Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Окачване на Jimny - как ще е най добре!!!!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Окачване на Jimny - как ще е най добре!!!!

    Здравейте Приятели,

    Нов съм във форума и ще се радвам ако ми помогнете с някой отговори на интересуващи ме въпроси!
    Имам Джимни от миналата година и откакто бях тази година на Трявненското състезание през март се запалих много по 4х4.
    В момента на Джимнито имам окачване от 2" на триялмастер и гуми 195 R 15 на Федима.
    Планирам да правя доста модификации, но не съм напълно сигурен за всичко - дали е правилно или не!? Надявам се вие да ми помогнете!
    Ще слагам метални брони - предна и задна;
    3" боди лифт
    лебедка на предна броня;
    нови гуми - Федима SHIROCCO 30";
    лоск райт на заден дифф
    и още куп други малки модифиикации.
    И сега идва ред на въпроса ми към вас:
    Може ли да упгреидна трияла със следния кит: http://www.bits4vits.co.uk/store/jim.../prod_395.html. Само че вместо 1.5" подложки да сложа 1". Като цяло лифта ще стане 3".
    Като знаете, че нямам никакви други модификации, т.е. съм с оригинални носачи и втулки към тях. Трябва ли да модифицирам всичко или мога да го направя така без никакви други промени,т.е така както поставих траялмастер окачването от самото начало. Също така съм напълно наясно, че ще удуша Джимнито с тези гуми. Така че ще се радвам на всякакви вариянти предложени от вас, но просто не искам да махам инсталирания траялмастер, защото съм много доволен от него. Ето малко снимки на зверчето в сегашното му състояние


    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:trqwna 2011.jpg
Прегледи:1
Размер:165.3 КБ
ID:5933361Натиснете снимката за да я уголемите

Име:jimny.jpg
Прегледи:1
Размер:212.3 КБ
ID:5933362
    Последно редактирано от SEA_WOLF; 20-06-11, 20:44.
    Сузуки Джимни 1.3 2001 г 82 hp

    0888 20 93 63

  • #2
    От: Окачване на Jimny - как ще е най добре!!!!

    Здрасти и добре си дошъл!
    И аз като теб имам Джимни и подобни въпроси свързани с окачването ме вълнуват живо.До момента само съм обърнал един комплект джанти (изнесох ги с около 43-45мм) и закупих BFG KM-2 MUD 215-75-15,но ги покарах пробно 2-3дни и опираха здраво в пластмасите,затова сега съм на тема размисли -бодилифт ли,ново окачване 3" ли?!Докато покарах калните гуменки усетих съвсем лека загуба на мощност,тъй като диаметъра им е по-голям с 4см спрямо стандартните.

    Това което разбрах до момента е ,че за лифт 3" трябва да се коригира кастора с една изместваща втулка на носач,нови удължени спирачни маркучи и фланци на карданите(оказва се,че не всички ги слагат).Като подложиш на Трайлмастера +1" ще е равно на 3" и може би спирачните маркучи ще се окажат къси,а по-големия проблем ще се окажат амовете,те си ограничават на 2".С тези подложки само ще втвърдиш окачването без да подобриш ходовете.За 30" гуми ще трябва да смениш предавателните числа на дифа или да пипаш по раздатката,мисля,че има и вариянт за друга по-бавна скоростна кутия.Има и китове за монтаж на ДВГ 1,6 от Витара,но това е доста скъпо и крайно решение.
    Това е моето мнение и ще се радвам на още съвети относно повдигането на Джимни понеже и на мен ми предстои повдигане.Ще следя темата с интерес!Поздрави.
    ГАЗ69,Fiat Dukato maxi бордово 3,40м.Omai4x4 тристранен самосвал и Витара в проект!

    Коментар


    • #3
      От: Окачване на Jimny - как ще е най добре!!!!

