Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Купих си струг Ц8

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Купих си струг Ц8

    Според мен,от приложената таблица и по твоите измервания,морзовия конус е МК2:
    http://en.wikipedia.org/wiki/Machine_taper
    Без триене няма движение !

    Коментар


    • #17
      От: Купих си струг Ц8

      Влади, какво мериш, конуса на седлото или опашката на наличен инструмент? Моята е Ц8М Пазардджик и е с МК3.
      Знам, че не съм цвете за мирисане, и характера ми не е златен, ма вчера една черна котка кат ми напрай път и си плю три пъти през рамото, зех да се замислям!

      Коментар


      • #18
        От: Купих си струг Ц8

        Мерих конуса на опашката на въртящия център който имам.Колеги помагайте с оферта за патронника с опашката.

        Коментар


        • #19
          От: Купих си струг Ц8

          Намираш си машинно свредло със същия морз,може и счупено и го мериш в конуса на пинола на задното седло.Ако става,носиш при стругар,да ти направи конус в който да набиеш патронника.А патронник ще си купиш-най добре нов,не са скъпи.
          Става и от опашка на машинен райбер, но там твърдостта е по-голяма.
          П.П.Като отидеш на стругар,му носи и пинола,свалена от задното седло-ще ти престърже конуса при набито свредло в нея.Той си знае.
          Оферти не даваме вече.
          Действай и успех.
          Последно редактирано от ufijdork; 05-07-11, 19:11. Причина: допълнение
          Без триене няма движение !

          Коментар


          • #20
            От: Купих си струг Ц8

            Не се занимавайте с глупости . Заводските морзови оси са закалени и шлайфани . На битака тук в София са по десетина лева .
            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

            Коментар


            • #21
              От: Купих си струг Ц8

              Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
              Не се занимавайте с глупости . Заводските морзови оси са закалени и шлайфани . На битака тук в София са по десетина лева .
              Да, Sek.1е прав,спор няма.Добре е да намери готова ос,но проблема е кога,кога?Търсенето срок няма.
              Стружки трябват,стружки.Докато търсиш,може да престържеш конуса и сам,стругчето нали вече се върти-намери свредло само.Е ,твърдостта му е компромис ,но...А ако се въздържаш,иди при стругар все пак.
              По този начин си направих държачи на задното седло за флашки,райбери,метчици-пък пари се спестяват също.
              Аз търпение нямам,действам.Не бъди като мен.
              Без триене няма движение !

              Коментар


              • #22
                От: Купих си струг Ц8

                На времето всичко което го нямаше в инструменталната си го правехме сами правил съм такива оси основно МК 5 от Ст 45 . Съосието между двата конуса трябва да е идеално за това се обработват между два центъра и после гладкоста се докарва с няколко вида шкурки .
                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                Коментар


                • #23
                  От: Купих си струг Ц8

                  С риск темата да е остаряла.
                  Намерих чисто нов Ц8 за 1500лв като на колегата , но още не съм го виждал на живо.
                  Колко е мощен Ел.двигателя и монофазен или трифазен е?
                  Колко ли би струвало да се сложи монофазен мотор?
                  В окомпектовката няма нищо друго освен 9 сменни колела и един въртящ център за задното седло.
                  Разглобяват ли се краката от чугун и колко човека са необходими да го разтоварят от микробус?
                  Товаренето ще е с мотокар.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Купих си струг Ц8

                    Относно разглабянето можеш да го разцепиш на горе долу 5-6 големи части. Почваш от ел мотора от зад, сваляш винта за резбата, сваляш задното седло, вадиш супорта, сваляш лирата с чугунения капак и стигаш до най-тегавата част свалянето на скоростната кутия(ползвай дълаг лост). За нея са необходими двама яки мъже или четирима нормални. Другия кютук е самото тяло(паралелите) и те са доста тежки. След тях ти остава тавата и краката(левия си тежи). Общото тегло на стругчето е 750кг. Двегателя е трифазен 2,2kw.
                    По мое мнение парите са му мнаго колкото и запазен да е.
                    ЗА ДА МОЖЕШ, ТРЯБВА ДА ЗНАЕШ!!!

                    Коментар


                    • #25
                      От: Купих си струг Ц8

                      Реда който ми посочваш за разглабянето е този - така ли?
                      За цената си прав при положение , че нищо няма към него ,а даже и транспорт ще трябва да плащам.
                      Ще се пазаря докато стигна нещо по-поносимо.
                      Ако скоростната кутия е пълна с масло , предполагам всичко ще изтече?
                      За смяна на двигател също ще отидат около 150 лв и повече.


                      Приемам съвети и акъл по темата за покупката

                      Коментар


                      • #26
                        От: Купих си струг Ц8

                        Стругчето си тръгва без проблеми с 2.2 - 3 киловата монофазен двигател . Колегата drukman последен от форума си купи такова чисто ново от военна работилница някъде за същите пари . Той го е подкарал с неговия мотор и някакъв честотен инвертор .
                        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                        Коментар


                        • #27
                          От: Купих си струг Ц8

                          То май тия честотни модулатори излизат колкото два струга заедно-или поне така съм чувал.
                          Като , че ли по-добрия вариант е нов монофазен мотор - вярно , че работи при по-висок ток.
                          А колко ли струва този мотор и въобще като сложиш чертата струва ли си всичите тези пари.
                          Струг 1500
                          Транспорт 150
                          Ел. мотор около 200
                          Май излиза много дебело?!
                          Който знае да казва.
                          Благодаря

                          Коментар


                          • #28
                            От: Купих си струг Ц8

                            Скъпо ефтино зависи за какво ти трябва машината .
                            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                            Коментар


                            • #29
                              От: Купих си струг Ц8

                              То разглабяне за траспортиране добре, но поне недейте да сваляте скоростната кутия от паралелите, че после може да има мъка с центроването.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Купих си струг Ц8

                                Здравей купих си същия струг с 8 на пазарджик като твоя може би и по същото време миналата година брато не се лъжи да променяш мотора от 3фазен на монофазен

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X