Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Новак с Фероса- няколко въпроса :)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Новак с Фероса- няколко въпроса :)

    Здравейте, нов собственик съм на Фероза 1.6 98к.с., 1991г. и за съжаление не съм никак доволен от избора на конкретния екземпляр, тъй като ми го избраха и купиха в чужбина....но това е друга тема, а за сега имам няколко конкретни питания към "ветераните" тук

    1. Възможно ли е джипката да е без серво на волана ?

    2. Горната половина на колата очевидно е пребоядисвана в зелено, а на купето има табелка с цвят 045 - какво точно значи това ?

    3.единият заден джам липсва, а на негово място има оцветен плексиглас- от къде да си набавя стъкло?

    4. още като колата е на контакт се чува странен монотонен постоянен шум откъм бензиновата помпа, която явно е в резервоара.... да се тревожа ли от това?

    5. Позиционера за комфорт на возията, макар да се чува че превключва нещо, не ми се струва да променя особено ситуацията? Дали пък не работи ???

    Е, малко негативно подходих към колата, изброеното горе са недостатъците, които ме дразнят, но пък съм очарован от двигателя, който работи / и надявам се- ще работи и занапред/ чудесно , гумите са добри а и по купето и отдолу няма ръжда.

    Благодаря ви предвварително !!
    2015 KTM EXC 450 six days Argentina
    Toyota Land Cruiser KDJ 125

  • #2
    Re: Новак с Фероса- няколко въпроса

    ще търсиш ли стъкло и уточни кое ти трябва, повечето коли втора ръка си имат кусури.
    Bertone freeclimber 1.8 115hp

    Коментар


    • #3
      Re: Новак с Фероса- няколко въпроса

      По точка 5 би ли обяснил малко какъв е този позиционер, къде се намира и малко снимки ако може че ми е интересно?
      Николай Папазов

      Коментар


      • #4
        Re: Новак с Фероса- няколко въпроса

        Първоначално публикуван от sapporo Преглед на мнение
        ще търсиш ли стъкло и уточни кое ти трябва, повечето коли втора ръка си имат кусури.

        Задното стъкло липсва откъм шофьора, на негово място е поставен плексиглас, оцветен в бяло.

        Въпросното копче за регулиране степента на комфорта е от лувата страна на волана, зад лостчето за фаровете

        Снимки ще направя тия дни и ще ги прикача ! Поздрави на всички !!
        2015 KTM EXC 450 six days Argentina
        Toyota Land Cruiser KDJ 125

        Коментар


        • #5
          Re: Новак с Фероса- няколко въпроса

          Здравей Владко,

          Това копченценце регулира твърдостта на амортисйорите, има 3 позиции, много е вероятно тези амортесьори да не са това което са били преди години, с други думи смяна с обикновенни читави от доказана марка.

          За звука от към багажника - нормално, тва е бензиновата помпа и аз се стреснах в началото, когато палиш, давай на контакт и почакай 5-6 секудни, чува се един звук за няколко сек и после като спре палиш.

          За прозорци ако не моргите където има Ферози , питай Здравко от Петрич, той продава яко Ферози. Данните му ги има из форума и из мобилето.

          Поздрави,
          Бъдете живи и здрави!

          Коментар


          • #6
            Re: Новак с Фероса- няколко въпроса

            По въпроса за сервото- сигурно има и такива без, защото ги има описани из разните ръководства.
            По въпроса за боята- 045 значи чисто бяло навсякъде, но е възможно да е имало разни шарки във вид на ромбоиди. Но важното е, че оригинално не е била двуцветна, защото тогава кода за цвят щеше да е например N04, което значи половината бяла/половината сив металик.
            JEEP KJ 3.7 V6

            Коментар


            • #7
              Re: Новак с Фероса- няколко въпроса

              Първоначално публикуван от Косьо Преглед на мнение
              По въпроса за сервото- сигурно има и такива без, защото ги има описани из разните ръководства.
              По въпроса за боята- 045 значи чисто бяло навсякъде, но е възможно да е имало разни шарки във вид на ромбоиди. Но важното е, че оригинално не е била двуцветна, защото тогава кода за цвят щеше да е например N04, което значи половината бяла/половината сив металик.

              Да, мерси много- така и предполагах за боята, а за сервото и аз като се разрових забелязах, че има модели и без

              ИНаче тези дни предстои редовната профилактика- смяна на масла и агренажен ремък, както и поставяне на пластмасови шайбички на ресорите, защото оригиналните са се износили Между другото открих, че тия подложки са като от Москвич, 30 стотинки бройката от ул. Козлодуй №2, но предполагам, че вие всички като стари кучета в този форум ги знаете тия неща

              Трябва също да се сменят двете втулки на стабилизиращата щанга отпред ще търся явно подобни от друга кола

              Иначе възнамерявам да описвам всичко, което правя по колата, и ако мога и аз да съм полезен на останалите с нещо, ще е супер ако форума се разраства, защото има нужда- частите са кът, ще има явно доста за "направи си сам" занапред
              2015 KTM EXC 450 six days Argentina
              Toyota Land Cruiser KDJ 125

              Коментар


              • #8
                Re: Новак с Фероса- няколко въпроса

                Владко аз също бих желал да направя тези неща като профилактика, ако си ОК може да синхронизиране закупуването на масла, ролки, ремък и т.н. след малко ще опитам да разбера на какви цени мога да ги намеря, на мен ми трябва и смяна на предни накладки...

