Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Метан! /на дизелов джип/

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    Yaro , мисля че не си прав.Доколкото знам LR 200,300 tdi също са с неразделна горивна камера(те. с директно впръскване) Провери все пак за по сигурно ако можеш.
    0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
    Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
    Суперскан България www.decbg.com
    Машинно почистване на DPF/FAP филтър

    Коментар


    • #62
      1994: The V8 engine grew to 3.9-litres, and LandRover's 300-series 2.5L 4-cylinder diesel Tdi (turbo-charged, direct injection, intercooled) was offered as an alternative. The diesel has a maximum boost of 0.8 to 1.0 bar and can perform as something approximating a 5L naturally aspirated diesel at full boost. The R380 5-speed manual transmission or a 4-speed automatic could be had. A driver's air-bag was fitted and a passenger's air-bag became on option. Four-door Land Rover Discovery models were also introduced. (Rounding error increased the V8's capacity to a nominal 4-litres in 1995!)
      0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
      Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
      Суперскан България www.decbg.com
      Машинно почистване на DPF/FAP филтър

      Коментар


      • #63
        Колеги, изключително съм впечатлен от експеримента. Някой може ли да ми каже на мойта Toyota LJ 73 може ли да се направи системата за работа с пропан?

        Коментар


        • #64
          ужас някакъв

          Направосъм ужасен - от август обикалям по газаджии - понеже съм с две леви ръце и въпреки всичките подробни обяснения не мога да се оправя сам, а те ми казват ние това не правим, това не става, иди на метан.
          Та мисълта ми е няма ли кой във Варна да ми го направи.

          може и на тел. 0878415685

          Ще си платя каквото струва, като съм зле с газта...
          Не е луд, който яде баницата.... Кучето си лае, кервана си върви... ДОКОГА?
          Форд Фокус 1,4 1999 г., Крайслер Гранд Вояджър, Corvette C5
          ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА

          Коментар


          • #65
            питам се, щом е толкова просто и ефективно, защо никой не го предлага като услуга?
            помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

            Коментар


            • #66
              Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/
              питам се, щом е толкова просто и ефективно, защо никой не го предлага като услуга?
              Защото от икономическа гледна точка си е безмислено! Аз моита бутилка я махнах да не ми заема месясто. Интересно ми е дали някои от другите колеги които са я пробали системата на какво мнение са. По интересно е същото да се направи на метан. Тогава ще има смисъл.Но експеримента ще е доста скъп:горе долу колкото цялата метанова уредба....

              Коментар


              • #67
                Re: Метан! /на дизелов джип/

                Много съм заинтригуван от тази тема и чакам... чакам... чакам... ама никой дуг не дава резултати - става ли - нестава ли.... Щяха и схеми и четрежи да се дават, и снимки ама ......
                Don't hunt IF you can't kill
                първо 0883 после 333 накрая 448

                LZ1BGD

                Коментар


                • #68
                  Re: Метан! /на дизелов джип/

                  Hammer, доколкото знам и ти си с Паджеро. При нас не става номера, защото не сме с директно впръскване на горивото в цилиндъра, а с предкамера.

                  Коментар


                  • #69
                    Re: Метан! /на дизелов джип/

                    Абе тези неща не са ми ясни много много, та ако има кой да внесе малко яснота по въпроса - за кои кли и модели става и за кои не, и каква е разликата в двата механизма...
                    Паджеровод - при паджерото нали горивото от ГНП-то през горивопроводите влиза в дюзите (или инжектори, или разпръсквачи, или.. де да знам точно как се наричат тия неща..) и от там директно в цилиндъра или нещо съм в грешка?? Става въпрос за Pajero 2,5 TDI '92.
                    Ако някой може и има желание да вземе да обясни и тези неща- при единия тип двигатели - "тези, тези, .. и тези" системата е еди каква си... горивото минава през това и това и после отива в..., а ори другия вид двигатели (като на .....) не е така ами е по следния начин - ... Мисля че така ще бъде най- добре и ще се избегнат други такива тъпи въпроси като моите, защото все пак това е свързано с направата на цялата пропанова/метанова система на дизелов двигател.
                    Благодаря предварително!
                    Don't hunt IF you can't kill
                    първо 0883 после 333 накрая 448

