Обява

Свий
Няма добавени обяви.

И още един с Frontera!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: И още един с Frontera!

    Бихте ли помогнали с тези "ванти" ? от къде мога да ги намеря ?
    И още нещо .. вчера проверих за шнорхел , намерих само на safari , ама и цената му беше добра - 300 лв.
    Заслужава ли си ? Или по добре да се опитам да сглобя някой хоум-мейд ?

    Коментар


    • #32
      От: И още един с Frontera!

      Здравей колега!
      Открий Евгени,той е цар на Фронтерите и го попитай,с какво може да ти помогне!(телефона му го има във всяка публикация)!....или поне разгледай темите му,той мина през всичките тези неща,с които се бориш!...Той сам си прави шнорхел!
      Майка Япония.......Всичко друго е компромис!

      Коментар


      • #33
        От: И още един с Frontera!

        Първоначално публикуван от fena Преглед на мнение
        Бихте ли помогнали с тези "ванти" ? от къде мога да ги намеря ?
        И още нещо .. вчера проверих за шнорхел , намерих само на safari , ама и цената му беше добра - 300 лв.
        Заслужава ли си ? Или по добре да се опитам да сглобя някой хоум-мейд ?
        на сафари шнорхела е доста повече от 300 лв.
        Колега приеми един добросъвестен съвет който ще ти спести много пари. Покарай я тази фронтера поне половин година, направи 10-на излизания в гората с хора с подготвени джипове и тогава ако прецениш че това е за теб тунинговай смело. Вантите не са за всеки, нито шнорхела, има много повече други "тунинги" които ще са ти в пъти по-полезни отколкото простора и шнорхела
        no signature no problems

        Коментар


        • #34
          От: И още един с Frontera!

          Първоначално публикуван от CrAzY_eMo Преглед на мнение
          Здравей колега!
          Открий Евгени,той е цар на Фронтерите и го попитай,с какво може да ти помогне!(телефона му го има във всяка публикация)!....или поне разгледай темите му,той мина през всичките тези неща,с които се бориш!...Той сам си прави шнорхел!
          Темата е, "МОЯТА ФРОНТЕРА". Там има и шнорхел.

          Коментар


          • #35
            От: И още един с Frontera!

            Е сега,ако се оплачеш! ...Наистина и мой съвет е...покарай я малко тази джипка и отговорите сами ще дойдат!Не бързай да си налееш всички скатани пари в неща,които ти харесват визуално и смяташ,че ще са ти нужни,за да не се ядосваш после и да съжаляваш!
            Майка Япония.......Всичко друго е компромис!

            Коментар


            • #36
              От: И още един с Frontera!

              Първоначално публикуван от fanatic Преглед на мнение
              ..... Покарай я тази фронтера поне половин година, направи 10-на излизания в гората с хора с подготвени джипове и тогава ако прецениш че това е за теб тунинговай смело..................
              Фронтерката я карам от края на 2009г. (от както имам книжка!) и през повечето време си я карах като евридейка защото нямах друга кола.Ходил съм по гората с нея доста .. къде по разходки , къде да се правим на "мъже" с разни други джипки и си ме кефи и си ме влече (а и доста от преди това си ме влече).
              Принципно бях решил да си я запазя в оригиналния си вид защото нямах друга кола а и другата ми страст са bmw-тата, някакси финансите не достигаха.
              И миналата година успях да осъществя и тази си моя другата мечта!Та както и да е сега имам една добре изглеждаща евридейка и мисля,че дойде ред и на джипката!
              Общовзето този момент го чакам от година и мисля,че той дойде.
              А попитах за тези работи по горе, защото незнам от къде да започна просто, а и няма с кой да се посъветвам!
              Изчетох онзи ден темите за лифт .. ама се двоумя какво да правя и ще трябва да се посъветвам с някой!
              Гумите вече ясно какви ще са.
              Шнорхел - нито мисля да газя във води до джамците нито да се давя,искам просто малко да накарам колата да "диша" , да я поотпуша малко.
              Ванти-едвали ще карам със 100++ из пресечените местности та да спраскам някой джам , ама си ме кефи какво да направя.
              Иначе тия дни подбирам снимки на "силови брони" на фронтера да видим дали ще можем да сглобим нещо!
              А дали е за мен .. кефи ме,радва ме и имам желание голямо .. пък до къде ще стигнем времето ще покаже!

