Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Новак с Фероса- няколко въпроса :)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    Re: Новак с Фероса- няколко въпроса

    Първоначално публикуван от Косьо Преглед на мнение
    Първоначално публикуван от BatGeorgeone Преглед на мнение
    Ето Цени които токущо взех от един тип:

    Ремък анг - 58 лв
    Ролка за А.Р. - 74 лв
    Предни накладки - 50 лв
    Задни накладки - 48 лв
    Маслен филтър - 12 лв
    Въздушен филтър - 47 лв
    Горивен филтър - трябва ми номера му понеже били разл размери

    Тези цени се намаляват с -20% тъй като приятел ми е дал номера на продавача, кажете как ви се струват тези цени ?

    Поздрави
    Тези цени се намаляват с поне 50% и идвате до нормалните такива-без отстъпките. С изключение на масления филтър, чиято цена наистина варира от 9 до 12 лв. според фирмата производител. Ремъкът ми бе малко над 20 лв; РОЛКАТА-18; предни накладки-23 и т.н. Откъде ви ги дават тези цени? Поне в тези консумативи пък, няма нищо специално, нестандартно и особено, че да има такова изхвърляне!
    Е добре де, цените, които е цитирал BatGeorgeоne са като за лек автомобил, сиреч като за джипче са екстра. Съмнявам се някъде да се продават читав ангренажен ремък за 20+лв. или хубави накладки за 25лв... Но все пак, всеки си знае..

    Коментар


    • #17
      Re: Новак с Фероса- няколко въпроса

      Яро тук си особено прав,

      Лично не мисля за добра идея да се експериментира с ангренажен ремък и спирачки, там грешките обикновенно са трудно измерими ... за съжаление.

      При все това при еднакви части е добре се намери оптималната цена, не че са фатални някакви левчета, но колегата говори за 50% разлики ....

      Поздрави
      Бъдете живи и здрави!

      Коментар


      • #18
        Re: Новак с Фероса- няколко въпроса

        Това с цените е дълбока история и съм твърдо убеден, че всичко е игра на много по ред ръце. Ще дам примера с отстъпките. Например в Стара Загора в доста от магазините се правят доста солидни отстъпки при настояване, познанства и т.н. И то от продавачите- каква е цената на чорбаджиите е неизвестно, но не трудно за познаване. Ще дам само един пример. Карам Ферозата само с пълна синтетика на Q-8 5W40 /около 50 лв за 4 л/. Последния път нямаха в момента в наличност и ми предложиха 10W50, което е около 80 лв за 4 л -на 50лв?! Само и само да не ме върнат?! Карам Фиат с 4-5 години по-нов он Ферозата. Неговият ангр. ремък е 17 лв. точно!!!! Защо на Ферозата, който е с няколко зъба повече, да е тройно по-скъп. Не зная как са цените при вас в София, но явно са доста по-високи. А знаете ли какви са в Русията? В пъти по-високи от нашите и то в долари! Къде е истината? Относно цените за Ферозата- аз я оставям в едно сервизче, което има и магазинче и се занимават предимно с японски коли. Не ги питам откъде се снабдяват, но гаранцията е при тях! Друг пример- търсих си дистрибуторна капачка за Ферозата /за резервна/по нета и по телефона по София- забиха ме на 96лв.!!! Същите пичове в Стара Загора ми намериха на втория ден-за 22лв!!! Вече си карам 1.5 година с нея! Поленов филтър за Фиата преди година две го купих от София за 30-40 лв. Оказа се, че го имало и "до нас" за 18 лв.- и тази година съм с такъв! това е!
        JEEP KJ 3.7 V6

        Коментар


        • #19
          Re: Новак с Фероса- няколко въпроса

          Ето резултата и от моята проверка

          Агр ремък 50 лева /може и за 30, но не ми го препоръчаха/
          ролки за ремък- 48лв
          маслен филтър- 10лв
          2015 KTM EXC 450 six days Argentina
          Toyota Land Cruiser KDJ 125

          Коментар


          • #20
            Re: Новак с Фероса- няколко въпроса

            Първоначално публикуван от Косьо Преглед на мнение
            Тези цени ... РОЛКАТА-18; ...
            Да Ви кажа, че за Самурая като чух цена за ролка 45 лв. много ми се видя, ама пък такава от 18 лв. - страх ме лови! Иначе аз съм с ремък 15-20 лв.

            Абе, ние да сме здрави - джипките ще ги оправим.
            По-добре късно, отколкото по-късно.

