Обява

Свий
Няма добавени обяви.

"секретен" болт за джанти CMS

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • "секретен" болт за джанти CMS

    На джипа имам джанти CMS, които сa хванати за главината със някакви специфични болтове(всъщност са конуси, де).

    Болтовете всичките са еднакви и се отвиват със "секрет" тип "звезда". Та този секрет ми го изгубиха по сервизите и се чудя, откъде да го намеря. Моля, някой ако знае, да пише. Ето за това става въпрос:

    "Човекът е човек тогава, когато е на път!"

  • #2
    От: "секретен" болт за джанти CMS

    Тази снимка може ли да я пооправиш малко?

    Коментар


    • #3
      От: "секретен" болт за джанти CMS

      Всичките болтове ли са такива, или само по един на гума ? Тези не ми изглеждат много секретни.
      Jeep Wrangler YJ 5.9 МТ 1990/Suzuki Samurai 1.6 MT 1990/Chevrolet M1028 6.2D AT 1984/Jeep Cherokee XJ 4.0 AT 1997/Jeep Grand Cherokee WK 5.7 AT 2005
      http://www.facebook.com/JeepBG
      LZ1GGC

      Коментар


      • #4
        От: "секретен" болт за джанти CMS

        Мишо, тези CMS-и се продаваха в МотоЕксперт на времето. Не се предлагат вече, за съжаление
        Просто потърси от някой, който все още кара с тези джанти, вземи ключа и си го направи при стругар. В София се сещам за Събин.

        Коментар


        • #5
          От: "секретен" болт за джанти CMS

          От това което се вижда на тая огромна снимка, ми се струва че болта не е съвсем елементарен, щеше да е много прост ако нямаше челен наклон и вдълбнати и издадени шлици, или така ми се вижда.
          При липса на прецизна техника, се надделява с майсторлък! И обратното!

          Коментар


          • #6
            От: "секретен" болт за джанти CMS

            А болтовете трябват ли ти?
            Защото ако е въпроса само да се махнат и да си сложиш нови - процедурата е следната:
            Ходи се при заварчик върху тях се заваряват най-обикновени гайки и ги развиваш с гаечен ключ, след това при стругар си изработваш нови секретни и ключ към тях и това е.
            Последно редактирано от Стефан ШОПОВ; 23-06-11, 13:50. Причина: правописна грешка

            Коментар


            • #7
              От: "секретен" болт за джанти CMS

              Верно че е №-найстостенен ама няма начин да не го "хване" някоя еврейска звезда това.
              0888932647

              Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

              Коментар


              • #8
                От: "секретен" болт за джанти CMS

                Първоначално публикуван от Yaro Преглед на мнение
                Мишо, тези CMS-и се продаваха в МотоЕксперт на времето. Не се предлагат вече, за съжаление
                Просто потърси от някой, който все още кара с тези джанти, вземи ключа и си го направи при стругар. В София се сещам за Събин.
                Тези гайки (не са болтове) не са специфични за CMS. С тях Мотоексперт си продаваха всички лети джанти, така че вероятно имат още от тях. Струва си да се провери в сервиза, само че едва ли продадат "ключа" отделно, защото той върви с комплекта гайки.
                Някъде в дълбока резерва май имам един комплект от тия, ама ги пазя за краен случай, щото конусът им не пасва добре на джантите.
                Ние не сме неутрални!

                Коментар


                • #9
                  От: "секретен" болт за джанти CMS

                  Това нещо има 20 ъгъла и 10 стени. Мисля, че може да се развие с петостенен ключ. Всеки фрезист може да изработи петостенен профил. После му се заварява едно дълго рамо и готово.

                  Коментар


                  • #10
                    От: "секретен" болт за джанти CMS

                    Е от тази снимка вече се вижда точно какво е, утиваш при един фрезист, прави ти на делителния апарат един десетограм с тоя размер от нещо по твърдо и го отвиваш веднага.
                    При липса на прецизна техника, се надделява с майсторлък! И обратното!

                    Коментар


                    • #11
                      Re: "секретен" болт за джанти CMS

                      Мерси на всички за отговорите.

                      Засега закрепихме положението със един стругар и петостен, точно както е написал колегата salmanski.

                      Иначе го намерих в каталога на BIMMEC, обаче с доставката ще ми излезе 60лв

                      П.С. в мотоексперт нямат.
                      Последно редактирано от msi200; 23-06-11, 17:24.
                      "Човекът е човек тогава, когато е на път!"

                      Коментар


                      • #12
                        Re: "секретен" болт за джанти CMS

                        Намерих си го и в ибей за доста по-евтино: http://www.ebay.co.uk/itm/290317503405
                        "Човекът е човек тогава, когато е на път!"

                        Коментар


                        • #13
                          От: "секретен" болт за джанти CMS

                          Имаме абсолютно същия случаи, купихме една витара от Германия и доиде с същите болтове на джантите, вече втори ден обикаляме по специализирани магазини и хората като ги видят тези болтове и викат, цитирам : бахти болта странен с 10 ръба.
                          Моля колеги които са се сблъсквали със същия проблем да ми кажат от къде да купя един ключ, да ги развия и да ги исхвърля тези болтове.
                          Рових в ebay.co , не можах да намеря и незнам дали може да го има този ключ някаде в България, ако някои го има ще помоля да ми услужи да ги развия и му го връщам веднага.

                          Коментар


                          • #14
                            От: "секретен" болт за джанти CMS

                            Като правих витарата на Георги Донев тя беше с алуминиеви джанти, с по един секретен болт на джанта. Не можахме да намерим ключа, и с импровизиран ключ някак успяхме да развием гайките, и Жоро вече се беше примирил, че няма да може да продаде джантите заради липсващич ключ.

                            След като сложих предния мост от УАЗ, кормилото дойде "на чорчук", и се заех да го изправя. Обаче не е оригинално витарско кормило, а някакво гъзарско, с шест имбусни болтчета 5 мм. Развих ги, и отдолу се показа един бял парцал, с нещо тежко увито в него. Като го разгърнах-в него е ключа за сектерните гайки...
                            Баси и мястото за криене...

                            Та провери на такива-невероятни места където може да се завре такъв ключ, може пък да ти излезе късмета.
                            Има ли желание-има и начин!

                            Коментар


                            • #15
                              От: "секретен" болт за джанти CMS

                              Вчера , след като цял ден обикаляхме в Бургас по спициализираните магазини за инструменти, с цел да намерим такъв 10-ет звезден ключ, никаде не намерихме навсякаде казваха такова нещо не сме виждали. Почнахме да обикаляме и гумаджииниците с цел поне да намерим такъв ключ и да ги махнем тези болтове, навсякаде където ходихме казваха, да виждалисме но те клиентите си го носят този ключ и си го взимат. Накрая след толкова обикаляне тръгнахме да се прибираме и викам даи да минем през центата за гуми Диана, тои е извън Бургас и утиваме, и гледаме момчетата нямат работа и се събрали и си говорят, спираме питаме ги и всички вдигат рамене, не те клиентите си ги носят, и тъкмо си тръгвахме и единия вика: А я чакаите малко и почна да пренарежда един голям шкаф и извади една кутиика.
                              - Тука един баровец преди 2 години си купи нови джанти старите ги взе а гаиките с ключа ги хвърли тука, слагаме ключа същия е, развива ги без проблем ,
                              и вика взимаите ги с гаиките (20 наброи) на мен не ми трябват, почерпихме момчето един дваисетак и си тръгнахме по живо по здраво към Несебър.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X