Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Борчетата съхнат. Защо ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Борчетата съхнат. Защо ?

    Нещо като железен сулфат , на пипане е точно като синия камък, но е зелено с него се унищожават мъхове и плесени-в райграса ми никнат яко,посипвам с него и съхнат.Относно борчетата, октомври месец купих едно за 20кинта в саксия , държах го навън ,внесох за коледа -нова година, вътре го бях оставил на една джанта да не го умори подовото , след 1месец престой вътре го изхвърлих и някъде края на март ,го насадих на плантацията,по начало нещо се спаруши и го писах бегало ,но в момента е полудяло , избило е отвсякъде зелено.

    Коментар


    • #17
      От: Борчетата съхнат. Защо ?

      И при мен борчетата изсъхваха на поразия...и с пясък, и с осеверяване, и с почва с корена...После се научих и почти няма празно: вадя си ги от гората, задължително след дъжд, и да не са големи (около 30 см.,може би са на 1 г.,или 2г) и ги засаждам с добро отъпкване на пръстта. Поливам ги само първия месец и те си тръгват. Казаха, че нещо имало по корените(капиляри,или гъби-не знам), което оставало, когато се вадят след дъжда и затова се хващали...

      Коментар


      • #18
        От: Борчетата съхнат. Защо ?

        Преди 2г ги садих заедно с човека от който ги купих.По този начин след това садя всичко в двора,цветя, дръвчета и храсти.И всичко се хваща и не ми е изсъхнало досега.Изкопавам дупка достатъчно голяма,пълня с вода и полувината пръст връщам обратно.Разбърквам добре за да стане като полу течна каша.Вадя растението от саксия или друго,коренчетата се подрязват малко.И се потапя хубаво,останалата пръст се връща отгоре и се разстила и добре утъпквам но не с крака,защото отдолу е меко.Не се полива 7-14дни според сушата.Само се запушват образуваните пукнатини.Това го научих от градинар с 30г практика.

        Коментар


        • #19
          От: Борчетата съхнат. Защо ?

          Преди 4 години със съседа през две къщи купихме 40 източни туи,по 20 за всеки.Сади ни ги един и същи човек.Мойте все още са 20,а неговите изсъхнаха всички за около 3 месеца.Аз никога не съм ги поливал(само първата седмица)или торил.Вече са високи около 2м.Не мога да си обясня защо се получи така.

          Коментар


          • #20
            От: Борчетата съхнат. Защо ?

            Разкопайте около дръвчетата. Днес забелязах на едната туя, че след 1 час поливане влагата е стигнала на 5см под повърхността (корените са поне на 20см).
            Изглежда по красиво ако под дръвчето не пръст ами окосена трева, но с течение на времето става доста плътна почва достойна за кирка. С дърветата съм на ниво хоби но имам една моя теория, че това което се вижда като корона и стебло над повърхността го има като проекция под земята във вид на корени.
            Може и да има някаква болест но все пак може това да е причината.
            Sent from my Nokia s fenerche

            Коментар


            • #21
              От: Борчетата съхнат. Защо ?

              Загледай се по паднали борове и ще разбереш дали ти е вярна теорията за корените и короната при иглолистните.
              подаръци за мъже от FACOM
              промоция на читави инструменти

              и на хоби такива

              тел. О879 Ч8Ч 2З5

              Коментар


              • #22
                От: Борчетата съхнат. Защо ?

                Първоначално публикуван от maystor Преглед на мнение
                Загледай се по паднали борове и ще разбереш дали ти е вярна теорията за корените и короната при иглолистните.
                Имаш две каси бира ако ми покажеш повален борИглолистните са различни ПламенеИ не всички се викат боровеИ кореновата им система на всеки вид е различнаПоздрави
                К мирной жизни не пригоден.
                Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
                ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

                Коментар


                • #23
                  От: Борчетата съхнат. Защо ?

                  Първоначално публикуван от Стария Преглед на мнение
                  Имаш две каси бира ако ми покажеш повален борИглолистните са различни ПламенеИ не всички се викат боровеИ кореновата им система на всеки вид е различнаПоздрави
                  Добре де, мура или смърч да е. Де да ги знам кое как му е името. Факт е обаче малката коренова система и голямата корона.
                  Маймуно Дърта, пак за бира мислиш !
                  подаръци за мъже от FACOM
                  промоция на читави инструменти

                  и на хоби такива

                  тел. О879 Ч8Ч 2З5

                  Коментар


                  • #24
                    От: Борчетата съхнат. Защо ?

