Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Купих си струг Ц8

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Купих си струг Ц8

    И аз търся такъв струг, но до 1000 лв с транспорта до Варна
    Някой ако има излишен, да каже.
    Може и СУ203 или подобен.

    Коментар


    • #32
      От: Купих си струг Ц8

      И аз съм мераклия за такъв струг. Бих дал 1000-1200лв, но не ми се обикаля из страната. Ако има някой около Русе да свирка.

      Коментар


      • #33
        От: Купих си струг Ц8

        Аз също търся такъв в района на Смолян.

        Коментар


        • #34
          От: Купих си струг Ц8

          Аз се обзаведох, не ме мислете
          Съветски 16Б05П

          Последно редактирано от Ivan_J; 15-03-12, 20:24.

          Коментар


          • #35
            От: Купих си струг Ц8

            Честито,да си произвеждаш стружки с кеф!Балканите ще ги възтановяваш ли,или бяха при машината преди да я вземеш?
            Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

            Коментар


            • #36
              От: Купих си струг Ц8

              Моите са си, в момента възстановявам, но гаража ми съвсем отесня
              Не питайте как сме го сваляли трима от това ремарке, после го завъртяхме вътре на 180 градуса и го наместихме в ъгъла. Над 700 кила е, гумите на ремаркето на 3 атм бяха смачкани, не знам как издържаха 160км.

              Коментар


              • #37
                От: Купих си струг Ц8

                Честито Ванка мислел ли си да сменяш маслото от кутиите, от скоро имам с8 и искам да го сменя не ми се слага двигателно всеки стругар който попитам само м10д ползва и като ги попитам защо не дидиференциално (сега има и тънки вискозитети) казват: много мирише.

                Коментар


                • #38
                  От: Купих си струг Ц8

                  Това е таблицата с маслата които дава завода производител на СУ 400 - 500 но тя е същата и за другите марки български стругове . Аз лично си мажа паралелите с хидравлично масло защото такова имам с варели . На времето като главен механик на стария завод маслото го взимах директно от базата на Петрол на Илиенци и на варелите пишехме компресорно машинно и тнт а поръчвахме само М 10 Д . В началото се чудех защо е така и попитах моя предшественик а човека ми се ухили и каза ако пише М 10 Д с кучета и въоръжена охрана не можем да го опазим всеки ще пълни с туби . Тогава се движеха още много лади и москвичи . На единя ми струг преди десетина години поради липса на друго налях АТФ масло и машината е една от най тихите . Не препоръчвам на никой да налива гъсто масло в металообработващите машини тръбичките по които върви са тънки и особено в студено време помпата го качва много трудно . При струговете другата основна функция на маслото освен мазането е да охлажда съединителите те са метални многодискови тип сигма и дисковете им са изработени от стомана 65Г и без охлаждане прегряват и се изкривяват за половин час .
                  Прикачени файлове
                  Последно редактирано от sek.1; 18-03-12, 06:42.
                  Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                  Коментар


                  • #39
                    От: Купих си струг Ц8

                    На моята машинка маслото е с циркулираща помпа и производителя е дал какво трябва да се слага, а именно - Индустриальное 20 (вретенно) SAE32. Мисля да му сложа ATF, надвишава изискванията и отговаря на вискозитета. Като гледам таблицата, за С8 е същата работа.
                    М10Д има вискозитет при 40гр над 100, което е над 3 пъти повече от зададеното. Да не говорим за диференциалните и редукторни масла.

                    Коментар


                    • #40
                      От: Купих си струг Ц8

                      Първоначално публикуван от Ivan_J Преглед на мнение
                      М10Д има вискозитет при 40гр над 100, което е над 3 пъти повече от зададеното.
                      Има го само на теория при двайсетина градуса е по рядко от хидравличното . Маслата М 8 С и М 10 Д винаги са се правели от преработка на отработено масло .
                      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                      Коментар


                      • #41
                        От: Купих си струг Ц8

                        Благодаря за таблицата, маслото ми е за смяна и в двете кутии, май не е сменяно от много години и мисля като го източа да ги промия с нафта и после да налея новото

                        Коментар


                        • #42
                          От: Купих си струг Ц8

                          Днес му налях хидравлично и стана доста шумен.
                          Мисля да му налея 1л 80W90, че и без това тече като лейка от един семеринг. Някъде имах добавка за двигателно масло, може и нея да сложа.

                          Коментар


                          • #43
                            От: Купих си струг Ц8

                            Моля за съвет- как се заточват стругарските ножове? C8цата като я купувах ми дадоха един сандък с ножове заточени по всякакъв начин и не знам кой за какво служи, просто си ги сортирах по вид ,шмиргел имам, но като съм в първи клас , бургиите си ги точа без кахър, ама тия ножове....

                            Коментар


                            • #44
                              От: Купих си струг Ц8

                              Тази тема е доста обширно дискутирана във форума!Прочети тази тема http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=80755 !Иам много полезна информация!Освен това, края на 2010, колегата Sek.1 сканира и качи във форума една много хубава и подробна книга за стругарство и изобщо металообработването с МРМ (за което съм му много благодарен ),само че нещо не мога да си спомня в коя тема е публикувана!Той може би ще каже!!Там има много полезни неща(поне според мен).Аз тази книга съм си я разпечатал и си я пазя в библиотеката!
                              TLC 120 Prado
                              Yamaha Wolverine 450 4x4 SE

                              Коментар


                              • #45
                                От: Купих си струг Ц8

                                Открих литературката-ей тука в пост 191 http://www.offroad-bulgaria.com/show...=81055&page=10 Приятно четене!
                                TLC 120 Prado
                                Yamaha Wolverine 450 4x4 SE

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X