Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Крива полуоска на Витара!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Крива полуоска на Витара!

    Здравейте колеги!
    Одавна си имам едно биене във волана(когато съм на 4х4) и тресене на Витарката,но винаги съм го отдавал на кал по джантите;луфт в лагерите;хлабини(къде ли не) и тн.!Вече сменям трети лагер(преден ляв) и все си се разбива!...Скоро пак се прояви същото явление....но този път бях скъсал и маншона на вътрешно каре,та свалих и полуоската(предна лява)!....гледам я -банан! ...като сглобих колата има хлабина в тази полуоска и като я вдигна на подемник и я оставя да си върти гумите във въздуха(4x4,на втора,без газ),гледам я отдолу....трагедия е направо!...Не ме притеснява проблема....ще я сменя!Просто ми е интересно често ли ви се случва и на вас?
    Майка Япония.......Всичко друго е компромис!

  • #2
    От: Крива полуоска на Витара!

    Мой приятел има същия проблем само че със задната полуоска.Три полуоски втора употреба пробвахме и трите биеха.

    Коментар


    • #3
      От: Крива полуоска на Витара!

      При вас вече е интересно!...за Витара ли говорим?!....на мен предна лява ми е проблемната!
      Майка Япония.......Всичко друго е компромис!

      Коментар


      • #4
        От: Крива полуоска на Витара!

        Да за Витара.

        Коментар


        • #5
          От: Крива полуоска на Витара!

          Изключи хъба или капачката за да не се върти полуоската и пробвай изчезва ли шумът. Виждал съм доста автомобили който се движат с криви полуоски.

          Коментар


          • #6
            От: Крива полуоска на Витара!

            Изчезва...то и аз така си я карам по черното,не ме притеснява,но ще я сменя,че много излишни вибрации!
            Майка Япония.......Всичко друго е компромис!

            Коментар


            • #7
              От: Крива полуоска на Витара!

              Такава полуоска лесно ще намериш, обикновено се търсят карета .
              0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

              Коментар


              • #8
                От: Крива полуоска на Витара!

                знам,знам!Просто се учудих,че е видимо крива и исках да ви питам,дали и при вас се случва!
                Майка Япония.......Всичко друго е компромис!

                Коментар


                • #9
                  От: Крива полуоска на Витара!

                  Я споделете как ги кривите тия полуоски, че ми стана интересно? Знам, че няма невъзможни неща, и заден диф съм късал (на друга кола), просто любопитство.
                  О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                  Коментар


                  • #10
                    От: Крива полуоска на Витара!

                    Честно да си призная!...аз за моята незнам!Карам я наистина само Хард и асфалт не е виждала от 2г. ,но не съм я удрял,явно при каране метала е отслабнал или и аз незнам!...като я взех не беше така...не съм я грял с оксижени и горелки,за да отслабне,просто резултата е факт и затова се учудих!...Няма кой да ми я е подменил,защото само аз си правя джипката!
                    Майка Япония.......Всичко друго е компромис!

                    Коментар


                    • #11
                      От: Крива полуоска на Витара!

                      Здравейте колеги,
                      Аз мойта Витара я купих със същия проблем, въпреки, че я беше карала жена на 50 години и само по асвалтови пътища.
                      Смених си полуоската веднага щом я видях, че е крива с друга втора употреба. А старата я занесах на един стругар и ми я изправи.
                      Не беше скъпа услугата и ми гарантира, че проблеми няма да имам. Изправял на различни коли и имал достатъчно опит.
                      Така, че не е нищо страшно да се изправят полуоски. Изправят се успешно и кардани, като при тях е препоръчително да се балансират, защото оборотите са по-високи.
                      На времето при наваряване на една шийка на колянов вал, се получи изкривяване на вала. При него имаше риск да се счупи, но имахме късмет. След изправянето го шлайфахме и колата кара мноого време.
                      0889 38 43 67 Милен

                      Коментар


                      • #12
                        От: Крива полуоска на Витара!

                        Ето!...ценна информация за мен и другите колеги! ....ако може колега да споделиш,къде се намира въпросният стругар....смятам,че ще е от полза на всички,а в крайна сметка такава е й целта на темата!
                        Майка Япония.......Всичко друго е компромис!

                        Коментар


                        • #13
                          От: Крива полуоска на Витара!

                          Ще е много ценно да разберем и дали ги изправя на струга или на друга машина .
                          0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

                          Коментар


                          • #14
                            От: Крива полуоска на Витара!

                            Майстор шлайфист ми е изправял крив колянов вал на преса.Слага го на струг,бележи къде е деформацията след това на хидравлична преса между две призми.И така няколко пъти,но го направи.Предполагам и поуоската ще се изправи по същия начин.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Крива полуоска на Витара!

                              Колеги не се филмирайте излишно със стругари една полуоска е не повече от 10,20 левчета (втора ръка) , а иколкото да я изправи няма да я докара заводски ,а и няма да и върне структората на метала след изправянето,ама то си е въпрос на вкус.....
                              Теч?! Какъв теч? Това под колата е просто потта на всички коне под капака!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X