Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпроси за XT 500 '89

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Въпроси за XT 500 '89

    Здравейте! Не мога да чета темите от систематизираната и информация събрана в темата за XT-тата. Сигурно щото съм нов и нямам достъп. Като и да е....пускам тема!
    Купих си Yamaha XT 500 1989. Без стартер. Имам 2-3 въпроса, на които в другия форум не могат да отговорят. Съвсем съм нов в индурото и имам доста неясноти и бих се радвал ако някой ми помогне:
    1. Искам да си взема огледала за мойто XT 500 от 1989г. Понеже в един сайт пише обратна резба в друг нормална, колко мм са отворите? Аз ги меря с шублера 10 мм, ама резбата май е ситна?!?! Кажете ми точно какво да търся, моля???
    2. Колко е дълго жилото на декомпресиора от пъпка до пъпка? Бронята ми е здрава, ама самото жило е скъсано от единия край. Няма я скъсаната част и не мога да го измеря. Едната пъпка я има другата я няма. Мисля да си купя ново с пъпка от едната страна а от другата една гайка и на менгемето... Имам я пружината. Свалил съм разни схеми от интернет и по тях ще гледам. И също така когато манивелата е в най горно положение, оная планка която е на цилиндъра накъде трябва да сочи: към предната или към задната гума??? Как се прави центровката на тоя пуст декомпресиор? Би трябвало да същото като на 600 кубиковите от същата година.
    3. Задната ми гума е 140/80 R18. Каква гума е подходяща за мен? Казаха ми че била широка. Мотора е 500 кубика. Харесал съм си Mitas-E09. Аз съм си аматьорче и съм далеч от изцеждането на възможностите му,пък и карам повече на асфалт(поне засега) .

    Ами май е това.
    Поздрави!!!

  • #2
    От: Въпроси за XT 500 '89

    За огледалата - трябва да мериш намясто. В интернет може да пише много неща ама не знаеш колко пъти са сменяни конзолите до сега и дали сегашните имат нещо общо с оригиналните.
    За жилото - купуваш си с пъпка от едната страна а от другата слагаш "буренце" и с него си настройваш дължината.
    "Буренцето" (не знам как им е офицялното название) представлява цилиндърче с вътрешна резба и два напречни отвора с малък диаметър. През напречните отвори се прекарва жилото и винта на "буренцето" се затяга. Метода е доста по добър от заплескването на гайки и позволява следваща настройка на дължината.
    Последно редактирано от mendi; 22-06-11, 11:37. Причина: правопис

    Коментар


    • #3
      От: Въпроси за XT 500 '89

      Тъй като гледам по схемите съм за буренца за 2-те страни на жилото. Трябва да погледна и дали не е разбит механизма под манивелата. Продава ли се жило с готово буренце от едната страна и от другата страна безконечно?

      Коментар


      • #4
        От: Въпроси за XT 500 '89

        На Ямаха десните огледала много често са наистина с лява резба. Иначе си е М10х1,5 мисля.

        Щом си се спрял на Митас. Огледай модела Е07. Карал съм и с двата модела. 07 е много по добър в почти всяко отношение.

        За декомпресора можеш да ползваш и жило от велосипед включително. Там няма големи усилия.
        0888932647

        Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

        Коментар


        • #5
          От: Въпроси за XT 500 '89

          И E07 гледах. Поизчетох доста... оффф то накрая ще е една от двете ами се колебая за ширината, че ми казаха че 140 ширина му било множко?!?! Иначе по ми харесва E09, ама ще се вслушам в препоръката

          Коментар


          • #6
            От: Въпроси за XT 500 '89

            Имам Хонда доминатор 650куб. гледам да карам 120-130 ширина максимум и митас сам търкал доста напоследък съм се спрял на Медзелер.По добриса!
            HONDA DOMINATOR 650
            ОРЕЛ ASTRA
            РСПБЗН-Приморско

