Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Виене от хидравличната помпа на 4Рънър с 1KZ-T

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Виене от хидравличната помпа на 4Рънър с 1KZ-T

    Помпата течеше от капака отзад сменихме и О-пръстена обаче взе и да вие,явно щото е карана с малко масло ,дали е от лагера или от износване на ротора с пастинките .Мисля,че има ремонтен комплект да предлагат при дилърите ама колко ли е цената ,някой ремонтирал ли е такава помпа или да търся втора употребя някоя такава.Тя взема движение от ангренажните колелета и ме е страх ако блокира нещо от лагер например и да не вземе да потроши мотора.Иначе си създава налягане и няма проблем с усилието на волана.Някой ако знае нещо да пише.

  • #2
    От: Виене на вакум помпа на 4Рънър с 1KZ-T дизел мотор 3000cc

    Здрасти ned69!Само искам да допълня, че помпата за усилването на волана е хидравлична/ако е износена също вие/ и има резервоарче с течност малко над ГНП-то.Вакуумната помпа е за усилването на спирачките,подобна е по устройство.Щото в KZT мотора има турбо и няма как да се ползва вакуум от смукателния колектор за спирачките.И двете са ремонтируеми, ама по добре с пълен ремонтен комплект. Та не ми стана ясно в коя е повредата.Ще опитам да намеря номера на частите, до утре или другиден вечер.Успех!
    1999 4Runner 3RZ/ 4Runner 1KZT/ 4Runner 5VZ

    Коментар


    • #3
      От: Виене от хидравличната помпа на 4Рънър с 1KZ-T дизел мотор 3000cc

      Здрасти ned69!Това по долу са някои части които успях да намеря.Все пак/поне аз така действам/провери ги и от друго място преди да вложиш парите.Другото което се чудя е кой редактира/но не е показано от системата/ материала ти и заглавието му, та излиза че аз бръщолевя несвързани приказки.

      90363-17016 BEARING (FOR VANE PUMP SHAFT
      90301-53006 RING, O (FOR PUMP HOUSING REAR
      90301-11016 RING, O (FOR POWER STEERING SUCTION
      90301-28005 RING, O (FOR VANE PUMP FRONT SIDE PLATE)
      90301-53007 RING, O (FOR VANE PUMP FRONT SIDE OUTER
      Имам проблем с качването на снимка на устройството на помпата с всичките компоненти.Тъй наречения ъплоудер не работи.Ако ми пратиш е-мейл на metotem@yahoo.com ще ти я пратя.
      1999 4Runner 3RZ/ 4Runner 1KZT/ 4Runner 5VZ

      Коментар


      • #4
        От: Виене от хидравличната помпа на 4Рънър с 1KZ-T дизел мотор 3000cc

        Аз писах че съм направил грешка и са ми оправили заглавието,мейла ми е:Nedelcho_Yanev@abv.bg.Ти имаш ли някоя такава помпа читава,или знаеш някой ,който има.Интересувам се щото джипа ,който правя е на един фермер и трябва да се действа по бързо с ремонтите ,щото сега най му трябва.

        Коментар


        • #5
          От: Виене от хидравличната помпа на 4Рънър с 1KZ-T дизел мотор 3000cc

          Искам да питам от къде може да протече помпата така, че да се вижда отвън освен от О-пръстена на капака. Как се сваля помпата, излиза ли на зад или трябва да се отваря и ангренажа. Нещо трябва ли да се предвиди за да не се наруши зацепването при ангренажа?
          Намират ли се ремонтни комплекти като при мен само протече, няма виене или проблеми с управлението.
          Благодаря предварително.

          Коментар


          • #6
            От: Виене от хидравличната помпа на 4Рънър с 1KZ-T

            HiluxPB, здрасти и Честита Коледа с пожелания за много години живот и здраве на теб и всички съфорумци!Помпата е закрепена с две гайки и е зацепена в агренажа, а пък от противоположната и страна отпред на ДВГ-то е вакуумната помпа, която е пак закрепена с две гайки и нейната ос пък е зацепена върху оста на сервопомпата.Но може да извадиш само сервопомпата,без да махаш вакуумната.Едно колело от агренажа ги движи двете.
            Благодаря на колегите за добре работещия ъплоудер.
            Прикачени файлове
            1999 4Runner 3RZ/ 4Runner 1KZT/ 4Runner 5VZ

            Коментар


            • #7
              От: Виене от хидравличната помпа на 4Рънър с 1KZ-T

              HiluxPB,разходих се до библиотеката и след кратко ровичкане успях да измъкна една снимка на помпата, която не успях да кача миналия път с Ned69.Номерата по нея са от ЕПС-то на Тойота, дано ти свърши работа.
              Прикачени файлове
              1999 4Runner 3RZ/ 4Runner 1KZT/ 4Runner 5VZ

              Коментар


              • #8
                От: Виене от хидравличната помпа на 4Рънър с 1KZ-T

                Не всички помпи са еднакви. Най-добре с номера на рамата при поръчка.
                "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

                Коментар


                • #9
                  От: Виене от хидравличната помпа на 4Рънър с 1KZ-T

                  Честита Коледа на всички, с пожелания за много безаварийни километри и хубави моменти с любимите машини.
                  Много благодаря за бързите отговори.
                  Надявам се проблема при мен да е само в уплътненията.
                  Поздрави.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Виене от хидравличната помпа на 4Рънър с 1KZ-T

                    Теч без шум = уплътнения
                    Шум без теч = всичко останало
                    Теч и шум = уплътненията и всичко останало (нова помпа)
                    Без теч и без шум = щастлив джипар
                    "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X