                    Първоначално публикуван от Стария Преглед на мнение
                    Имаш две каси бира ако ми покажеш повален борИглолистните са различни ПламенеИ не всички се викат боровеИ кореновата им система на всеки вид е различнаПоздрави
                    Ела на Голям Беглик. Там има паднали от всичкиНатиснете снимката за да я уголемите

Име:peltie 007.jpg
Прегледи:1
Размер:172.7 КБ
ID:5287094 видове. Бор, бял бор,смърч, ела, бяла и черна мура.
                    Дали ще падне едно дърво зависи от вятъра и от геоложкия строеж отдолу.
                    Тези до кога ще издържат:Натиснете снимката за да я уголемите

Име:peltie 006.jpg
Прегледи:1
Размер:160.0 КБ
ID:5287093
                    Това е асансьорното на 8 етажен блок.

                    п.с. Форумното гуру, поставящо снимките, нещо се бъзика.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Борчетата съхнат. Защо ?

                      Брезата е друга бира, ако я засадиш - не ще да се прихване, дай и камъняк и бетонни покриви и и гледай сеира.
                      Чудна работа.
                      подаръци за мъже от FACOM
                      промоция на читави инструменти

                      и на хоби такива

                      тел. О879 Ч8Ч 2З5

                      Коментар


                      • #26
                        От: Борчетата съхнат. Защо ?

                        Не знам защо съхнат, но имаме случай на индийски студент в българия,станал нац. герой в Индия.
                        Там имали някакво дърво ... национална гордост т.н.. За жалост започнало да засъхва и учените в областа от Индия се видяли в чудо какво да правят.
                        Още нямало форум ОФРОУД-България и те почти прежалили дървото.
                        За късмет нашето момче (студент в България - индиец) си отива и .... разбирайки за проблема дава следния съвет :
                        ПОради голямта корона корените са много разстлани настрани и краищата на корените са отдалечени много от стеблото.
                        Да започнат да поливат доста по-голям диаметът - над 100 м около дървото и ... чудо.
                        Дървото е спасено и .... така.
                        Изводите ... сами!
                        (това е истински случай )

                        Коментар


                        • #27
                          От: Борчетата съхнат. Защо ?

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:peltie 009.jpg
Прегледи:1
Размер:323.9 КБ
ID:5287101Натиснете снимката за да я уголемите

Име:peltie 008.jpg
Прегледи:1
Размер:322.0 КБ
ID:5287100Ей тези са на южна тераса в метални кашпи широки 30 и дълНатиснете снимката за да я уголемите

Име:peltie 010.jpg
Прегледи:1
Размер:215.6 КБ
ID:5287099боки 40см. Вече 14 години. Някои се споминаха, като се надуха паветата пред Народното събрание. Не помня коя година беше. Скоро пак мисля да засаждам.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:peltie 011.jpg
Прегледи:1
Размер:329.6 КБ
ID:5287098

                          Коментар


                          • #28
                            От: Борчетата съхнат. Защо ?

                            Ето едно от моите дето май е в начален стадий:
                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG00061-20110622-1854.jpg
Прегледи:1
Размер:307.1 КБ
ID:5290897

                            Коментар


                            • #29
                              От: Борчетата съхнат. Защо ?

                              Правилно е под общо именуване да се наричат иглолистни Почвата в която се засаждат фиданките трябва да е рохкава за да може да се установи кореновата система...програмата за поливане зависи от много фактори... но в жегите е най добре да се поливат сутрин в 6 и вечер в 11 Оптитайте пак да си засадите фиданки есента... и не прекалявайте с поливането и торенето 2 пъти в седмицата е достатъчно да се поливат и на месец да им се слага по шепа тор В противен случай растението не може да усвои влагата и минералните вещества и започва кореновата система да се уврежда... и довежда до гибел...
                              Ако няма каде да отидеш , ела на себеси

                              Коментар


                              • #30
                                От: Борчетата съхнат. Защо ?

                                1. какъв тор ще препоръчате?

                                2. само 1 колега спомена зелен камък? никой друг не писа за зеления камък и ми е интересно препоръчвате ли го или го отхвърляте?

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X