Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Nissan Terrano 3.0di

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Nissan Terrano 3.0di

    Здравейте колеги.
    От няколко дни и аз съм в клуба на почитателите на Терано 2. Джипката е Terrano 2 3.0di, 2003 година, дълга база, 154 коня и т.н. Първо искам да благодаря на колегата Sparky най-вече, както разбира се и на другите участници във форума, благодарение на които чрез техните мнения се насочих към този модел на Нисан. Както всяка стара кола обаче и моята си има съответните проблеми, които макар и дребни ме изнервят много. Така, че ако може помогнете. Проблемите са следните:

    1. Не стига ток, към левия габарит отзад на бронята, като съшевременно от време на време ми изчезват и мигачите отзад. Предполагам, че някъде окъсява, но не мога да отрия къде.

    2. Плафонът на купето отказва да работи от време на време като се отворят вратите. Като се пусне ръчно си работи. Проблемът не е от датчиците на вратите.

    3. Екранчето на таблото(където са изписани километража, часовника и температурата) е тъмен в единият си край. Цялото останало табло си свети. Има ли някой информация дали това екранче е с отделни крушки( около 1/4 е тъмна).

    4. На централната конзола, където са разположени копчетата на климатика, парно и др. също не е осветено. По принцип така ли трябва да бъде или отново има проблеми с крушките.

    5. При каране автомобилът има досто добро ускорение на 2-ра и 5-та предавка. Не така стоят нещата обаче на 3-та и 4-та. Не знам дали това е нормално или някакъв проблем. В един форум на Нисан прочетох, че един човек имал същия проблем, но така и не успях да се свържа с него а и никой не даде мнения по въпроса.

    Общо взето това са проблемите на автомобила, иначе съм очарован от него. Ако някой може да помогне, му благодаря предварително. Искам да попитам и каква марка масло за двигателя е най-добра. Сложих му Кастрол 10W-40, но не съм сигурен дали е правилно. Минал съм само около 1000 км и все още не мога да разбера дали го гори.

  • #2
    От: Nissan Terrano 3.0di

    Честито и добре дошъл в клуба:
    1.Трябва да търсиш къде се ебава кабела...
    2.Редовен проблем е тоя плафон. При мен крушката се ебаваше.
    3.Екранчето за пробега е с 3 крушки, горят си редовно.
    4.Отново крушки...
    5.Определено имаш някакъв проблем...при мен на 3-та и 4-та не си ще гумите.
    За маслото незнам какво да ти кажа. От четеното за проблеми с маслените магистрали при този мотор аз твърдо залагам на пълната синтетика. Препоръчвам Кастрол 5/40 и Мобил 5/40.Карах и с 2-те, но в момента съм с Мобил(просто така дойде).
    В Нисан София иначе сипват Кастрол, в Нисан Пловдив -Мобил, демек избора е изцяло твой. Другото, което мога да ти препоръчам е смяната да става около 8000км.Аз поне там сменям и мотора пее и върви на копеУе...
    Nissan Navara D22 YD25 Double Cab

    Коментар


    • #3
      От: Nissan Terrano 3.0di

      Много безаварийни км. 3 и 4 точка са и при мен, но още не съм намерил време да разглобя таблото. В Нисан Враца слагат ELF 5/40. При мен на трета скорост (и не само) на ниски обороти градско тресе и бучи, но това е в сравнение с лека кола (бензин) не знам да ли е нормално. Мисля, че трябва да вземем да се съберем някъде и да викнем Sparkybg да направи по един тест драйф на машинките да видим какво ще каже. Каса бира от мен
      Последно редактирано от gorskia79; 29-06-11, 22:23.
      TERRANO2 R20; ZD30; WAGON; `04
      www.kamino92.com

      Коментар


      • #4
        От: Nissan Terrano 3.0di

        Моето е 2.7, все се оплаквам от голяма разлика м/у 2 и 3-а скорост-недостига мощност , поне според мен.Лошото е, че всичко това е субективно и когато някой друг кара джипката а аз се возя, не усещам никакъв проблем.
        На колегата ми е 3.0, и съм очарован от поведението му, всичко което ме дразни в моята , там е изчистено, няма недостиг на мощност на която и да е предавка, позволява да караш и превключваш при ниски обороти.