            Коментар


            • #7
              От: Въпроси за XT 500 '89

              Дължината на жилото на декомпресора между вътрешните страни на пъпките е 68,8см.Ширината на задното таркале на 600см3 е 120..но на 500 гледам че го дават с по тесни гумета.За всички въпроси, освен тези за резбата и дължината на жилото, можеш да намериш отговори в катехизиса на всеки притежател на ХТ, демек- в мануала!!
              Gnome Rhone AX2 800 1938
              Yamaha XT600Z 1VJ 1986
              Husqvarna Te 510 1989
              Argvmentvm ad novitatem

              Коментар


              • #8
                От: Въпроси за XT 500 '89

                Първоначално публикуван от gnomerhone Преглед на мнение
                Дължината на жилото на декомпресора между вътрешните страни на пъпките е 68,8см.Ширината на задното таркале на 600см3 е 120..но на 500 гледам че го дават с по тесни гумета.За всички въпроси, освен тези за резбата и дължината на жилото, можеш да намериш отговори в катехизиса на всеки притежател на ХТ, демек- в мануала!!
                Много благодаря за инфото Много съм доволен(особено за декомпресата). А относно мануала...от къде да си сваля? Особено за моята 500 кубикова(рядка) машина. Ако имаш за Yamaha XT 500T давай го насам ))) За гумата разбрах 120 -130 макс. ширина. Сега съм една бангия 140/80 R18. Ще я махам значи...
                Още един път благодаря. Много ценна за мен информация ми даде!
                Поздрави!!!

                Коментар


                • #9
                  От: Въпроси за XT 500 '89

                  Първоначално публикуван от sereco1 Преглед на мнение
                  Имам Хонда доминатор 650куб. гледам да карам 120-130 ширина максимум и митас сам търкал доста напоследък съм се спрял на Медзелер.По добриса!
                  Ами аз съм аматьор и доста некомпетентен още, ама напредвам И аз съм чувал за Медцелер. Само хубави работи. Но са по скъпи от Митас-а. Препоръчай ми модел за 50/50 каране, даже повече на асвалт...на прилична цена, естествено. 200 лв за гума няма да дам.
                  Поздрави!!!

                  Коментар


                  • #10
                    От: Въпроси за XT 500 '89

                    Здравейте отново! Постегнах машината и карам здраво...по- скоро се уча, де, ама напредвам!!! ))) На заплата ща си взема и една гума че задната замина. Ама отзад на ауспуха ми няма последната джаджа и много пърди. Аз му се кефя, но хората не иската да карат с мен че много шумяло. )) Качвам една снимка да видите за какво става въпрос. Интересува ме: Какво представлява, от къде да си купя или как да си направя(ако може да се изработи) ??? Ако някой има снимка или схема ще съм му благодарен...
                    Поздрави и безаварийни!!!

                    Коментар


                    • #11
                      От: Въпроси за XT 500 '89

                      Пак пробвам със снимката...
                      [IMG] [/IMG]

                      Коментар


                      • #12
                        От: Въпроси за XT 500 '89

                        http://imageshack.us/photo/my-images/5/auspuh.jpg/

                        ей туй е пустата снимка

                        Коментар


                        • #13
                          От: Въпроси за XT 500 '89

                          Първоначално публикуван от bkunev Преглед на мнение
                          http://imageshack.us/photo/my-images/5/auspuh.jpg/

                          ей туй е пустата снимка
                          Отивай при някой дето прави гърнета да ти завре и завари в тая дупка една тръбичка на 10-15 см. навътре и в задния /външния/ край да завива надолу. Ще утихне наполовина.
                          0888932647

                          Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

                          Коментар


                          • #14
                            От: Въпроси за XT 500 '89

                            Трябва ли на това тръбе да има странични дупки, че един тука така ме къпе?

                            Коментар


                            • #15
                              От: Въпроси за XT 500 '89

                              Трябва да има!!!!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X