Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Subaru Forester

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Subaru Forester

    Здравеите ,
    От близо година сам регистриран в саита и много се запалих по Субару ,специално Форестьр .
    Кам края на другия месец сам решил да се сдобия с едно Фори .
    До сега не сам карал Субару и японски коли като цяло а само немски , затова имам нужда от вашата помощ!
    Търся читав Форестър 1998-1999г.,2.0, 125кс, по възможност с климатик.
    Е-меила ми е pol.petrov@abv.bg ,моб.00359897838877.
    Благодаря предварително!

  • #2
    От: Subaru Forester

    На мен също много ми харесваСубару но единственото нещо което ме спря да го взема бяха резервните части !Поне в Гърция цените са космически ,особенно ламарините!
    Grand Vitra ddis 2008
    SEAT Althea XL tsi 2010
    Mitsubishi Canter

    Коментар


    • #3
      От: Subaru Forester

      Тук където си пуснал темата незнам до колко ще те "огрее". Добре е да е в раздел "купувам", но пък там май трябваше да имаш определен брой мнения (20-25).
      Може да следиш и http://www.subaruclubbg.com/forum/

      Успех
      Страхът от свободата е един от основните страхове на човека. И все пак той иска да бъде свободен.
      И в същото време я ограничава-застраховки, ипотеки,
      вярвания, обичаи, религии, общности, идеологии, догми, политически движения...

      Коментар


      • #4
        От: Subaru Forester

        Добър и надежден автомобил.Доста скъпи консумативи.дори елементарното.Смяна ремък ролки и масла бе от порядъка на 350-400лв.Наложи ми се смяна на задни амортисори(ужас,оригинални 1600лв)алтернативата бе 360лв за неоригинални,и задницата висна.Моето бе 98г.но 122к.с.С много добро поведение на пътя и извън него.За препоръка от мен е да не купуваш такъв с газово.А ти да си го сложиш в последствие.

        Коментар


        • #5
          От: Subaru Forester

          Колега, то и аз мислих да взимам субару, че уж по-здраво и по-икономично от някой черок, ама като драснах чертата... Верно е по-здраво, верно харчи по-малко (ама не много по-малко), ама в субару форума казват, че смяната на чорби и ремък стига до 1500-2000 лв. Само ремъка с ролки бил 480-530 лв. Аз се бях подхотвил да е по-скъпо дори от това за джип, ама то тия цени... За 2 бона все ще успея да ремонтирам някой черок, че и газ да му сложа!
          Jeep Grand Cherokee '96 5,2 V8

          LZ1POP

          Коментар


          • #6
            От: Subaru Forester

            Нещо не разбирам...
            Как от смяна на амортисьори ще висне задницата?
            Амортисьорите само убиват резонансните клатушкания нагоре-надолу от неравностите по пътя.
            Да не би да имаш пред вид ресори или пружини?
            Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

            Коментар


            • #7
              От: Subaru Forester

              Първоначално публикуван от Alexfield Преглед на мнение
              Нещо не разбирам...
              Как от смяна на амортисьори ще висне задницата?
              Амортисьорите само убиват резонансните клатушкания нагоре-надолу от неравностите по пътя.
              Да не би да имаш пред вид ресори или пружини?
              Ами не!Пружини никой не е барал.Купих чисто нови неоригинални амове,но абсолютно еднакви на външен вид като оригиналните.След монтажа им задницата клекна.Следващата крачка,отляво монтиран стария здрав ам.отдясно новия.Разликата бе 4см.Мерено разстояние от земята до калника.Много грозна картинка все едно с 10 торби цимент.

              Коментар


              • #8
                От: Subaru Forester

                По принцип със или без амортисьори височината на автомобила трябва да остане непроменена. В смисъл - амортисьорите не повдигат колата.
                Може би "ментаците" са били по-къси (не на външен вид, а са имали по-къс ход) и за да се закачат е трябвало да се "натисне" колата надолу.
                Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

                Коментар


                • #9
                  От: Subaru Forester

                  Май има различни амортисьори. По спомен, новите които сложих на джипката, стояха разпънати и трябваше усилие за да се сгънат(доста голямо усилие между другото). Естествено, като ги пуснеш и пак се разгъват. Та от този вид спокойно биха вдигнали колата с малко.
                  Честно казано съм малко объркан. Ако трябва да купувам амортисьори и оригиналните са неоправдано скъпи, то бих се насочил към някоя от марките с добра репутация, на приемлива цана и разбира се с характеристиките които ми трябват. Ментак който само на външен вид изглежда като оригиналният не е най-добрият избор според мен.
                  Toyota Land Cruiser BJ70 1985
                  Lexus LS430

