Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Новак с Фероса- няколко въпроса :)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    До: Новак с Фероса- няколко въпроса

    Владко, какво става с шарнирите ти? Наред ли са, отпуснаха ли се вече?

    Коментар


    • #62
      До: Новак с Фероса- няколко въпроса

      Първоначално публикуван от kiro.b Преглед на мнение
      Здравейте колеги,имам Фероса 90г.която ще ползвам само за лов.
      Предните хъбове са ми постоянно зацепени,ще имам ли някъкви проблеми?
      Имам спукан колектор къде мога да намеря?
      Благодаря предварително.
      Здравейте харесах си много една Фероза. Но някой неща ме притесняват моля дайте ми съвет.
      1.продавача каза, че е сменил сегменти, маслена и водна помпа
      2.Отпред няма хъбове а символите вурху лостчето са 2Н 4Н 4L раздатката работи, но явно е постоянно зацепена това рядкост ли е при Ферозите

      Коментар


      • #63
        До: Новак с Фероса- няколко въпроса

        Първоначално публикуван от stefko_best Преглед на мнение
        Здравейте харесах си много една Фероза. Но някой неща ме притесняват моля дайте ми съвет.
        1.продавача каза, че е сменил сегменти, маслена и водна помпа
        2.Отпред няма хъбове а символите вурху лостчето са 2Н 4Н 4L раздатката работи, но явно е постоянно зацепена това рядкост ли е при Ферозите
        На 2Н,не трябва да предава движение към предния мост,дори да няма хобове (да са заменени с капачки,които зацепват постоянно главините към полуоските).Ако е зацепена постоянно раздатката и работи и при 2Н,по-добре бягаи от тази Фероза.
        Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

        Коментар


        • #64
          До: Новак с Фероса- няколко въпроса

          Първоначално публикуван от taran Преглед на мнение
          На 2Н,не трябва да предава движение към предния мост,дори да няма хобове (да са заменени с капачки,които зацепват постоянно главините към полуоските).Ако е зацепена постоянно раздатката и работи и при 2Н,по-добре бягаи от тази Фероза.
          На 2Н я пробвах на сняг и боксува само задния мост но ме притесняват капачките това рядкост лие.

          Коментар


          • #65
            До: Новак с Фероса- няколко въпроса

            Първоначално публикуван от stefko_best Преглед на мнение
            На 2Н я пробвах на сняг и боксува само задния мост но ме притесняват капачките това рядкост лие.
            Значи,може и да не са капачк,а автоматични хъбове.Срещат се тук таме джипки с такива капачки (някъде из форума се коментираше за Витара и Самураи).Не е проблем,пък ако искаш хъбове,може да си сложиш.
            Предполагам,продавача ти е познат,щом ти казва за сегментите.
            Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

            Коментар


            • #66
              До: Новак с Фероса- няколко въпроса

              Първоначално публикуван от Deian_g Преглед на мнение
              Владко, какво става с шарнирите ти? Наред ли са, отпуснаха ли се вече?

              за около 5-6000км. все още са стегнати повече от нормалното, но е далеч по-добре отколкото в началото. Като цяло все още се управлява трудно ...но вече съм и свикнал. Проверявах тук-таме и за серво устройства, ама не ми се откъсват от сърцето 400лева
              2015 KTM EXC 450 six days Argentina
              Toyota Land Cruiser KDJ 125

              Коментар


              • #67
                До: Новак с Фероса- няколко въпроса

                Първоначално публикуван от taran Преглед на мнение
                Значи,може и да не са капачк,а автоматични хъбове.Срещат се тук таме джипки с такива капачки (някъде из форума се коментираше за Витара и Самураи).Не е проблем,пък ако искаш хъбове,може да си сложиш.
                Предполагам,продавача ти е познат,щом ти казва за сегментите.
                До колкото ми е известно, само ферозите full time 4x4 нямат хъбове.... но пък при тях няма и бавни! Тъй че под капачката е почти сигурно че имаш автоматичен хъб. Може на някой от хъбовете, че дори и на двата, автоматиката да е заминала и да са ги зацепили постоянно. Такъв е моя случай в момента временно, докато чакам ръчните хъбове. Колегата Жоро /iiiopo/ ме светна на тая работа
                2015 KTM EXC 450 six days Argentina
                Toyota Land Cruiser KDJ 125