      Първоначално публикуван от steev69.bg Преглед на мнение
      Здрасти и добре си дошъл!
      И аз като теб имам Джимни и подобни въпроси свързани с окачването ме вълнуват живо.До момента само съм обърнал един комплект джанти (изнесох ги с около 43-45мм) и закупих BFG KM-2 MUD 215-75-15,но ги покарах пробно 2-3дни и опираха здраво в пластмасите,затова сега съм на тема размисли -бодилифт ли,ново окачване 3" ли?!Докато покарах калните гуменки усетих съвсем лека загуба на мощност,тъй като диаметъра им е по-голям с 4см спрямо стандартните.

      Това което разбрах до момента е ,че за лифт 3" трябва да се коригира кастора с една изместваща втулка на носач,нови удължени спирачни маркучи и фланци на карданите(оказва се,че не всички ги слагат).Като подложиш на Трайлмастера +1" ще е равно на 3" и може би спирачните маркучи ще се окажат къси,а по-големия проблем ще се окажат амовете,те си ограничават на 2".С тези подложки само ще втвърдиш окачването без да подобриш ходовете.За 30" гуми ще трябва да смениш предавателните числа на дифа или да пипаш по раздатката,мисля,че има и вариянт за друга по-бавна скоростна кутия.Има и китове за монтаж на ДВГ 1,6 от Витара,но това е доста скъпо и крайно решение.
      Това е моето мнение и ще се радвам на още съвети относно повдигането на Джимни понеже и на мен ми предстои повдигане.Ще следя темата с интерес!Поздрави.
      Здравей колега!

      Съгласен съм с всичко, което си написал. Само че, ако погледнеш подробно в сайта който съм дал, там освен подложки на пружините се слагат и едни джаджи на предните и задните амове и те увеличават хода им с 1,5 ". За спирачните маркучи, там е ясно ще се сменят. За фланците, там ще слагам джанти с -30 офсет и ако не стане тогава вече съм предвидил и фланци, но само по 1/2 ", колкото ми трябва поне според мене. Ако модификацията до 3" ще ми изисква само кастор втулки, то тогава ще я направим ето с тези http://www.jimnybits.co.uk/shop/jimn...s/prod_49.html а може би трябва да добавя и това http://www.jimnybits.co.uk/shop/jimn...t/prod_97.html
      Относно загубата на мощност там засега няма да пипам, но най вероятно ще минавам на вариянт корона- пиньон. Засега нямам идей от куде се поръчват, но ще търся. Там по важното е кой ще ги монтира и то кадърно. Вариянта за промяна на скоростна кутия(т.н blocklobster) отпада не заради стойността а заради това, че прекалено много ще пипаме и изменяме, което според мен ще доведе повече проблеми. Мисля, че Явор предлага корони но не сум сигурен. Ще се радвам и ако той се включи в темата, защото към него имам и други въпроси.

      Поздрави
      Сузуки Джимни 1.3 2001 г 82 hp

      0888 20 93 63

      Коментар


      • #4
        От: Окачване на Jimny - как ще е най добре!!!!

        М-да, тези джаджи за амовете ги бях пропуснал,значи ще стане работата ама ходовете ще си останат равни както и досега на 2" на Трайлмастера.За фланците-имах на впредвит тези за карданите.
        Нашите корони и пиньони са от бързите,а има модели на Самурай дето са по бавни и са взаимозаменяеми с наште.Отделно има тунингови при Явор(много бавни бяха),но май,че вече не поддържа Калминито,но не съм на 100% сигурен.
        Поздрави!
        ГАЗ69,Fiat Dukato maxi бордово 3,40м.Omai4x4 тристранен самосвал и Витара в проект!

        Коментар


        • #5
          От: Окачване на Jimny - как ще е най добре!!!!

          Здравей, колега

          Би ли ми обяснил по подробно тази работа с фланци на карданите. От какъв материал, какъв размер трябва да са? И на двата кардана ли трябва да се слагат?
          Честно казано, идея си нямах, че и там трябва да пипам. Технически съм уж грамотен, но силата ми е по корабните двигатели, а не по автомобилните!?
          Предварително ти благодаря за инфото. А за короните и пиньоните, аз затова писах ако може да се включи и Явор, но .......Аз знам че той предлагаше нещо такова ама дали още го предлага незнам...
          Поздрави!
          Сузуки Джимни 1.3 2001 г 82 hp

          0888 20 93 63

          Коментар


          • #6
            От: Окачване на Jimny - как ще е най добре!!!!

