Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мотоблок-мнения преди закупуване

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Мотоблок-мнения преди закупуване

    Здравейте,
    След като си сериозно съм се насочил към довършването на къща на село и отглеждане на 2,5 дка овощна градина се замислих за закупуване на мотоблок или малък трактор.
    По икономически и чисто практични за мен причини почти изключих трактора като вариант-твърде висок/дори и малките японски/за да минава под нискостеблените ми дървета,голям за съхранение/не живея постоянно там/,скъп-3500 и нагоре...

    Остана варианта мотоблок.
    Видях едни "мини"мотоблокове-мотори оклоло 7-9 к.с.,навесна фреза,но са малки,не могат да орат/според мен/,с две предни и една задна скорост.
    В съшото време забелязах едни стари и очукани машини, с големи гуми-около 13-15 цола,с мотори от 5 до 10 к.с-беларус,нева и разни италиански мотори-Руджерини,Ломбардини,Бертолини и пр.

    Та кава е разликата и какво да му гледам?
    Скорости,мощност,тегло или ???

    Моите изисквания са да може да оре с плуг/конски например/,да може да се прикачи фреза,да влачи картофовадач и ремарке по наклон с тегло около 200-300 кг.
    Позвали ли сте такъв,какви са вашите отзиви,забележки и препоръки преди закупуванто му.
    Всъщност очаквам всякави мнения,но моля не ми препоъчвахте мотофреза-имам я и ми откъсна ръцете при фрезоване и е безполезна при останалите дейности.

  • #2
    От: Мотоблок-мнения преди закупуване

    Бягай от руските като дявол от тамянВсичко останало става за целта
    К мирной жизни не пригоден.
    Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
    ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

    Коментар


    • #3
      От: Мотоблок-мнения преди закупуване

      Първоначално публикуван от Стария Преглед на мнение
      Бягай от руските като дявол от тамянВсичко останало става за целта
      Е това беше изтрел от упор.Аз си мислех за някакъв беларус или болгар ама....Нали затова питам за мнения.
      А кое е проблемно-скорости или двигател?Щото нали като е руско е джелезно,евтино,дуракоустойчиво...?
      Не споря-порсто потам за пояснение.

      Коментар


      • #4
        От: Мотоблок-мнения преди закупуване

        Май нещо не се получава дискусия-или никой не ползва таква благина или всички на море!
        Ще съм благодарен на всички мнения,защото никога не съм виждал такава машина в действие и не познавам човек който да притежава подобно нещо!
        Едно е да го гледам на снимка,друго е да го пипнеш и работиш с него.
        Та всяко мнение ще е полезно!

        Коментар


        • #5
          От: Мотоблок-мнения преди закупуване

          Ех брат как да ти обясня че има грешка в създаването на руската машина.......
          К мирной жизни не пригоден.
          Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
          ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

          Коментар


          • #6
            От: Мотоблок-мнения преди закупуване

            Върни се на варианта с малкия трактор - ще ти излезе по-изгодно и по икономически и по чисто практични причини. Всички, които си купиха първо "мотоблок", после или си купиха малко тракторче, или голям трактор, или се отказаха въобще от земеделието, дори и за хоби.
            До колкото разбирам, това не нещо като да искаш да ставаш рокер и да си купиш мотопедче до 50 кубика, без скорости, но с каска
            Ако не свършва добре, значи не е свършило!
            0888 315 794
            LZ1UPI
            A1 (Rh+)

            Коментар


            • #7
              От: Мотоблок-мнения преди закупуване

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:13013.jpg
Прегледи:1
Размер:213.6 КБ
ID:5290257Има едни руски трактори много ниски -1.30-40. Много яки -редукторни мостове, 4х4 ,завиване като на к700-през средата-навес /кош/ . точна марка не мога да кажа обаче.Братчеда има тоа звяр,това няма спиране-мотора е малко скапан- някъкъв руски бензин с въздушно охлаждане 2цилиндъра голям боклук, всичко друго е безотказно.Той си гледа бустана с него и си прибира дърва за зимата с него сме ходили в блатата до плама да режем и е товарил 1кубик в коша и няма спиране.Има бавни скорости ,силотводен вал и къкво още се сетиш.Взе го за без пари направо с пълно оборудване-плуг,косачка,водна помпа , леген- откача се бутилката от навеса и се качва легена като мултилифт зимата откачаш фтулките на легена и го обръшаш и ринеш сняг с него, от скоро ме е подхванал да правим копачка/фреза/ защото му е по удобно да минава с нея след оран.Въртял съм го и сукал да ми го даде ,за един проект,но се праи , и неще.Преди това имаше само копачка/фреза/ и я продаде много бързо след като взе трактора.Тоя трактор сложи ли му се един дизелов мотор 2цилиндъра дойц или нещо от рода на ружерини ,ахме , ще е златна машина.Относно това за руските машини ,руснаците са измислили неща ,които американците и някой други ,не са санували ,но им куца испълнението