                Коментар


                • #68
                  До: Новак с Фероса- няколко въпроса

                  Първоначално публикуван от taran Преглед на мнение
                  Значи,може и да не са капачк,а автоматични хъбове.Срещат се тук-таме джипки с такива капачки (някъде из форума се коментираше за Витара и Самураи).Не е проблем,пък ако искаш хъбове,може да си сложиш.
                  Предполагам, продавача ти е познат,щом ти казва за сегментите.
                  Не сме познати , но по време на разговора сподели. Притеснява ме тази глътка български въздух на моторчето.

                  Коментар


                  • #69
                    До: Новак с Фероса- няколко въпроса

                    има и със капачки, те не са най важните, доста други неща трябва да се гледат
                    Bertone freeclimber 1.8 115hp

                    Коментар


                    • #70
                      До: Новак с Фероса- няколко въпроса

                      Първоначално публикуван от sapporo Преглед на мнение
                      има и със капачки, те не са най важните, доста други неща трябва да се гледат
                      за това ви говоря
                      Последно редактирано от stefko_best; 07-02-08, 21:10.

                      Коментар


                      • #71
                        До: Новак с Фероса- няколко въпроса

                        Първоначално публикуван от stefko_best Преглед на мнение
                        Притеснява ме тази глътка български въздух на моторчето.
                        Глътката може и да не е само една! Частите не са евтини, но за сметка на това някои се намират доста трудно Така че не се колебай и заведи джипката в надежден сервиз за да не съжаляваш после. Гледай РАМАТА, слушай СКОРОСТИТЕ, пазари се за ЦЕНАТА /най малкото хъбовете са ти около 400 лева с доставка от месец, че и повече !
                        2015 KTM EXC 450 six days Argentina
                        Toyota Land Cruiser KDJ 125

                        Коментар


                        • #72
                          До: Новак с Фероса- няколко въпроса

                          Първоначално публикуван от vladko33 Преглед на мнение
                          Глътката може и да не е само една! Частите не са евтини, но за сметка на това някои се намират доста трудно Така че не се колебай и заведи джипката в надежден сервиз за да не съжаляваш после. Гледай РАМАТА, слушай СКОРОСТИТЕ, пазари се за ЦЕНАТА /най малкото хъбовете са ти около 400 лева с доставка от месец, че и повече !
                          няма никакви забележки ппо рамата ни какви стра нични шумове и вибрации скоростите и раздатката работя и се превключват плавно ипрецизно моторчето работи меко и тихо има необходимата пъргавина и динамика никакви странични шумове и тропания по окачването само интервенцията по мотора ми дава много теми за размисъл (защото е сменяна и маслена помпа)

                          Коментар


                          • #73
                            До: Новак с Фероса- няколко въпроса

                            чуй как работи мотора студен, и тн
                            Bertone freeclimber 1.8 115hp

                            Коментар


                            • #74
                              До: Новак с Фероса- няколко въпроса

                              Аз мисля че най важното,трудно и скъпо нещо за оправяне са рамата и купето.
                              0887632135-Краси

                              Коментар


                              • #75
                                До: Новак с Фероса- няколко въпроса

                                Влдако сега в събота че ходя на една друга морга и ако има ферозки ще питам за сервото за волана иза всички останали неща
                                Honda HR-V/CRV кАтър връз кАтър - YAMAHA BOOSTER 50CC; ВСИЧКО ДЕСЕН ВОЛАН

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X