Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Краден мотор?!?! Или случки в Абсурдистан...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Краден мотор?!?! Или случки в Абсурдистан...

    Момчета, верно живеете в Абсурдистан.


    1. Къде по белия Свят полицията /КАТ/ се занимава с регистрация на МПС? Тук, или в Германия, например, това е работа на Префектурата по местоживеене. В България това трябва да е Общината.
    2. Защо ОЛЕЛЕ се ходи при нотариус за покупко-продажба на МПС? Да не купувам/продавам Версайския дворец?
    3. Откъде накъде на КАТ се дава право да ''доказва'' дали МПС-то е ''чисто'', или гепено? Във Франция има сайт в интернет - влизаш, вкарваш данните на МПС-то и на момента получаваш инфо дали всичко е наред, принтиш го и с кеф го завираш в сурата на гения-шимбав полицай, който ти вика, че си крадец-измамник.
    4. Докога тумора КАТ ще трови хората?
    5. Докога тумора КАТ ще има ТОТАЛНА власт спрямо всичко що е МПС в България?
    6. Докога ще съществува унизителното ''номер на двигателя''?
    7. Докога Бълхаристан зорлем ще прави хората престъпници?
    Ако ще нафтата и без пари да я направят, пак че краднем!
    Само DIESEL !!!

    Мечтата на всеки леопард е да има гащи от курвенска кожа.

    Коментар


    • #47
      От: Краден мотор?!?! Или случки в Абсурдистан...

      Първоначално публикуван от мишоци Преглед на мнение
      Момчета, верно живеете в Абсурдистан.


      1. Къде по белия Свят полицията /КАТ/ се занимава с регистрация на МПС? Тук, или в Германия, например, това е работа на Префектурата по местоживеене. В България това трябва да е Общината.
      2. Защо ОЛЕЛЕ се ходи при нотариус за покупко-продажба на МПС? Да не купувам/продавам Версайския дворец?
      3. Откъде накъде на КАТ се дава право да ''доказва'' дали МПС-то е ''чисто'', или гепено? Във Франция има сайт в интернет - влизаш, вкарваш данните на МПС-то и на момента получаваш инфо дали всичко е наред, принтиш го и с кеф го завираш в сурата на гения-шимбав полицай, който ти вика, че си крадец-измамник.
      4. Докога тумора КАТ ще трови хората?
      5. Докога тумора КАТ ще има ТОТАЛНА власт спрямо всичко що е МПС в България?
      6. Докога ще съществува унизителното ''номер на двигателя''?
      7. Докога Бълхаристан зорлем ще прави хората престъпници?
      Докато осъзнаем, че сме общество (състав от личности с обща цел ) и си поискаме правата.
      Само в България регистрацията става толкова сложно. И могат да те обяват за крадец без доказателства.
      Така не им се налаг да са добри професионалисти ,а прехвърлят нуждата на теб (обвинения) да си доказваш правото.
      Те са некадърни да доказват кривото ....... ама наистина некадърни.

      Коментар


      • #48
        От: Краден мотор?!?! Или случки в Абсурдистан...

        Първоначално публикуван от мишоци Преглед на мнение
        Момчета, верно живеете в Абсурдистан.


        1. Къде по белия Свят полицията /КАТ/ се занимава с регистрация на МПС? Тук, или в Германия, например, това е работа на Префектурата по местоживеене. В България това трябва да е Общината.
        2. Защо ОЛЕЛЕ се ходи при нотариус за покупко-продажба на МПС? Да не купувам/продавам Версайския дворец?
        3. Откъде накъде на КАТ се дава право да ''доказва'' дали МПС-то е ''чисто'', или гепено? Във Франция има сайт в интернет - влизаш, вкарваш данните на МПС-то и на момента получаваш инфо дали всичко е наред, принтиш го и с кеф го завираш в сурата на гения-шимбав полицай, който ти вика, че си крадец-измамник.
        4. Докога тумора КАТ ще трови хората?
        5. Докога тумора КАТ ще има ТОТАЛНА власт спрямо всичко що е МПС в България?
        6. Докога ще съществува унизителното ''номер на двигателя''?
        7. Докога Бълхаристан зорлем ще прави хората престъпници?
        А де?

        Само не знам на кого задаваш тези въпроси.

        Коментар


        • #49
          От: Краден мотор?!?! Или случки в Абсурдистан...

          Лелееее, сега като чета тази тема и случката ми от миналия четвъртък ми се струва "бели кахъри"....естествено беше намесен КАТ и онея муньовци милиционерите.

          Бях на работа с мотора, и след работа на среща на Орлов мост. До там е разрешено с мотора все пак. Понеже тръгвам само по Тодор Александров малко преди Опълченска и това, което трябваше да направя е да мина няколко светофара и да паркирам на Орлов мост, даже да завивам не трябваше.