              Коментар


              • #8
                От: Мотоблок-мнения преди закупуване

                Първоначално публикуван от sparow Преглед на мнение
                [ATTACH=CONFIG]345982[/ATTACH]Има едни руски трактори много ниски -1.30-40. Много яки -редукторни мостове, 4х4 ,завиване като на к700-през средата-навес /кош/ . точна марка не мога да кажа обаче.Братчеда има тоа звяр,това няма спиране-мотора е малко скапан- някъкъв руски бензин с въздушно охлаждане 2цилиндъра голям боклук, всичко друго е безотказно.Той си гледа бустана с него и си прибира дърва за зимата с него сме ходили в блатата до плама да режем и е товарил 1кубик в коша и няма спиране.Има бавни скорости ,силотводен вал и къкво още се сетиш.Взе го за без пари направо с пълно оборудване-плуг,косачка,водна помпа , леген- откача се бутилката от навеса и се качва легена като мултилифт зимата откачаш фтулките на легена и го обръшаш и ринеш сняг с него, от скоро ме е подхванал да правим копачка/фреза/ защото му е по удобно да минава с нея след оран.Въртял съм го и сукал да ми го даде ,за един проект,но се праи , и неще.Преди това имаше само копачка/фреза/ и я продаде много бързо след като взе трактора.Тоя трактор сложи ли му се един дизелов мотор 2цилиндъра дойц или нещо от рода на ружерини ,ахме , ще е златна машина.Относно това за руските машини ,руснаците са измислили неща ,които американците и някой други ,не са санували ,но им куца испълнението
                Че то си пише отпред - Прикарпатець http://www.youtube.com/watch?v=tQ4nOsa5nB4
                Nissan Terrano 2,7 TDI

                Коментар


                • #9
                  От: Мотоблок-мнения преди закупуване

                  Аз съм навит за една мотофреза ГАРДЕНИЯ.Италианска.може да й се закача ремарке от кола.7 коня.Ама се чудя и аз...И моето място е около два декара,но поливно,и само зеленчуци.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Мотоблок-мнения преди закупуване

                    Благодаря на всички отзовали се дотук.
                    Трактора наистина е отличен вариант.Обаче оставих малки междуредия 4.0м и отстояния в реда-3,5 метра и сега дърветата леко по леко "затварят" редовете.И понеже е полупланински района има и змий и ми се иска да минава колкото се може по близо до дъветата, а и имам и други причини.Мотоблока остава за мен като единствен вариант.Освен това няма да се разширявам повече като площи поради колосална липса на време, та варианта е мотоблок.
                    Някой има ли нещо подобно и да сподели какви са му възможностите и какво да търся или...какво сабя покаже?

                    Коментар


                    • #11
                      От: Мотоблок-мнения преди закупуване

                      Щом си решил да е мотокултиватор гледай да е над 8 к.с. И имай предвид,че с него се оре плитко и е трудно да се уцели правилната настройка на плуга. Ако го взимаш на старо огледай всичко, особено изпробвай скоростната кутия на всички скорости,бързи и бавни ако има такива.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Мотоблок-мнения преди закупуване

                        Очаквах някой дето е ползвал повече да се включи, но щом няма - ето малко споделен опит. Две години (сезона) ползвах лично такива (италиански) мотокултиватори. Дори имат и сенокосачка в комплекта.
                        Има два вида - едните са с ремъчни предавки (открито се виждат ремъците), и другите по-масови са си стандартните със скорости.
                        Когато искаш да ореш - трябва земята преди това да е поддържана. Не да е зарязана от години, защото тогава първата оран с мотоблок не става. Прескача .
                        Аз от използване на плуг се отказах, защото много ми допадна фрезата. Може да добавяш или да премахваш лопатки и така да регулираш ширината на фрезоване. Ако е влажно и лесно се фрезова - добавяш лопатки . Ако е сухо - по-тясна ивица. Такова фрезоване става на дълбочина над 12-15 см и според мен замества орането с плуг. Земята става перфектна.
                        Освен това може да въртиш на място, да минеш два пъти и така да стане по-дълбоко.
                        Също така може да премахнеш средните две лопатки и така да оформяш ДВЕ тясни ивици от двете страни на картофи, фасул (прашене, възравяне), без да нараниш посева.
                        Изморително е само в началото, докато схванеш "чалъма". После се работи с лекота и два декара си ги обработваш за един ден.
                        С картофовадачката се работи идеално и не наранява картофите, но малко по-трудно се следи вадата . Трябва да си здрав.
                        Така, че според мен става идеално за овощна градина (макар, че аз за такава не съм го ползвал).
                        Ремаркето си го влачи нормално, но бавно. Не изпитва тежест.
                        Успех !
                        Последно редактирано от bgbul; 21-08-11, 20:09.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Мотоблок-мнения преди закупуване

                          Ето и от мен малко.
                          На есенНатиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCN1160.jpg
Прегледи:1
Размер:289.5 КБ
ID:5298189Общо взето Мотоблока става за оран на дворно място за овошни градини не съм го пробвал.

                          На пролет преди оранНатиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCN0167.jpg
Прегледи:1
Размер:200.9 КБ
ID:5298190 След това пак оран и преди засаждане на градината минавам с фрезатаНатиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCN1357.jpg
Прегледи:1
Размер:299.0 КБ
ID:5298191

                          Коментар


                          • #14
                            От: Мотоблок-мнения преди закупуване

                            Мойта фреза е руска -Кроть и спокойно си рови до 20 см,но не със щатния двигател 2,6 к.с.Присадих от резачка урал-6 к.с.,но се шашнах от разхода-20 литра за 400 кв.м.,пролетно разравяне,две минавания.Разгледах и сайта на Кроть и видях че руските братя залагат на японски двигатели с руска механика.Иначе нашите карловски мотоблокове с 4-тактови мотори са отличен избор с пълния комплект прикачен инвентар.Работил съм и с тях и съм доволен.Мой познат обработва към 5 декара овощки с нея.Но не забравяй че в инструкцията на всички фрези пише до 1-2 декара.Основната обработка на пролет трябва да е с нещо тракторно и после вече може да бъзикаш с фрезичка.
                            МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X