            Ами ако вдигнеш джипката, карданите ще окъсеят и това е един от вариантите - фланци. Другият вариант е направо нови кардани преправени от нещо по размер.
            Jeep Wrangler YJ 5.9 МТ 1990/Suzuki Samurai 1.6 MT 1990/Chevrolet M1028 6.2D AT 1984/Jeep Cherokee XJ 4.0 AT 1997/Jeep Grand Cherokee WK 5.7 AT 2005
            http://www.facebook.com/JeepBG
            LZ1GGC

            Коментар


            • #7
              От: Окачване на Jimny - как ще е най добре!!!!

              Първоначално публикуван от SEA_WOLF Преглед на мнение
              Здравей, колега

              Би ли ми обяснил по подробно тази работа с фланци на карданите. От какъв материал, какъв размер трябва да са? И на двата кардана ли трябва да се слагат?
              Честно казано, идея си нямах, че и там трябва да пипам. Технически съм уж грамотен, но силата ми е по корабните двигатели, а не по автомобилните!?
              Предварително ти благодаря за инфото. А за короните и пиньоните, аз затова писах ако може да се включи и Явор, но .......Аз знам че той предлагаше нещо такова ама дали още го предлага незнам...
              Поздрави!
              Колегата по горе ти е отговорил за какво трябва да се удължат карданите.
              Ами фланците ги има на този сайт,дето си показал изместващите втулки,ето два размера дебелини 25мм и 12,5мм:
              http://www.jimnybits.co.uk/shop/jimn.../prod_294.html
              http://www.jimnybits.co.uk/shop/jimn.../prod_295.html
              Неми е ясно обаче от какво повдигане започват да трябват тези фланци.Но предполагам от 3" и нагоре трябва да се монтират.
              Болшинството фланци са алуминиеви,но съм попадал по сайтовете и на пластмасови(полиамид някакъв,много здрав и не корозира като алуминия),а може да се направят и в някоя стругаро-фрезистка работилница.
              Последно редактирано от Светозар Стеев; 22-06-11, 22:04.
              ГАЗ69,Fiat Dukato maxi бордово 3,40м.Omai4x4 тристранен самосвал и Витара в проект!

              Коментар


              • #8
                От: Окачване на Jimny - как ще е най добре!!!!

                Първоначално публикуван от steev69.bg Преглед на мнение
                Колегата по горе ти е отговорил за какво трябва да се удължат карданите.
                Ами фланците ги има на този сайт,дето си показал изместващите втулки,ето два размера дебелини 25мм и 12,5мм:
                http://www.jimnybits.co.uk/shop/jimn.../prod_294.html
                http://www.jimnybits.co.uk/shop/jimn.../prod_295.html
                Неми е ясно обаче от какво повдигане започват да трябват тези фланци.Но предполагам от 3" и нагоре трябва да се монтират.
                Болшинството фланци са алуминиеви,но съм попадал по сайтовете и на пластмасови(полиамид някакъв,много здрав и не корозира като алуминия),а може да се направят и в някоя стругаро-фрезистка работилница.
                Здравей , колега

                Тези фланци, който си оказал са за изнасяне на джанти, а не за монтаж на кардан. Аз също предполагам, че при лифт >= 3" ще трябва да се монтират тези фланци на карданите, а за материала, според мен алуминий незнам дали ще свърши работа, а размера явно ще се прави по системата нагоди го. За полиамида ще е добре, но ще трябва да го търся от някъде. Метала ще си е най-здраво, но ще товари сигурно целия кардан. Трябва някой който е правил да сподели.

                Поздрави
                Сузуки Джимни 1.3 2001 г 82 hp

                0888 20 93 63

                Коментар


                • #9
                  От: Окачване на Jimny - как ще е най добре!!!!