          Тръгвам аз и ме спира КАТаджия точно пред народното събрание. Давам аз документите на мотора и даже не го гася, защото е стандартна проверка....продължи 30 минути да ми държи документите, докато не дойде партулка-джип, наизлезнаха 4 милиционера и ми викат "Хайде сега с нас към 1во РПУ"....а аз не знам какво става, едиственото ми нарушение беше, че не бях измил мотора след последното каране и номера беше зацапан. От онея хубостници се яви един дето ми се качи зад мен и хайде към 1во РПУ приположение, че даже не знам какво съм направил и защо съм го направил...с ескорт до районното и без никакви обяснения защо и какво. Оставиха ме да чакам още едни 45 минути, додоха нарая 2ма следователи и ме питат "Какво си правил с този мотор?"

          Обясних, че само съм отишъл на работа и ме накараха да пиша обяснение....така ми загубиха 2 часа и добре, че беше единия милиционер да ми каже, че станало нещо с жълт кросов мотор, та за това така....не знам дали е неправомерно задържане или какво, ама това е системата на КАТ - разбрали недоразбрали, загубили ти времето, ама е абсурд те да са виновни...не знам докога ще е така в бедна България.
          Ако няма къде да отидеш, ела на себе си!

          Коментар


          • #50
            От: Краден мотор?!?! Или случки в Абсурдистан...

            Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
            Само не ми е ясна схемата с изготвянето на документите и как преминава границата, ама за това питайте агенция "Митници".
            Тц! Митницата не разполага с масиви от данни за крадени и т.н. каквито и да е МПС. Само събира дължимите парички ако има такива без да се интересува от индивидуалността на возилото. МВР е вярното ведомство.

            И аз се чудя как да издиря собственика на едно Старо Загорско Вираго оставено за ремонт преди 4-5 г......
            0888932647

            Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

            Коментар


            • #51
              От: Краден мотор?!?! Или случки в Абсурдистан...

              А пък на мен ми се случи в КАТ,да оборвам твърдението на един тъп пенсионер,който прави техническият преглед на нововнесеният ми мотор,че щом е едноместен и има само един чифт степенки,означава че е кросов,поради което не подлежи на регистрация.Въпреки че държи в ръцете си италианският талон,в който пише че мотора е ендуро и е бил регистриран,след твърдението че и неговият внук може да монтира тия мигачи и фар,аз се обърнах за съдействие към началника на КАТ.Какво мислите че последва,началникът си свърши работата и обясни на оня тип,че мотора го има в системата,но го няма в техният компютър и няма проблем да се регистрира след като премине успешно техническият преглед.Да ама аз чакам вече седмица да го качат на компютъра и да ми издадът талон и номер и може би благодарение на оня пенсионер,ще трябва да си удължа отпуската.Еми аз от както съм се върнал от чужбина за отпуската си,все повече започвам да си мисля,че е прав Слави да пее че няма такава държава и вече съжалявам че не си го оставих с италианските номера,не съжалявам само за едно,че съм се измъкнал от тая бюрокращина в България,която като моя родина ми липсва много.
              Beta 450 RR-Factory
              0039 3206052599

              Коментар


              • #52
                От: Краден мотор?!?! Или случки в Абсурдистан...

                Бмв-то което купих преди седмица и нещо от Стара Загора, го регистрирах в КАТ- Пазарджик и ми дадоха номера и талони на мое име точно за 20 минути.... Преди това бях малко на тръни след варненската история, но според един познат полицай понеже внасяш нещо в Пазарджик не може да има проблеми. Проблема бил, когато изнасяш нещо от Пазарджик.... Той също знае за варненската история...
                А сега сериозно. Искам да питам запознатите. Сега мотора във Варна му го върнаха на момчето с прокурорско разпореждане. Така може да го кара на територията на България, но не може да го пререгистрира с варненски номера и не може да напуска България. Мотора все още си е с пазарджишка регистрация. Сега с нотариалният договор и прокурорското разпореждане ли ще го кара този мотор, или трябва да му дам някакво пълномощно от мое име? И още, понеже гърците продължават да искат мотора и той си стои в компютъра на интерпол за издирване, сега какво? Колко време ще продължава това положение, какво трябва да се направи, и кой да го направи за да се махне този мотор от компютъра за издирване?
                Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
                Златомир Попов - Forry

                Коментар


                • #53
                  От: Краден мотор?!?! Или случки в Абсурдистан...

