Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Раздатка на Н при автомат

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Раздатка на Н при автомат

    Здравейте, ако реша да тествам работата на скоростната кутия като се изключат шумове от раздатки, дифове и т.н., мога ли да го направя като сложа раздатката на Н? След това като сложа автомата на Д какво би следвало да стане - да работи на празен ход или ще започне да вдига обороти? АКо вдига оборотите, дали ще сменя и скоростите? И как после да се спре, като се сложи на Н ли или се гаси двигателя?
    Jeep Grand Cherokee '96 5,2 V8

    LZ1POP

  • #2
    От: Раздатка на Н при автомат

    Предполагам, че ше се чуе още по-голям вой от раздатката...
    "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

    Коментар


    • #3
      От: Раздатка на Н при автомат

      Чакай първо да Фърля един боб та да разбера с какъв джип си и с каква раздатка, като разбера ще ти пиша...
      LZ1RED

      Коментар


      • #4
        От: Раздатка на Н при автомат

        Като сложиш раздатъчната кутия на N, просто прекъсваш входящия вал и изходящите валове. Като сложиш скоростната кутия на неутрална какво се случва? Същото се случва и с раздатъчната такава.

        Коментар


        • #5
          От: Раздатка на Н при автомат

          Ъъъ, при това положение не са ли свързани задния и предния мост, но без да свързани към входящия вал на раздатката?
          Не съм сигурен де, само си спомням, че го бях чел нейде из форума.
          Има ли желание-има и начин!

          Коментар


          • #6
            От: Раздатка на Н при автомат

            Първоначално публикуван от tk3c-pyce Преглед на мнение
            Като сложиш раздатъчната кутия на N, просто прекъсваш входящия вал и изходящите валове. Като сложиш скоростната кутия на неутрална какво се случва? Същото се случва и с раздатъчната такава.
            Доколкото разбрах, човекът се опитва да си изпробва скоростната кутия (автомат) като "се абстрахира" от допълнителни шумове, идващи от раздатка, от диференциали и т.н. Само, че си мисля, че в раздатката, независимо от вида й, все ще останат някакви въртящи се елементи, които, при липса на нормална натовареност - връзка с изходящ вал и т.н., може да вдигнат по-голям шум от нормалния А и на мен би ми било интересно, какво ще се случи с АСК - дали ще "сменя" предавките или заради разните датчици - на изходящ вал, на задно н`ам кое си колело за скорост на движение (все бегли спомени от четени тук неща) - ще си остане на 1-ва
            "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

            Коментар


            • #7
              От: Раздатка на Н при автомат

              Тя ще сменя, а ти няма да усетиш най-вероятно, защото спадането на оборотите се дължи на промененото предавателно число (натоварване) на колелата.....така някакъв двигател ще върти нещо някъде си, просто ще има някакъв шум....
              0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

              Коментар


              • #8
                От: Раздатка на Н при автомат

                Благодаря дядо Владо, май само ти разбра за какво питам :-) То ясно, че шум ще има. Значи при това положение кутията си остава на 1-ва и си върти с някакви постоянни обороти?
                Jeep Grand Cherokee '96 5,2 V8

                LZ1POP

                Коментар


                • #9
                  От: Раздатка на Н при автомат

                  Ако не е голяма тайна ,що не вземеш да напишеш какъв е джипа ,с кой двигател ,кутия,раздатка та и на нас да ни светне.Може и ние да знаем нещо.Кутията на коя скорост тръгва и дали ще остане на 1-ва е друг въпрос.
                  Мисленето е труден и бавен процес и не се отдава на всеки.....
                  Grand 3.1TD
                  0898 620 306 Стоян

                  Коментар


                  • #10
                    От: Раздатка на Н при автомат

                    Първоначално публикуван от ssspeed Преглед на мнение
                    Ако не е голяма тайна ,що не вземеш да напишеш какъв е джипа ,с кой двигател ,кутия,раздатка та и на нас да ни светне.Може и ние да знаем нещо.Кутията на коя скорост тръгва и дали ще остане на 1-ва е друг въпрос.
                    Бат Стояне аз 4-ти ден фърлям боб да позная ама... ни'стааа......
                    LZ1RED

                    Коментар


                    • #11
                      От: Раздатка на Н при автомат

                      Нямам някакъв конкретен джип предвид, но да речем, че двигателите, които гледам са 4.0 и 5.2, с кутии АW4, 42RE, 46RH и раздатки 242 и 249. Доколкото знам, на всички джипове на Н положение на раздатката не се предава въртящ момент към колелата, и на всичките при Д на АСК се предава въртящ момент от двигателя към АСК и оттам към раздатката.
                      Jeep Grand Cherokee '96 5,2 V8

                      LZ1POP

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X