                  Коментар


                  • #10
                    От: Subaru Forester

                    Колега, на много модели Форестър и Аутбек (включително и последните от 2011) задните амортисьори са самоневилиращи се, т.е. те също държат нивото на колата, а не само пружините.Наричат се SLS-self leveling struts. Затова явно са и безбожно скъпи. Поради това задните пружини са сметнати така , че да държат някакво ниво, но не изцяло. Трябва да провериш и да видиш какви пружини оригинални вървят с несамоневелиращи се амове-каквито са твоите сега и ще оправиш увисналата задница.
                    Примерно в америка такива SLS амортисьори не слагат, поради икономия, но евро версиите обикновено всичките са с такива.
                    Не оправяй положението с фланци, това е несериозно в случая, трябват ти нови пружини, които да отговярат на амортисьорите, техния ход и т.н.Не се интересувам в детайли за твоя модел,за да ти дам точно инфо, но виж в този сайт, това е онлайн каталог на Субару, ще видиш номера на пружините, които ти трябват.
                    http://opposedforces.com/
                    Успех.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Subaru Forester

                      Първоначално публикуван от Руди Преглед на мнение
                      Добър и надежден автомобил.Доста скъпи консумативи.дори елементарното.Смяна ремък ролки и масла бе от порядъка на 350-400лв.Наложи ми се смяна на задни амортисори(ужас,оригинални 1600лв)алтернативата бе 360лв за неоригинални,и задницата висна.Моето бе 98г.но 122к.с.С много добро поведение на пътя и извън него.За препоръка от мен е да не купуваш такъв с газово.А ти да си го сложиш в последствие.
                      Присъединявам се към мнението на колегата за всичко,ама 350-400лв. за смяна на ремък,ролки и масла ми се виждат силно занижени.За моят Аутбек цената само за филтрите,ремъците и ролките беше в порядъка на 900-950лв.Без труд! Наистина моят двигател е 2.5,150 к.с.,ама не ми се вярва да има такава фрапираща разлика.Разхода в града също не е много приятен-към 14(+-1 в зависимост от трафика).Извън града пада двойно(миналата седмица по Тракия ми даде 7 при скорост 100-120км.Ако си мераклия взимай един Форко и му мятай газ,няма да съжаляваш.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Subaru Forester

                        Присъединявам се към мнението на колегата за всичко,ама 350-400лв. за смяна на ремък,ролки и масла ми се виждат силно занижени.
                        Тая цена е абсолютно занижена. Най-тънкажните комплекти за обслужване ремъци + ролки франко Англия са около 400 лева. До България са 450-500 лева, масло и филтри още 100-150, труд 100-200 лева или общо 650 - 850 лева. Субару си е скъпо отвсякъде. За Витара, ЦРВ, Рав4 ремък и ролки са 100-150 лева в България. Да не говорим колко струва предна броня ментак за масов СУВ и Субару. Едното е 70-100 лева, другото 300 лева. Ако пък скъсаш полуоска, добре дошъл в джаза. Въобще Субару има отвратителна политика да ти пробута кола и после яко дране. Като дилъра на Форд в БГ, само че частите за Форд в Английския Ибей са на кило.
                        Vitara 2.0 V6
                        Honda CRV (Gen 1)
                        Honda CRV 2.2 I-CTDI (Gen 3)
                        ВАЗ 2131

                        Коментар


                        • #13
                          От: Subaru Forester

                          Не знам, дали си пробутват колите.Но за субару има приказка,като на мерцедеса.Който се качи и покара субаро,после трудно сменя марката.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Subaru Forester

                            Първоначално публикуван от Руди
                            Не знам, дали си пробутват колите.Но за субару има приказка,като на мерцедеса.Който се качи и покара субаро,после трудно сменя марката.
                            За да смениш марката, първо трябва да успееш да си продадеш колата. Та прав си един вид. Ако си чувал девиза Volvo for Life, а.к.а. Купи Онли. Нещо подобно за съжаление важи и за Субару.
                            Vitara 2.0 V6
                            Honda CRV (Gen 1)
                            Honda CRV 2.2 I-CTDI (Gen 3)
                            ВАЗ 2131

                            Коментар


                            • #15
                              От: Subaru Forester

                              Първоначално публикуван от ixeos Преглед на мнение
                              За да смениш марката, първо трябва да успееш да си продадеш колата. Та прав си един вид. Ако си чувал девиза Volvo for Life, а.к.а. Купи Онли. Нещо подобно за съжаление важи и за Субару.
                              Абе, колега, чуда ти се на хъса всеки път като има въпрос за Субару да си произнесеш мнението, което ми се струва се формира от лаф-моабета пред някой сервиз - кой какво бил казал
                              Subaru Legacy Outback '98 2.5 AT

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X