Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ще се помъча и аз с един УАЗ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Ще се помъча и аз с един УАЗ

    Вчера на -8 нямаше проблем, за по - надолу ще видим. Опасявам се, че при много ниски температури, газта в бутилката ще спре да се изпарява (няма да направи налягане в бутилката) съответно няма да тръгне към изпарителя. Като спра потока през радиаторчето на парното, съм почти сигурен, че изпарителя няма да замръзне.
    Три дена глупави експерименти икономисват половин час четене!

    Коментар


    • #62
      От: Ще се помъча и аз с един УАЗ

      Първоначално публикуван от danail_3 Преглед на мнение
      Вчера на -8 нямаше проблем, за по - надолу ще видим. Опасявам се, че при много ниски температури, газта в бутилката ще спре да се изпарява (няма да направи налягане в бутилката) съответно няма да тръгне към изпарителя. Като спра потока през радиаторчето на парното, съм почти сигурен, че изпарителя няма да замръзне.
      https://www.aliexpress.com/item/Free...8139cadc25e9-9
      Тези имат всякакви размери, лепваш на бутилката едно гоУемо и едно малко на изпарителя и така..
      Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
      Ford Fiesta 1.4 Tdci

      Коментар


      • #63
        От: Ще се помъча и аз с един УАЗ

        Първоначално публикуван от danail_3 Преглед на мнение
        Вчера на -8 нямаше проблем, за по - надолу ще видим. Опасявам се, че при много ниски температури, газта в бутилката ще спре да се изпарява (няма да направи налягане в бутилката) съответно няма да тръгне към изпарителя. Като спра потока през радиаторчето на парното, съм почти сигурен, че изпарителя няма да замръзне.
        Лани запалих на -25С... Верно - едвам, ма запали... на газ...

        А как ти е вързан изпарителя? При мен топлата вода минава от главата, през радиатора на парното, през изпарителя и отива към водната помпа... т.е последователно свързване един вид. Ако ти е свързан успоредно изпарителя да не би да е малък дебита на антифриза, щото ако му е по-лесно да мине през радиатора на парното - от там ще минава повечето течност.... Пробвай да спреш радиатора на парното, но не мисля, че това ти е проблема с паленето на газ при минус темперетури....
        Don't hunt IF you can't kill
        първо 0883 после 333 накрая 448

        LZ1BGD

        Коментар


        • #64
          От: Ще се помъча и аз с един УАЗ

          Ако ти сипят лятна газ, през зимата не само че не се пали, защото тая лятна газ няма налягане да излезе от бутилката, но не се и минава на газ докато парното не стопли бутилката. Тия дни пак ми извъртяха такъв номер.

          Но по принцип става рядко и на мен ми се случва веднъж на 2-3 години.

          Коментар


          • #65
            От: Ще се помъча и аз с един УАЗ

            Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
            Ако ти сипят лятна газ, през зимата не само че не се пали, защото тая лятна газ няма налягане да излезе от бутилката, но не се и минава на газ докато парното не стопли бутилката. Тия дни пак ми извъртяха такъв номер.

            Но по принцип става рядко и на мен ми се случва веднъж на 2-3 години.
            И как парното ще ми стопли бутилката ,която се намира на местото на твоя резервоар
            На нас клиренс ни трябва , не скорост

            Коментар


            • #66
              От: Ще се помъча и аз с един УАЗ

              Първоначално публикуван от Borizanov Преглед на мнение
              Лани запалих на -25С... Верно - едвам, ма запали... на газ...

              А как ти е вързан изпарителя? При мен топлата вода минава от главата, през радиатора на парното, през изпарителя и отива към водната помпа... т.е последователно свързване един вид. Ако ти е свързан успоредно изпарителя да не би да е малък дебита на антифриза, щото ако му е по-лесно да мине през радиатора на парното - от там ще минава повечето течност.... Пробвай да спреш радиатора на парното, но не мисля, че това ти е проблема с паленето на газ при минус темперетури....
              и лятото как е ?
              Където не мога пеш продължавам с Уаза.
              Съдействие за закупуване на гуми с отстъпка срещу
              Съдействие на закъсали автомобили

              Коментар


              • #67
                От: Ще се помъча и аз с един УАЗ

                Т'ва китайското е яко - ма 200 W Не знам колко ще стоплят бутилката, парното и то нема шанс - щото и двете бутилки са отвън . Изпарителя е вързан успоредно, затова съм сложил кран на радиаторчето на парното (допълнителен) когато е студено (или мноУ жега) - крана е затворен и всичкото охладителна течност що връти помпата минава през (грее) изпарителя. За сега не съм имал проблеми по описаната схема. За - 20 най вероятно ще имам (заради бутилката).
                Три дена глупави експерименти икономисват половин час четене!