                Поздрави,
                Бъдете живи и здрави!

                Коментар


                • #9
                  Re: Новак с Фероса- няколко въпроса

                  вие с вентилирани дискове ли сте?
                  Bertone freeclimber 1.8 115hp

                  Коментар


                  • #10
                    Re: Новак с Фероса- няколко въпроса

                    Първоначално публикуван от BatGeorgeone Преглед на мнение
                    Владко аз също бих желал да направя тези неща като профилактика, ако си ОК може да синхронизиране закупуването на масла, ролки, ремък и т.н. след малко ще опитам да разбера на какви цени мога да ги намеря, на мен ми трябва и смяна на предни накладки...

                    Поздрави,

                    При мен тия неща най- вероятно ще станат към края на другата седмица, иначе имам приятел в магазин "Интерпартс"- на Ботев малко преди кръстовището със "Кирил и Методий". Ще го попитам за цените на ремъци и ролки и ще пиша тук. За маслото-също нямам идея какъв вискозитет препоръчват. На Нисана /лек автомобил/ му сипах Тотал 10W40 последният път и съм доволен......

                    А относно дисковете- до колкото ги разгледах бегло не са вентилирани...но може и да бъркам
                    2015 KTM EXC 450 six days Argentina
                    Toyota Land Cruiser KDJ 125

                    Коментар


                    • #11
                      Re: Новак с Фероса- няколко въпроса

                      Дисковете не са вентилирани
                      Бъдете живи и здрави!

                      Коментар


                      • #12
                        Re: Новак с Фероса- няколко въпроса

                        Ето Цени които токущо взех от един тип:

                        Ремък анг - 58 лв
                        Ролка за А.Р. - 74 лв
                        Предни накладки - 50 лв
                        Задни накладки - 48 лв
                        Маслен филтър - 12 лв
                        Въздушен филтър - 47 лв
                        Горивен филтър - трябва ми номера му понеже били разл размери

                        Тези цени се намаляват с -20% тъй като приятел ми е дал номера на продавача, кажете как ви се струват тези цени ?

                        Поздрави
                        Бъдете живи и здрави!

                        Коментар


                        • #13
                          Re: Новак с Фероса- няколко въпроса

                          Вентилирани дискове имате предвид че имат отвори по периферията? Ако е така то мойте са винтилирани. Има прорез по периферията и предполагам че в дълбочина на прореза е с дупки, на реното ми беше нещо подобно. Но ми се струва че мойте дискове са сменяни, т.к. няма "фаска" по края на диска т.е. не са износени..... така или иначе дали са винтилирани или не няма значение т.к. Ферозата не се движи с високи скорости за да има нужда от сериозно охлаждане.... поне така мисля.
                          P.S. На мен също ми предстои смяна на консумативите - масло, ангренаж, филтри. И аз ще проверя при едим мой познат как са цените и ще споделя, но ще бъде другата седмица.
                          О899 2б2 1З2

                          Коментар


                          • #14
                            Re: Новак с Фероса- няколко въпроса

                            Първоначално публикуван от BatGeorgeone Преглед на мнение
                            Ето Цени които токущо взех от един тип:

                            Ремък анг - 58 лв
                            Ролка за А.Р. - 74 лв
                            Предни накладки - 50 лв
                            Задни накладки - 48 лв
                            Маслен филтър - 12 лв
                            Въздушен филтър - 47 лв
                            Горивен филтър - трябва ми номера му понеже били разл размери

                            Тези цени се намаляват с -20% тъй като приятел ми е дал номера на продавача, кажете как ви се струват тези цени ?

                            Поздрави
                            Тези цени се намаляват с поне 50% и идвате до нормалните такива-без отстъпките. С изключение на масления филтър, чиято цена наистина варира от 9 до 12 лв. според фирмата производител. Ремъкът ми бе малко над 20 лв; РОЛКАТА-18; предни накладки-23 и т.н. Откъде ви ги дават тези цени? Поне в тези консумативи пък, няма нищо специално, нестандартно и особено, че да има такова изхвърляне!
                            JEEP KJ 3.7 V6

                            Коментар


                            • #15
                              Re: Новак с Фероса- няколко въпроса

                              Косьо,

                              Моля те сподели ако наистина можеш да намериш части на такива цени, аз лично ще организирам покупката за мен и други колеги ?

                              Поздрави,
                              Бъдете живи и здрави!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X