Обява

Свий
Няма добавени обяви.

"Шими" при 70ка

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • "Шими" при 70ка

    Преди време смених стария демпфер с нов - стандартен . Вибрациите си продължиха и спряха , чак когато монтирах демпфер от ОМЕ .
    Но отскоро пак ми играе волана (интересно - при почти равен път и то само волана , без гумите) , от къде да започна ? Четох при "Джипаджиите" за некви втулки , ма тук няма такива ? ...............
    TLC: LJ70 2LT ; FJ80 3FE

  • #2
    От: "Шими" при 70ка

    Щом не ти играят гумите, значи не можем да говорим за "шими", още повече, че то е приоритет на ресорните окачвания, а ако се съди по подписа, твоето е пружинно. Провери си гумите за дебаланс, след това паразитен хебел, кормилни накрайници, тампоните на самия демпфер, карета на кормилния прът и т.н.
    Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

    Коментар


    • #3
      От: "Шими" при 70ка

      Покажи , на кое викаш паразитен хебел ,моля те .
      TLC: LJ70 2LT ; FJ80 3FE

      Коментар


      • #4
        От: "Шими" при 70ка

        Упс, сори - пиша глупости, понеже мисля за куп други работи. Нямаш такова - то е запазена марка за независимите предници. И все пак - гуми, накрайници, тампони, карета, кутия. При всички положения нещо някъде мърда (като натиснеш спирачка изчезва ли?). Докато демпфера е бил още нов е успявал да го попие, но с времето, при постоянен тормоз само в малък диапазон, е отказал точно там. Най-добре иди първо на стенд да ти видят сходимостта, след това пробвай да разместиш гумите (задните отпред) но аз залагам преди всичко на накрайник или тампон.
        Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

        Коментар


        • #5
          От: "Шими" при 70ка

          И аз като теб си смених демфера но файда нямаше. Всичко е проверено сто пъти. Управи се само след незнам поред кой баланс на гумите.

          Коментар


          • #6
            От: "Шими" при 70ка

            И аз ще почна от гумите . Баланс им се случи преди 20тина дни , но може пак (случайно ) да си е изронила балансите .
            TLC: LJ70 2LT ; FJ80 3FE

            Коментар


            • #7
              От: "Шими" при 70ка

              При мен се беше появило от разбит тампон на панхарда.След смяната моментално изчезна,а демпфера сигурно си ми е оригиналния 18 годишен.
              Иначе след всяка разходка-шими да ти откъсне ръцете,понякога и след измиване,заради някоя упорита буца кал останала на джанта.
              Тойота Ленд Крузер RJ 73 22R-E,LPG
              Субару Форестер 2.0 ХТ,253к.с.
              Враца

              Коментар


              • #8
                От: "Шими" при 70ка

                С кума ми се мъчим със същият проблем на 70ката му от известно време . И ние почнахме с баланса , след това сменихме тампоните и на 2та панхарда , остана ни само демпфера , но тези дни и на него ще му видим сметката . Интересното е , че въпросното шими го има само при една скорост и след нея изчезва , а ако пътя е идеално гладък не се и появява , а ако има неравност по пътя така започва да тресе че едвам я удържаш .

                Коментар


                • #9
                  От: "Шими" при 70ка

                  Погледнете си накраиниците на кормилната щанга и нещата ще се оправят

                  Коментар


                  • #10
                    От: "Шими" при 70ка

                    Бе, провери си първо налягането в гумите. Щото от меки гуми стават и такива бели, освен по-страшните.

                    Коментар


                    • #11
                      От: "Шими" при 70ка

                      Първоначално публикуван от Rado__ Преглед на мнение
                      ... остана ни само демпфера ... .
                      Луфтове по носачите? В следствие на хлабав болт на сайлент втулка на преден носач при преминаване през неравност с над 70 Патрулът ми заплашваше да изскочи от пътя.
                      Ние не сме неутрални!

                      Коментар


                      • #12
                        От: "Шими" при 70ка

                        Демпфера потушава колебанията,но винаги трябва да се търси причината за тези колебания,иначе може да си сменяш демпфер след демпфер и те да опускат след известно време.
                        Тойота Ленд Крузер RJ 73 22R-E,LPG
                        Субару Форестер 2.0 ХТ,253к.с.
                        Враца

                        Коментар


                        • #13
                          От: "Шими" при 70ка

                          И без да съм на процент при ОМЕ , вервайте , че има голяма разлика между оригиналните и техните демпфери .
                          От както пуснах темата не съм имал време да пипам колата , но ще докладвам .
                          При шимито с другите демпфери , колата заплашваше да изкочи от пътя . Сега единствено играе волана , а гумите си знаят пътя .
                          TLC: LJ70 2LT ; FJ80 3FE

                          Коментар


                          • #14
                            От: "Шими" при 70ка

                            Първоначално публикуван от stargazer Преглед на мнение
                            Щом не ти играят гумите, значи не можем да говорим за "шими", още повече, че то е приоритет на ресорните окачвания, а ако се съди по подписа, твоето е пружинно...
                            Димо, трябва да защитя ресьорните окавания, да не тръгне пак някоя легенда.
                            От информацията във Форума, най много е засегната темата в Джип Форума. После тук-таме се говори и във другите Форуми, и само за машините с цели мостове и на пружини.
                            В Нисан и Тойота не съм чул за "шими" ефекта на машините с ресьори.

                            Коментар


                            • #15
                              От: "Шими" при 70ка

                              Първоначално публикуван от stargazer Преглед на мнение
                              Упс, сори - пиша глупости, понеже мисля за куп други работи. Нямаш такова - то е запазена марка за независимите предници. И все пак - гуми, накрайници, тампони, карета, кутия. При всички положения нещо някъде мърда (като натиснеш спирачка изчезва ли?). Докато демпфера е бил още нов е успявал да го попие, но с времето, при постоянен тормоз само в малък диапазон, е отказал точно там. Най-добре иди първо на стенд да ти видят сходимостта, след това пробвай да разместиш гумите (задните отпред) но аз залагам преди всичко на накрайник или тампон.
                              Е това вече е уникален пост.
                              1.Независима предница???? и зависима задница или независима задница и зависима предница???
                              2.Гуми,накрайници, тампони, карета, кутия.Абе направо цялата джипка е за скрап.
                              3.При всички положения нещо някъде мърда (като натиснеш спирачка изчезва ли?)..а ако подадеш гас появява ли се? И ако нищо не мърда как работи тогава окачването?А кормилния механизъм?
                              4. Докато демпфера е бил още нов е успявал да го попие, но с времето, при постоянен тормоз само в малък диапазон, е отказал точно там. Точно къде той или работи или не.
                              Значи за да го поправиш подложи малко шайби за да избегнеш диапазона в който не работи...

                              А и още нещо,демпфера на ОМЕ е страшен боклук.
                              На минусови температури ОМЕ спи зимен сън.А металния предпазител събира кал,камъчета и други боклуци.
                              Да не говорим какво се случва ако се смачка....
                              Последно редактирано от IVAYLO BLIZNAKA; 01-07-11, 15:50.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X