                  Първоначално публикуван от ВладиЧ Преглед на мнение
                  Бмв-то което купих преди седмица и нещо от Стара Загора, го регистрирах в КАТ- Пазарджик и ми дадоха номера и талони на мое име точно за 20 минути.... Преди това бях малко на тръни след варненската история, но според един познат полицай понеже внасяш нещо в Пазарджик не може да има проблеми. Проблема бил, когато изнасяш нещо от Пазарджик.... Той също знае за варненската история...
                  А сега сериозно. Искам да питам запознатите. Сега мотора във Варна му го върнаха на момчето с прокурорско разпореждане. Така може да го кара на територията на България, но не може да го пререгистрира с варненски номера и не може да напуска България. Мотора все още си е с пазарджишка регистрация. Сега с нотариалният договор и прокурорското разпореждане ли ще го кара този мотор, или трябва да му дам някакво пълномощно от мое име? И още, понеже гърците продължават да искат мотора и той си стои в компютъра на интерпол за издирване, сега какво? Колко време ще продължава това положение, какво трябва да се направи, и кой да го направи за да се махне този мотор от компютъра за издирване?
                  Само човека който го е пуснал за издирване може да го изчисти от компа друг никой.
                  МОТОРА ТРЯБВА ТИ ДА ГО КАРАШ А НЕ ТОЙ ТЕБ 0888984256

                  Коментар


                  • #54
                    От: Краден мотор?!?! Или случки в Абсурдистан...

                    Вадя тази тема от пепелта, защото и аз минах през такъв път, отново с Африка...
                    Мотора беше обявен за издирване от Гърция през далечната 2002-ра година. От тогава тук в България си беше сменил собственика няколко пъти. Но все преди интеграцията на ШИС. След 60 дни чакане на отговор от грък и 5 дни чакане на прокурорско постановление, днес си взех Африката обратно.
                    Отново със същите условия - без пререгистрация, без брак. Сега се чудя, какво да правя. От полицията не знаят, как да процедирам натам. От КАТ също.
                    Мисля да адресирам въпроса към адвокат.
                    Важното е, че вече е в мен и днес му чух гласа отново след 2 месеца въртене с чужди мотори
                    Subaru Impreza 2.0 '98
                    Honda Africa Twin RD07 '95
                    Honda Africa Twin RD07А '96

                    Коментар


                    • #55
                      От: Краден мотор?!?! Или случки в Абсурдистан...

                      В София има офис на Европол. Тези които работят там имат право да свалят обявени за крадени МПС-та от компютъра и да оправят нещата. Трябва да се отиде там да се отнесат всички документи по случая плюс прокурорското разпореждане за освобождаването на мотора, и евентуално след някаква молба образец към тях да се разреши окончателно въпроса. Така съм чул от софиянци. Нямам представа, обаче, къде точно се намира тоя офис в София.
                      Последно редактирано от ВладиЧ; 06-10-14, 12:30.
                      Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
                      Златомир Попов - Forry

                      Коментар


                      • #56
                        От: Краден мотор?!?! Или случки в Абсурдистан...

                        ВладиЧ, когато ми писа преди 2 месеца, обяснявайки продължението на случая с твоята Африка, потърсих къде се помещават и излезе, че са в зградата на МВР.
                        Мисля за началото на зимата да го оставя, защото ако ми вземат постановлението, един вид няма да мога, да докажа, че ми е върнат ако ме спрат и проверят мотора.
                        А съдейки по търновките полицисти, ще трябва да дам оригиналите на документите. С копия не се задоволяват.
                        А те въобще не бяха осведомени, нито, че от 2011та насам срока вече е 60 дни, не 30. Пък да не говорим за продължението на случая. За тях това е приключено и ще чакам още 8 години, за да изтече давността на издирването.
                        Иначе спазиха срока, просто защото ги ръчках и разбира се с познати.
                        Subaru Impreza 2.0 '98
                        Honda Africa Twin RD07 '95
                        Honda Africa Twin RD07А '96

                        Коментар


                        • #57
                          От: Краден мотор?!?! Или случки в Абсурдистан...

                          Е "продължението" по случая ще е от теб. И дано да е успешно и краят да е щастлив, та да разберем всички, че наистина нещо полезно в тая България се прави за хората, а не да им създават само ядове.
                          Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
                          Златомир Попов - Forry

                          Коментар


                          • #58
                            От: Краден мотор?!?! Или случки в Абсурдистан...

                            Аз и не очаквах, да е от някой друг продължението, но поне да знаеха каква е процедурата...
                            Subaru Impreza 2.0 '98
                            Honda Africa Twin RD07 '95
                            Honda Africa Twin RD07А '96

                            Коментар


                            • #59
                              От: Краден мотор?!?! Или случки в Абсурдистан...

                              Най-вероятно някоя патица грешно е въвела данните за издирване. И тук и в чужбина това го правят "ръчно". Не ми се чини да се окаже нещо друго.
                              Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

                              тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

                              Коментар


                              • #60
                                От: Краден мотор?!?! Или случки в Абсурдистан...

                                Подадох молба в ДМОС(Дирекция за Междунаровно Оперативно Сътрудничество), та ще чакам от тях отговор.
                                Те трябва да ръчкат гърците да го свалят от издирване.
                                Subaru Impreza 2.0 '98
                                Honda Africa Twin RD07 '95
                                Honda Africa Twin RD07А '96

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X