              Поздрави

              Коментар


              • #37
                От: И още един с Frontera!

                лично мое мнение:
                1. лифт
                2. агресивни гуми(Кайман,аз поне съм много доволен от тях) ,евентуално и фланци 38мм
                3. лебедка и силови брони
                Майка Япония.......Всичко друго е компромис!

                Коментар


                • #38
                  От: И още един с Frontera!

                  Първоначално публикуван от fena Преглед на мнение
                  Фронтерката я карам от края на 2009г. (от както имам книжка!) и през повечето време си я карах като евридейка защото нямах друга кола.Ходил съм по гората с нея доста .. къде по разходки , къде да се правим на "мъже" с разни други джипки и си ме кефи и си ме влече (а и доста от преди това си ме влече).
                  Принципно бях решил да си я запазя в оригиналния си вид защото нямах друга кола а и другата ми страст са bmw-тата, някакси финансите не достигаха.
                  И миналата година успях да осъществя и тази си моя другата мечта!Та както и да е сега имам една добре изглеждаща евридейка и мисля,че дойде ред и на джипката!
                  Общовзето този момент го чакам от година и мисля,че той дойде.
                  А попитах за тези работи по горе, защото незнам от къде да започна просто, а и няма с кой да се посъветвам!
                  Изчетох онзи ден темите за лифт .. ама се двоумя какво да правя и ще трябва да се посъветвам с някой!
                  Гумите вече ясно какви ще са.
                  Шнорхел - нито мисля да газя във води до джамците нито да се давя,искам просто малко да накарам колата да "диша" , да я поотпуша малко.
                  Ванти-едвали ще карам със 100++ из пресечените местности та да спраскам някой джам , ама си ме кефи какво да направя.
                  Иначе тия дни подбирам снимки на "силови брони" на фронтера да видим дали ще можем да сглобим нещо!
                  А дали е за мен .. кефи ме,радва ме и имам желание голямо .. пък до къде ще стигнем времето ще покаже!

                  Поздрави
                  E това е вече "друга бира"
                  Ванти се правят, отиваш в някой добре зареден магазин за крепежни елементи, купуваш си стоманено ( ако може и поцинковано ) въже с подходяща за твоя вкус дебелина, взимаш си пак от там натягащи съединителчета и от по-яка ламарина си изрязваш крепежите котио завиваш стабилно за силовата броня а ако не стане там за последните винтове които крепят калника в предната му част ( при по-дебел клон от 1 см. калника отива на кино )
                  С шнорхела няма да я "отпушиш да диша" освен ако не си в сахара. Аз 1 метър вода съм газил без шнорхел. Ако все пак имаш пари сложи си готино изглежда.
                  Лифта няма какво да го мислиш, във форума има не един реализиран лифт на фронтера избери си вид и височина и действай.
                  Успех, важното е че имаш желание и работата със сигурност ще стане.
                  no signature no problems

                  Коментар


                  • #39
                    От: И още един с Frontera!

                    Първоначално публикуван от fanatic Преглед на мнение
                    E това е вече "друга бира" ..
                    Благодаря !

                    В момента най-много ме мъчи въпроса с лифта.
                    Поне до колкото аз разбрах някой го правят с гумени подложки , други със някакви алуминиеви втулки?!
                    Ти какво ще ми препоръчаш ?И някой или някъде предлага ли да речем такъв готов "кит" за лифт ?

                    п.п А с по-големи пружини удачно ли е ?Преди малко четох за някакъв завод в с.Крън от там направо нови , ама ме е страх да не земат да омекнат след година ?

                    п.п2 Проблема с каросерията вече си го изясних,не трябва да е повече от 5см лифт!

                    Коментар


                    • #40
                      От: И още един с Frontera!