        Коментар


        • #5
          От: Nissan Terrano 3.0di

          относно габаритите и мигачите отзад.при мен имаше проблем с дясния мигач и се оказа самата фасонка и май това им е слабо място на задните светлини и според мен се дължи на липсата на преграда която да спира всичката вода и всякаква мръсотия която хвърлят задните гуми.
          та самата фасунка е капсулована от външната страна,а под заливката кабелите са запоени за метални пластини,които пластини предават електричеството през нит на другата пластина която упира на крушката и обикновено въпросния нит е проблема.от тази мръсотия кото се натрупва от гумите се образува влага и с времето пластините които контактуват с крушките осидират и нита пръв издава багажа и прекъсва връзката.в моя случай даже като се опитах да зачиста положението нита се разпадна и пластинката изкочи.след обикаляне по моргите ,като не попаднах на читав екземпляр имаше направи си сам.хващаш винтовер или бормашина с 3мм боргия,разпроиваш нита с пластината,слагаш едно болтче,като гайката естествено е отвъншна страна,в моя случай вече бях заголил външната капсуловка до спойката с пластината и от там нова спойка с друго късо кабелче за болтчето и после с топъл силикон или каквото си прецениш да запечаташ и изолираш свръзките и вече нямам ядове

          Коментар


          • #6
            От: Nissan Terrano 3.0di

            Първоначално публикуван от gorskia79 Преглед на мнение
            Много безаварийни км. 3 и 4 точка са и при мен, но още не съм намерил време да разглобя таблото. В Нисан Враца слагат ELF 5/40. При мен на трета скорост (и не само) на ниски обороти градско тресе и бучи, но това е в сравнение с лека кола (бензин) не знам да ли е нормално. Мисля, че трябва да вземем да се съберем някъде и да викнем Sparkybg да направи по един тест драйф на машинките да видим какво ще каже. Каса бира от мен
            Вие ми елате, пък и без каса бира няма да ви върна.

            от трета нагоре тресат, ако мотора е на под 1500 оборота и подадеш повечеко газ. При нормално каране не тресат. Поне при мен е така. на 1-ва и втора си има достатъчно предавателно число за да не тресе.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • #7
              Първоначално публикуван от stifler Преглед на мнение
              Честито и добре дошъл в клуба:
              1.Трябва да търсиш къде се ебава кабела...
              2.Редовен проблем е тоя плафон. При мен крушката се ебаваше.
              3.Екранчето за пробега е с 3 крушки, горят си редовно.
              4.Отново крушки...
              5.Определено имаш някакъв проблем...при мен на 3-та и 4-та не си ще гумите.
              За маслото незнам какво да ти кажа. От четеното за проблеми с маслените магистрали при този мотор аз твърдо залагам на пълната синтетика. Препоръчвам Кастрол 5/40 и Мобил 5/40.Карах и с 2-те, но в момента съм с Мобил(просто така дойде).
              В Нисан София иначе сипват Кастрол, в Нисан Пловдив -Мобил, демек избора е изцяло твой. Другото, което мога да ти препоръчам е смяната да става около 8000км.Аз поне там сменям и мотора пее и върви на копеУе...
              Значи общо взето трябва да се позанимая с крушки и да потарся къде се е прецакал някой кабел към задната броня. Относно за маслото и проблемите с маслените магистрали, нали този проблем беше уж до края на 2002г. Моята е септември 2003. Междо другото като си купувах джипката настоявах да е задължително след юни 2003.

              Някой може ли да ми даде схема за разглобяване на таблото и централната конзола, че да не прецакам нещо. Ако може и ръководство за маслата, които трябва да се ползват из целия автомобил(диференциали, ск.кутия, раздатка, хидравлика и спирачна течност) както и количествата, които които събират съответните елементи.
              Последно редактирано от CarTest™; 01-07-11, 15:14.

              Коментар


              • #8
                От: Nissan Terrano 3.0di

                Честито на колегата за хубавата придобивка.С четенето все повече се убеждавам,че май старите жипки дават по малко проблеми.Мойта на 20 и кусур години,но ни плафон угаснал ни фар ни стоп,пък и таблото без дисплей.

                Коментар


                • #9
                  От: Nissan Terrano 3.0di

                  Първоначално публикуван от bozdugan Преглед на мнение
                  Честито на колегата за хубавата придобивка.С четенето все повече се убеждавам,че май старите жипки дават по малко проблеми.Мойта на 20 и кусур години,но ни плафон угаснал ни фар ни стоп,пък и таблото без дисплей.
                  Май си прав. Имам една стара Витара, която аз съм я блъскал 4-5 години по горите, а от две три години я кара на който му падне и все чакам да се счупи и да я браквам ама не се чупи. Мисля, че беше 95 година.

                  Относно моите проблеми днес си оправих габаритите отзад. Една букса се беше прецакала, и всички букси бяха окислени до безобразие. Напръсках ги с контактен спрей и чудо- оправи ми се и стопа за мъгла. Просто тези стопове на бронята са сложени на най-неподходящото място. Замислям се за някаква защита, която да направя, че гумите хвърлят много кал точно там.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Nissan Terrano 3.0di

                    Карай смело колега! Нисанчето е прекрасна механична красавица, със всичко достатъчно и необходимо за офф и он роуд джипка... Желая ти много късмет!