            Коментар


            • #21
              Re: Новак с Фероса- няколко въпроса

              Ето, качих снимки на возилото ми, в момента вече е с БГ номера и джантите са в процес на обновяване.... задния джам е страшна цигания, а от другата страна дори липсва

              http://www.snimka.bg/album.php?album_id=135365&photo=1
              2015 KTM EXC 450 six days Argentina
              Toyota Land Cruiser KDJ 125

              Коментар


              • #22
                Re: Новак с Фероса- няколко въпроса

                хубава е
                Bertone freeclimber 1.8 115hp

                Коментар


                • #23
                  Re: Новак с Фероса- няколко въпроса

                  Днес мойта фероза я водих на оглед в сервиза. Освен смяната на масла филтри аннренаж+ролка ще трябва да сменя ляв шарнир, спирачна тръба задна и амортесьори (един преден и един заден не са наред). Другата седмица я вкарвам да оправят нещата без амортесьорите, те по-нататък, на следващата заплата. Като цена ще споделя като приключа, предварително не се ангажираха да кажат, ама към 500 май ще фръкнат. За амортесьорите офертата х 100 лв на бройка + работа.
                  О899 2б2 1З2

                  Коментар


                  • #24
                    Re: Новак с Фероса- няколко въпроса

                    А би ли казал какви са симптомите на спирачките ти? Защото на моята спирането изисква доста усилие и се чудя дали не е нормално.
                    Иначе един приятел който бачка в магазин за части ме наплаши с някаква фантастична цена за шарнир, на теб колко ти казаха?... а ролки и ремък намерих следните:

                    Ролки NTN 35 лева /в един магазин на Козлодуй, но не знам точно кой- баща ми е питал

                    Ремък SUN- 50-тина лева
                    2015 KTM EXC 450 six days Argentina
                    Toyota Land Cruiser KDJ 125

                    Коментар


                    • #25
                      Re: Новак с Фероса- няколко въпроса

                      Първоначално публикуван от vladko33 Преглед на мнение
                      А би ли казал какви са симптомите на спирачките ти? Защото на моята спирането изисква доста усилие и се чудя дали не е нормално.
                      Иначе един приятел който бачка в магазин за части ме наплаши с някаква фантастична цена за шарнир, на теб колко ти казаха?... а ролки и ремък намерих следните:

                      Ролки NTN 35 лева /в един магазин на Козлодуй, но не знам точно кой- баща ми е питал

                      Ремък SUN- 50-тина лева
                      Спирачките ми си спират нормално без много усилия. Тръбичката ще я сменят защото е видимо корозирала, иначе си работят. За шарнира цена не ми каза, за ремъка 40 лв за ролката пак там някъде. По принцип той ги търси по някакви каталози на компютъра си, но нямах време да изчакам да провери всичко. Работи с качествени части за да няма рекламации, но не и някакви супер скъпи. На теб каква цена ти казаха за шарнира? Да се подготвя психически
                      О899 2б2 1З2

                      Коментар


                      • #26
                        Re: Новак с Фероса- няколко въпроса

                        на мен ми обявиха цена за шарнир 180 лева, първо си смени амортисьорите те са ти по важни а шарнира го гресирай и го карай още
                        Bertone freeclimber 1.8 115hp

                        Коментар


                        • #27
                          Re: Новак с Фероса- няколко въпроса

                          на мен ми казаха 140 за шарнир..... не знам дали са за смяна, но просто информативно питах
                          2015 KTM EXC 450 six days Argentina
                          Toyota Land Cruiser KDJ 125

                          Коментар


                          • #28
                            Re: Новак с Фероса- няколко въпроса

                            Първоначално публикуван от sapporo Преглед на мнение
                            на мен ми обявиха цена за шарнир 180 лева, първо си смени амортисьорите те са ти по важни а шарнира го гресирай и го карай още
                            Кжи някъде където да ида да го гресират?
                            О899 2б2 1З2

                            Коментар


                            • #29
                              Re: Новак с Фероса- няколко въпроса

                              Здравейте,

                              За гресирането, аз мисля да си взема след 2-3 дена такаламита от морето и да я метна моята...така, че Адаш ако искаш задръж и поспести малко парици.

                              Някой колега сподели, че гресира джипката си всеки месец по-малко но честичко, мисля това е оптималния вариант, както и с маслата по-честичко за по-старите возила.

                              Много поздрави,
                              Бъдете живи и здрави!

                              Коментар


                              • #30
                                Re: Новак с Фероса- няколко въпроса

                                Някъде из форума мернах, че не било хубаво с ръчна гресьорка, а с автоматична която си дозирала и т.н., но все пак нека колегите с повече опит да споделят относно гресирането.
                                О899 2б2 1З2

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X