                      Предварително се извинявам, че дращя в темата на колегата, но стана дума за ванти и тяхното приложение.
                      Та... за какво се използват вантите???
                      Ясно е, че е за клони в гората, но... колко клони, колко гора, колко скорост???
                      На мен ми се виждат малко кичозно стърчащи, но може би са полезни. Ето защо се замислям: Разхождаме се със "семейното комби", както се изказа maxxx , от време на време малко по горски пътища и понеже скоростта е бавна, а навън е лято и жега, прозорецът ми е свален. От време на време се случва някой храст (даже и шипка) да се опитва да ме "суровака" и да залягам върху скоростния лост докато отмине. Та... ако сложа ванти дали ще подобря ситуацията? Примерно да елиминирам около 70% от храстите?
                      Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

                      Коментар


                      • #41
                        От: И още един с Frontera!

                        Първоначално публикуван от Alexfield Преглед на мнение
                        Предварително се извинявам, че дращя в темата на колегата, но стана дума за ванти и тяхното приложение.
                        Та... за какво се използват вантите???
                        Ясно е, че е за клони в гората, но... колко клони, колко гора, колко скорост???
                        На мен ми се виждат малко кичозно стърчащи, но може би са полезни. Ето защо се замислям: Разхождаме се със "семейното комби", както се изказа maxxx , от време на време малко по горски пътища и понеже скоростта е бавна, а навън е лято и жега, прозорецът ми е свален. От време на време се случва някой храст (даже и шипка) да се опитва да ме "суровака" и да залягам върху скоростния лост докато отмине. Та... ако сложа ванти дали ще подобря ситуацията? Примерно да елиминирам около 70% от храстите?
                        При тази бавна скорост няма да имаш особен ефект от вантите. Пак ще ти влизат клоните през прозореца. А и за да имаш ванти трябва да са хванати за булбар, а не за калник. Отгоре също хващането трябва да е за желязо тип багажник примерно или външен ролкейдж. Не е три трябват ванти.
                        Не ме разбирай погрешно, аз не съм против ванти дори и за красота като тези хванатите за калниците, но в твоя случай, от практична гледна точка не са необходими.

                        Коментар


                        • #42
                          От: И още един с Frontera!

                          Реалният ефект от вантите е със скорости над 30 - 40 км/ч в гората, когато срещу предното стъкло ти се изпречи клон дебел колкото китката...
                          Фронтерата ако няма да се ползва за състезания няма нужда от ванти защото ъгълът на предното стъкло спрямо капака е голям като на лека кола. Всички клони със скорости под 30 - 40 км/ч просто ще пързалят по стъклото...
                          Разни УАЗ-ки, Дифендъри и дърти Патрули челните стъкла са като на трамвай и там има нужда от ванти но за Фронти.... според мен не.
                          Другото за което се сещам да питам замислил ли си се как ще обслужваш двигателят с монтирани ванти особено след порядъчен лифт....
                          LZ1RED

                          Коментар


                          • #43
                            От: И още един с Frontera!

                            Първоначално публикуван от redair Преглед на мнение
                            Другото за което се сещам да питам замислил ли си се как ще обслужваш двигателят с монтирани ванти особено след порядъчен лифт....
                            Мноого трудно,ще има да се чуди на какво да стъпи и как да се завре в коша-вервайте ми.

                            Коментар


                            • #44
                              От: И още един с Frontera!

                              Първоначално публикуван от redair Преглед на мнение
                              Реалният ефект от вантите е със скорости над 30 - 40 км/ч в гората, когато срещу предното стъкло ти се изпречи клон дебел колкото китката...
                              Мерси! Това напълно ме убеждава в безсмислеността на слагането на ванти с цел различна от "гъзарска".
                              Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

                              Коментар


                              • #45
                                От: И още един с Frontera!

                                Първоначално публикуван от redair Преглед на мнение
                                Другото за което се сещам да питам замислил ли си се как ще обслужваш двигателят с монтирани ванти особено след порядъчен лифт....
                                Ще се връзва през кръста за тях. И така висейки ще си работи.
                                И все пак е красиво да има ванти, но само кагато има и ролбари. Иначе не ми харесват - лично мнение.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X