                    LZ1BGD

                    Коментар


                    • #70
                      Re: Метан! /на дизелов джип/

                      А на мен ми е интересно защо газовата система става само за мотори с директно впръскване в цилиндъра, а за останалите които са с бренери не става? Не помня дали и преди не задавах този въпрос, но явно ако съм питал не съм разбрал, та ще е добре някой който разбира да ни ограмоти.
                      http://ftp.domainbg.com/ymk/1/11.jpg

                      Коментар


                      • #71
                        Re: Метан! /на дизелов джип/

                        Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
                        Hammer, доколкото знам и ти си с Паджеро. При нас не става номера, защото не сме с директно впръскване на горивото в цилиндъра, а с предкамера.
                        Пак става и си работи по същия начин...на една фиат темпра 1.9д го пробах.

                        Коментар


                        • #72
                          Re: Метан! /на дизелов джип/

                          Интересно, аз цитирам прочетено от тук - там. Не съм пробвал. И как беше при Темпрата?

                          Коментар


                          • #73
                            Re: Метан! /на дизелов джип/

                            Да тук така пише.Само ,че на картинките до колкото си спомням са на голф 2, а от тях ТДИ няма . За това го пробвах на нормален дизел и става . Единствената разлика м/у дизела и ТДИто са главата и по точно наличието на бренери . Може върху тях да има отрицателно влияние и за това не го прпоръчват.....не знам

                            Коментар


                            • #74
                              Re: Метан! /на дизелов джип/

                              Първоначално публикуван от superMAX Преглед на мнение
                              ......наличието на бренери . Може върху тях да има отрицателно влияние и за това не го прпоръчват.....не знам
                              Е точно това трябва да разбереме.
                              http://ftp.domainbg.com/ymk/1/11.jpg

                              Коментар


                              • #75
                                Re: Метан! /на дизелов джип/

                                Първоначално публикуван от hammer Преглед на мнение
                                Паджеровод - при паджерото нали горивото от ГНП-то през горивопроводите влиза в дюзите (или инжектори, или разпръсквачи, или.. де да знам точно как се наричат тия неща..) и от там директно в цилиндъра или нещо съм в грешка?? Става въпрос за Pajero 2,5 TDI '92.
                                Ако някой може и има желание да вземе да обясни и тези неща- при единия тип двигатели - "тези, тези, .. и тези" системата е еди каква си... горивото минава през това и това и после отива в..., а ори другия вид двигатели (като на .....) не е така ами е по следния начин - ... Мисля че така ще бъде най- добре и ще се избегнат други такива тъпи въпроси като моите, защото все пак това е свързано с направата на цялата пропанова/метанова система на дизелов двигател.
                                Благодаря предварително!
                                Това долу е твоят двигател:



                                Ако не се ориентираш нарочно съм оцветил дюзата в синьо, а подгряващата свещ в зелено. Това червеното е горивната камеа (бренера). Както виждаш тя е извън цилиндъра - в главата. Това е индиректно впръскване, въпреки, че казваш, че двигателя ти е TDI, като имаш предвид "турбо дизел интеркулер", а горе superMAX казва TDI, като има предвид "турбо дайрект инджекшън".... Затова няма оправия в термините

                                А това е директно впръскване:



                                Това пък го копирам от един друг форум:

                                "
                                "направихме едно паджеро и резултата е скъсани полуоси и раздатачна кутия фира от въртене на гуми и кеф че върви на умиране а иначе не е по скъпо от конвертиране на бензинов двигател разликата е в един магнетвинти и един пистон за ограничаване на помпата""

                                Имат предвид дизел - метан... Значи става... ако не е бъзик

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X