Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Купих си струг Ц8

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Купих си струг Ц8

    Значи плюене е силно казано все пак върши някаква работа (не се молиш на разни чичовци като ти скимне нещо)но като цяло си е мъка.Като няма риба се яде и рак.Народна поговорка.

    Коментар


    • От: Купих си струг Ц8

      Да се похваля ).Имам си струг тос мн80 след много търсене намерих.Платих го 1000лв изглежда в прилично състояние.Малко е 2 пъти по стар от мен,но това не е драма .Сега идва мъката да го окомплектовам,че си няма много работи.Ако някой има някакъв излишен инвентар за това стругче да ми пише.Търся си едното седло където се подава с винт,цанги,масата за фрезовите операции,ножове 10х10.Аааа я да питам някой знае ли дали мога да ползвам нож 16х16?В книжката мисля,че пише 10х10,но стругчето ми е на 170км от София та някой ако има под ръка или знае моля да сподели.Посъветвайте ме какви ножове да си взема?Не мога да заточвам ножове надявам се да се науча.Ще ползвам стругчето за хоби джаджи за това си го и взех.

      Коментар


      • От: Купих си струг Ц8

        Патронникът на С 8 съм почти сигурен че беше 160мм имам един или два броя- някой ако търси винаги може да разменим с нещо.

        Коментар


        • От: Купих си струг Ц8

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SANY0013.jpg
Прегледи:1
Размер:158.3 КБ
ID:5933563

          Здравейте.
          Кажете това присъединителни фланци ли са, или е някакъв съединител за претоварване.

          Коментар


          • От: Купих си струг Ц8

            Първоначално публикуван от 1georgi Преглед на мнение

            Здравейте.
            Кажете това присъединителни фланци ли са, или е някакъв съединител за претоварване.
            Играе го и двете едновременно.
            Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

            Коментар


            • От: Купих си струг Ц8

              Първоначално публикуван от petroffbg Преглед на мнение
              Играе го и двете едновременно.
              Този възел за да го разглобя си загубих цял ден. Това са конусни щифтове набити перпендикулярно на оста. Не исках да блъскам с големият чук. Срязах една тръба фи 60 на около 80 мм. Разпробих я и на единият отвор заварих гайка на 12. Винта му престъргах върха на около фи 5,5 по спомени и избих щифтовете. Обаче за да надяна самоделната скоба ми се наложи да разкарам супортната кутия. Единият щифт излезе сравнително лесно, но другият беше побългаряван и скобата стана елипсовидна от зор

              Коментар


              • От: Купих си струг Ц8

                Здравейте,
                от днес съм горд собственик на едно Ц8.
                Стругчето е било в някаква авио работилница на военните и изглежда доста запазено.
                Нямам снимка,защото още е разглобено и завито на двора,чака да му разчистя къщата.
                Имам няколко питанки,
                Някой знае ли с какви обороти трябва да се върти първичния вал на скоростите,защото двигателя който е на струга,мисля че не е оригинален.
                Ето снимка на двигателчето снимано до 2.2Kw


                Това е шайбата,мисля,че и тя не е оригинална



                и планката,която е вързана към оригиналната стойка.



                Табелката на двигателя е изтрита,но доколкото успях да прочета
                Сделано в СССР
                Обороти 1570 или 1670 об/мин.
                Мощност 0.75 или 1.75Kw(мисля че 1.75 няма)
                Имам двигател 2.2Kw,1450об/мин.
                Втората питанка
                Какъв размер ножове са по подходящи за този струг,16/16,20/20 или 25/25.
                Благодаря на отзовалите се.


                Поздрави!!!
                Pajero 2.5.TDI GLS Super Selekt
                лодка RIGIFLEX CAP370+YAMAHA 15hp. four stroke

                Коментар


                • От: Купих си струг Ц8

                  Оборотите на първичния не мога да ти кажа, мога да ти измеря диаметрите на ремъчните шайби.
                  Оригиналната шайба е с три канала.
                  Оригиналния електромотор е 2.2Кв 1450 об/мин
                  За ножовете от най малкия до 20х20, с малки изключения моят поема ножове с височина 19,5мм, имам предвид до центъра на детайла.

                  Коментар


                  • От: Купих си струг Ц8

                    Първоначално публикуван от 1georgi Преглед на мнение
                    Оборотите на първичния не мога да ти кажа, мога да ти измеря диаметрите на ремъчните шайби.
                    Оригиналната шайба е с три канала.
                    Ще съм ти много благодарен ако ги измериш.
                    Първоначално публикуван от 1georgi Преглед на мнение
                    Оригиналния електромотор е 2.2Кв 1450 об/мин
                    За мое щастие,имам същия мотор.
                    За ножовете от най малкия до 20х20, с малки изключения моят поема ножове с височина 19,5мм, имам предвид до центъра на детайла.[/QUOTE]
                    Мисля да си взема ножове със сменяема пластина,като гледам,май ще са 16/16 да не ми се налага да ги шлайфам.

                    Поздрави!!!
                    Pajero 2.5.TDI GLS Super Selekt
                    лодка RIGIFLEX CAP370+YAMAHA 15hp. four stroke

                    Коментар


                    • От: Купих си струг Ц8

                      Да уточня моя струг е Ц8Ц
                      Шайбата на електромотора е 75мм а на първичния вал е 125мм
                      По този калкулатор http://www.blocklayer.com/pulley-belt.aspx излиза че се върти с 870 об/мин

                      Коментар


                      • От: Купих си струг Ц8

                        Благодаря много.
                        Моето трябва да е С8М,ще премеря шайбата на вала и ще видя дали е същата.

                        Поздрави!!!
                        Pajero 2.5.TDI GLS Super Selekt
                        лодка RIGIFLEX CAP370+YAMAHA 15hp. four stroke

                        Коментар


                        • От: Купих си струг Ц8

                          Здравейте!
                          Трябва ми документация за С8. Някой да помогне.
                          Поздрави!

                          Коментар


                          • От: Купих си струг Ц8

                            Първоначално публикуван от -ton4o- Преглед на мнение
                            Здравейте!
                            Трябва ми документация за С8. Някой да помогне.
                            Поздрави!
                            Дай си пощата.

                            Поздрави!!!
                            Pajero 2.5.TDI GLS Super Selekt
                            лодка RIGIFLEX CAP370+YAMAHA 15hp. four stroke

                            Коментар


                            • От: Купих си струг Ц8

                              Здравейте, колеги!
                              На пазара има доста предложения за с8 и се интересувам при този струг има ли подвижна част на паралелите, така наречения мост, непосредствено до неподвижното седло, който при сваляне води до увеличаване на диаметъра на обработваемия детайл. Ще ми се такъв масивен струг да го модифицирам в дърводелски/това досега са само идеи/!

                              Коментар


                              • От: Купих си струг Ц8

                                Здравейте, колеги!
                                На пазара има доста предложения за с8 и се интересувам при този струг има ли подвижна част на паралелите, така наречения мост, непосредствено до неподвижното седло, който при сваляне води до увеличаване на диаметъра на обработваемия детайл. Ще ми се такъв масивен струг да го модифицирам в дърводелски/това досега са само идеи/!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X