                    Коментар


                    • #11
                      От: Nissan Terrano 3.0di

                      Явно Терано2 ,3.0 DI, си имат слабо място в арматурното табло.И моят е 2003г.,дългата база,154к.с. и имам проблеми отначало с лампата за маслото,сега лампата за аербега,която накрая се прекъсна заради лентовия кабел,та изчезна и управлението на CD-то от волана.Не знам да ли си струва да ги поправям. И със плафона имах проблем,но се оправи. Иначе със ускорението на различните предавки няма проблем-скубе като луда.Сипвам и масло Рипсол-7,8л-10w40 полусинтетично-на 142000км е колата.При ускорение на ниски обороти и по-висока предавка действително бучат и вибрират,но след това всичко утихва.Но в главата ми влезе едно ужасно скърцане от резервната гума.Свалих кората на вратата,пристегнах болтовете на планката за гумата и...още по-лошо!Преди скърцаше по-малко по време на движение,а сега постоянно.Направо те побърква.Отпред на бронята пред фаровете има някакви миещи щуротии на които маркучите се измъкват и гаража ми е все мокър от тях.Опитах да ги измъкна,но не излизат-чак бронята се огъва и накрая затапих маркучите.Дребни,ама гадни проблеми.Не ми връщаше педала на съединителя-смених горната помпа,пак същото.Сигурно е долната помпа.Минал съм едва 1000км,но тия проблеми ме дразнят.Ако някой желае да даде съвет как да се справя с тях,моля,да заповяда.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Nissan Terrano 3.0di

                        С индикацията за маслото и аз имах проблем в началото, направо ми изкара акъла как на другия ден след покупката светна по време на движение без причинно така и след това изгасна. След четене тук там установих, че проблема е в датчика над стартера и два месеца си карах така, като от време на време си светеше. Поръчах за 24 лв. датчик за 2 мин. се сменя и досега 7 000 км. да чукна на дърво няма ядове. Все пак си провери налягането на маслото. Моето табло свети само лявата част, но още не съм решил да го отваря за да не направа някоя по голяма поразия . Относно маслото препоръчително е пълна синтетика 5W40 и смяна на около 8000 км. моето е на 180 000 относително реални и него пипа.
                        п.п. Колеги при вас как е с подгряването по-точно има ли звук на изключващо реле след загасване на лампата за подгряване. При мен го няма от както е закупен, скоро го забелязах, че го нямам това характерно цъкване. Проблеми със стартирането нямам лятото беше от четвърт оборот, при отрицателни температури и 8 - 10 часа на открито оборот оборот и половина.
                        Последно редактирано от gorskia79; 07-12-11, 20:31. Причина: допълнение
                        TERRANO2 R20; ZD30; WAGON; `04
                        www.kamino92.com

                        Коментар


                        • #13
                          От: Nissan Terrano 3.0di

                          Първоначално публикуван от gorskia79 Преглед на мнение
                          С индикацията за маслото и аз имах проблем в началото, направо ми изкара акъла как на другия ден след покупката светна по време на движение без причинно така и след това изгасна. След четене тук там установих, че проблема е в датчика над стартера и два месеца си карах така, като от време на време си светеше. Поръчах за 24 лв. датчик за 2 мин. се сменя и досега 7 000 км. да чукна на дърво няма ядове. Все пак си провери налягането на маслото. Моето табло свети само лявата част, но още не съм решил да го отваря за да не направа някоя по голяма поразия . Относно маслото препоръчително е пълна синтетика 5W40 и смяна на около 8000 км. моето е на 180 000 относително реални и него пипа.
                          п.п. Колеги при вас как е с подгряването по-точно има ли звук на изключващо реле след загасване на лампата за подгряване. При мен го няма, скоро го забелязах, че го нямам това характерно цъкване. Проблеми със стартирането нямам лятото беше от четвърт оборот, при отрицателни температури и 8 - 10 часа на открито оборот оборот и половина.
                          Моят Нисан е същият като твоят-и по цвят и по вид.За лампата на маслото я закарах на жичкаджия-от смяна на датчика нямаше никаква промяна,и ми каза че проблема е в някакъв регулатор на налягането в таблото,но го оправи.И при мен го няма характерното ''цъкване'' при угасването на лампата за подгряване.Иначе пали идеално даже със 62Ач акумулатор Varta.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Nissan Terrano 3.0di

                            Оборот оборот и половина е нормално.Относно таблото няма кой знае каква философия отваряй смело

                            Коментар


                            • #15
                              От: Nissan Terrano 3.0di

                              Здравейте колеги! Имам едно питане за този модел - двигателят на Патрол 3.0 Ди 2006-2007 г, японски ли е или френски? Поради инцидентното закупуване на машината, забравих да попитам. Също така свети една лампа на таблото Stabil off, която не знам какво значи и какво контролира. Като го регистрирам ще постна снимки. Предварително ви благодаря за вниманието и отговорите!
                              Последно редактирано от Joey_Starr; 18-01-12, 17:21.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X