крос?

                          Първоначално публикуван от motor_men Преглед на мнение
                          Сега ако можеш да ми обясниш с твоето умно мнение "Глупости" , какво искаш да кажеш.
                          Искам да кажа, че е въпрос на личен избор и не е задължително да гасне ...
                          Yamaha WR 200

                          Коментар


                          • #14
                            От: Трябва ли да има ниски обороти или трябва да гасне? 2Т чист Крос?

                            Подкрепям колегата с 2 ръце , че всичко е въпрос на личен избор

                            Коментар


                            • #15
                              От: Трябва ли да има ниски обороти или трябва да гасне? 2Т чист Крос?

                              2Т МОТОР не трябва да има обороти на празен ход,защото ако има обороти в завой ще увлича,затова по състезания 2Т нямат обороти.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X