Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Купих си струг Ц8

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: Купих си струг Ц8

    Я това светещото някакво електронно оправление ли е

    Коментар


    • #92
      От: Купих си струг Ц8

      Инвертор ще да е...явно колегата няма трифазен ток...като мен.

      Коментар


      • #93
        От: Купих си струг Ц8

        Струйника за охлаждане е 20 лв. ,има различни дължини,намерих го по някаква обява в нета,телефона на човека който ги продава е:0888 248670.
        Ползвам инвертор понеже нямам трифазен ток,има дистанционно което съм сложил на машината.

        Коментар


        • #94
          От: Купих си струг Ц8

          Поздравления за добре направената реставрация на струга. Радвам се, че има още мераклии да работят на тези машини. Каква цена ти излезе честотното регулиране и дистанционното за него?
          [I][FONT=Comic Sans MS]NISSAN Terrano II R20 2.7TD '93[/FONT][/I]

          Коментар


          • #95
            От: Купих си струг Ц8

            Първоначално публикуван от nola Преглед на мнение
            Поздравления за добре направената реставрация на струга. Радвам се, че има още мераклии да работят на тези машини. Каква цена ти излезе честотното регулиране и дистанционното за него?
            Мерси
            Инвертора и дистанционното към 750лв.

            Коментар


            • #96
              От: Купих си струг Ц8

              Поздравления...чудесно свършена работа!

              Коментар


              • #97
                От: Купих си струг Ц8

                Първоначално публикуван от Andrei Преглед на мнение
                Поздравления...чудесно свършена работа!
                Мерси!
                Някой да има за продаване универсал 100мм с 4 челюсти и фланец с морз 3 ?

                Коментар


                • #98
                  От: Купих си струг Ц8

                  Някой ще ми даде ли съвет.........Колебая се между струг Ц8 и струг ТОС МН80.Струга ми трябва за малки детайли,но за мен е по-важна точността да е голяма.Кое е по-добрия вариант?

                  Коментар


                  • #99
                    От: Купих си струг Ц8

                    За малки и прецизни детайли определено ТОС.Аз имам нов струг с8с и от ден на ден го намразвам все повече-това е някакъв сбирщайн предназначен да се показва на хората по училищата какво е струг,за точност при него е трудно да се говори.

                    Коментар


                    • От: Купих си струг Ц8

                      Не знам каква е разликата между С8 и С5. Аз имам С5 и при необходимост си докарвам необходимата точност. Има една особенност, ноято предполагам и другите стругове си я имата. Не може да се обработва груба обработка и след нея да пуснеш финна стружка за необходимата грапавост със същия нож. При грубата обработка, в зависимост от режима на рязане и размерите на режещия нож (случва се предимно при разстъргващи ножове за отвори), се получава деформация на ножа. Няколко пъти направих тази грешка и развалих детайлите. Единия път се опитах да наваря че бях почети завършил детайла. Обаче заварката с СО2 става доста твърда и трудна за обработване. Спасих така детайла.
                      Сега спирам на около 1мм преди достигане на точния размер, ако ще работя със същия нож, пускам втора стружка на последната зададена стойност и се получават до 0,5мм отнемане. След това правя последната уточняваща размера обработка.
                      Работил съм в Университета на всички български стругове по малко. Това го забелязах на всички стругове, макар че там не сме гонили точност, а всеки пускаше, колкото може повече. Съответно по-голям откат от ножа.
                      Другото място от където идва неточността са хлабините в супортите. На кръстатия супорт съм стегнал клина максимално, винта му доста трудно се върти, но и не го ползвам. Ако ми се наложи да го ползвам го охлабвам малко. Това го направих за да избегна допълнителното отклонение. Ако на С8 са големи хлабините в супортите, то значи не става за точни детайли.
                      За мене недостатъка им само е че за резби се реди лира постоянно и нямат бърз ход.
                      Последно редактирано от dimich87; 23-07-13, 15:24.

                      Коментар


                      • От: Купих си струг Ц8

                        Лошото на ТОС-чето,че сигурно няма да мога да си намеря зъбните колелета за резбите,а да правя всички резби с плашка не знам дали е удачно и до колко ще мога да ги правя точни. Да си кажа право имам опит с струг 1 практика в Ту-София,но искам да се науча до степен да си правя мои елементарни детайли.AAA.PDF

                        Прикачил съм най-сложния детайл,който някога може да се пробвам да направя.Какво мислите може ли да се направи това на малък струг?Наистина се колебая много,а не искам да си купувам всеки ден струг.Може би един ден ще го заменя този с Ц11 като видя ще я бъде ли с струга .Проблема ми е че все по-трудно си намирам стругар,който да разбере какво точно ми трябва и да го направи като хората.

                        Коментар


                        • От: Купих си струг Ц8

                          На мен с8 не ми харесва защото първо няма коравина трябва да си факир за да отрежеш нещо(за луфтове в супотри,челюсти,заточване на нож и т.н.не говорим)Оборотния ред започва от 85об. малко много за някои работи,нониуса е през 0,1мм малко множко и куп други дреболии.Нямам поглед върху с5, работил съм на с11 и краснии пролетарии 16к20-удоволствие за работа- корава и уникално прецизна машина.Накратко с8 за мен си е учебен модел на струг-при първа възможност го сменям въпреки,че е почти нов.

                          Коментар


                          • От: Купих си струг Ц8

                            Чакайте сега С 8 по проектно задание е струг за ремонтно възстановителни работи . На времето тези стругове се пращаха по разни предприятия където в седмицата я корегираш някой размер я някоя ос да завъртиш в поддръжката . Чудеса от тази машина не можем да очакваме .
                            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                            Коментар


                            • От: Купих си струг Ц8

                              Да прав си от тези стругове не може да се очаква много-за неточна домашна работа.Между другото(не искам да оспамвам темата) се поразрових за ,,нашите,, български стругове с5,с10/11 и какво излезе?Произвеждани са от 1950 до 1960г.в накакъв филиал на Шкода в Чехия под името МАС-това обяснява напълно техните достойнства и качества.Най вероятно после са се появили като патент при нас,ето линкhttp://www.lathes.co.uk/mas

                              Коментар


                              • От: Купих си струг Ц8

                                Става ми ясно защо С8 ги плюете. И аз се радвам че не съм вземал такъв, понеже предимно за такъв се оглеждах. Попадна ми С5 в отлично състояние, в началото бях скептичен, че е доста стар модел и евентуално е доста износен. Но за повече от година при мене, съм много доволен. Нониуса движещ супорта по паралелите е през 1 десета, а този на напречния супорт е през 5 стотни. Единствения недостатък е липсата на бърз ход и реденето на лира за резби.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X