                Коментар


                • #68
                  От: Ще се помъча и аз с един УАЗ

                  Абе на -20 досега съм нямал проблеми аз, ама то късмет. Всичките ядове дето съм ги брал с лятна газ са при -5 някъде, ама като е застудяло рязко и в бензиностанциите не са докарали още от хубавото.

                  Коментар


                  • #69
                    От: Ще се помъча и аз с един УАЗ

                    И на мен двете бутилки са отвън и миналата година на -20 нямах проблеми.
                    До минус 10 палех директно, по- надолу тествано до -21 сипвах малко топла
                    вода върху изпарителя и пак пали веднага. Веднъж запалил никакви проблеми
                    след това. Изпарителя ми е вързан паралелно на парното.

                    Коментар


                    • #70
                      От: Ще се помъча и аз с един УАЗ

                      Първоначално публикуван от danail_3 Преглед на мнение
                      Т'ва китайското е яко - ма 200 W Не знам колко ще стоплят бутилката, парното и то нема шанс - щото и двете бутилки са отвън . Изпарителя е вързан успоредно, затова съм сложил кран на радиаторчето на парното (допълнителен) когато е студено (или мноУ жега) - крана е затворен и всичкото охладителна течност що връти помпата минава през (грее) изпарителя. За сега не съм имал проблеми по описаната схема. За - 20 най вероятно ще имам (заради бутилката).
                      Имам и друг вариант за 220 в, има го в бг и е като кожух за цялата бутилка, пишеш в гугъл декристализатор за мед и ще видиш какво имам предвид. А. .... и е по-евтино, но минуса е че трябва да го ползваш в гаража или някъсе с възможност за захранване на 220в.
                      Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
                      Ford Fiesta 1.4 Tdci

                      Коментар


                      • #71
                        От: Ще се помъча и аз с един УАЗ

                        Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                        Ако ти сипят лятна газ, през зимата не само че не се пали, защото тая лятна газ няма налягане да излезе от бутилката, но не се и минава на газ докато парното не стопли бутилката. Тия дни пак ми извъртяха такъв номер.

                        Но по принцип става рядко и на мен ми се случва веднъж на 2-3 години.
                        Интересно ,през лятото си купих още една газова бутилка почти пълна.Миналата неделя е взех с мен за резервна на поредната разходка в Рила.Към 20 ч.свърших газта и се прибрах с нея,тем.беше горе към - 10сигурно през лятото са заредили в нея зимна газ защото си работеше нормално.н

                        Коментар


                        • #72
                          От: Ще се помъча и аз с един УАЗ

                          В гаража има с какво да я стопля, пък и надали ще се наложи. Въпроса е като тръгне и започне да я жули вятъра от бесната скорост на Уаз-а, к'во да прайм? Мислех си да направя преход на пълначката и с компресор на 12 V когато е необходимо да напомпя бутилката, ма некой беше предупредил някъде, че има реална възможност да се гръмнем така и се спрех
                          Три дена глупави експерименти икономисват половин час четене!

                          Коментар


                          • #73
                            От: Ще се помъча и аз с един УАЗ

                            Първоначално публикуван от danail_3 Преглед на мнение
                            В гаража има с какво да я стопля, пък и надали ще се наложи. Въпроса е като тръгне и започне да я жули вятъра от бесната скорост на Уаз-а, к'во да прайм? Мислех си да направя преход на пълначката и с компресор на 12 V когато е необходимо да напомпя бутилката, ма некой беше предупредил някъде, че има реална възможност да се гръмнем така и се спрех
                            Ми незнам колко е разумно да вкарваш кислород при газта.... една искра от статично електричество и....
                            Don't hunt IF you can't kill
                            първо 0883 после 333 накрая 448

                            LZ1BGD

                            Коментар


                            • #74
                              От: Ще се помъча и аз с един УАЗ

                              Статично електричество в желязна бутилка? Впрочем то въздух там винаги има малко. Проблеми създава, но не с гърмежи. Така че го оставете за крайно решение.

                              Коментар


                              • #75
                                От: Ще се помъча и аз с един УАЗ

                                Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                                Статично електричество в желязна бутилка? Впрочем то въздух там винаги има малко. Проблеми създава, но не с гърмежи. Така че го оставете за крайно решение.
                                Веерно бе...кафез... ма стана отдавна физиката от гимназията... Ми да си решава човека...
                                Ма все си мисля, че е друг проблема някакъв - що на други не пада налягането и си работи газовата....?
                                Don't hunt IF you can't kill
                                първо 0883 после 333 накрая 448

                                LZ1BGD

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X