                  Не колега,тези дето съм показал са си баш фланци за карданите!По самите отвори може да се разпознаят,те са универсални и стават както за Джимни,Самурай така и за Витара,демек от тези 12 отвора се ползват само 4бр. в зависимост от модела.А на ето тези две страници са колесните разширителни фланци за Сузуки:
                  http://www.jimnybits.co.uk/shop/whee.../prod_125.html
                  http://www.jimnybits.co.uk/shop/whee.../prod_292.html
                  Когато си повдигна джипчето(надявам се да е скоро) сигурно ще си ги правя на цифрова фреза тези фланци за карданите.
                  ГАЗ69,Fiat Dukato maxi бордово 3,40м.Omai4x4 тристранен самосвал и Витара в проект!

                  Коментар


                  • #10
                    От: Окачване на Jimny - как ще е най добре!!!!

                    Първоначално публикуван от steev69.bg Преглед на мнение
                    Не колега,тези дето съм показал са си баш фланци за карданите!По самите отвори може да се разпознаят,те са универсални и стават както за Джимни,Самурай така и за Витара,демек от тези 12 отвора се ползват само 4бр. в зависимост от модела.А на ето тези две страници са колесните разширителни фланци за Сузуки:
                    http://www.jimnybits.co.uk/shop/whee.../prod_125.html
                    http://www.jimnybits.co.uk/shop/whee.../prod_292.html
                    Когато си повдигна джипчето(надявам се да е скоро) сигурно ще си ги правя на цифрова фреза тези фланци за карданите.
                    Прав си колега, грешката е моя. Ами аз поръчах този фланец за кардана и то по големия размер. Не знам дали ще го ползвам, защото ще сложа и кастор корегирани втулки, но ще видим. Влязох в английски форум и те споделиха, че при 3" с кастор втулки нямало да има нужда от фланец. Но ако не слагаш такива втулки тогава ДА. След 15 юли го мятам и тогава ще се разбере всичко. А този елемент дори и при 2" лифт се слагал задулжително - http://www.jimnybits.co.uk/shop/jimn...t/prod_97.html

                    Поздрави
                    Сузуки Джимни 1.3 2001 г 82 hp

                    0888 20 93 63

                    Коментар


                    • #11
                      От: Окачване на Jimny - как ще е най добре!!!!

                      Фланци за карданите са си, то си пише. Иначе аз скоро купих от колега от форума пак фланци, но преходни защото мисля да слагам уазкови кардани и самите фланци са направени на струг от желязо.
                      Jeep Wrangler YJ 5.9 МТ 1990/Suzuki Samurai 1.6 MT 1990/Chevrolet M1028 6.2D AT 1984/Jeep Cherokee XJ 4.0 AT 1997/Jeep Grand Cherokee WK 5.7 AT 2005
                      http://www.facebook.com/JeepBG
                      LZ1GGC

                      Коментар


                      • #12
                        От: Окачване на Jimny - как ще е най добре!!!!

                        Грешката е моя, така си е! Само че като сложа кастор втулки ще трябват ли тези фланци? Из Англията пишат, че няма да се наложи. Някой има ли опит с това?
                        Сузуки Джимни 1.3 2001 г 82 hp

                        0888 20 93 63

                        Коментар


                        • #13
                          От: Окачване на Jimny - как ще е най добре!!!!

                          Добре дошъл във форума Ники,голяма краста са тия джипки!Радвам се,че имаш хъс за нещата и определено виждам голямо желание за развитие.Обаждай се като идваш към Търново да пием по кафенце,да си поговорим за джипки и да ти покажа новата ми играчка.
                          Поздрави!
                          LZ2IZ,DUTY for DUTY[/B] PAJERO 3,5 v6
                          Анти-социалното поведение е признак на интелигентност в един свят, пълен с конформисти!

                          Коментар


                          • #14
                            От: Окачване на Jimny - как ще е най добре!!!!

                            Първоначално публикуван от vankata_fly Преглед на мнение
                            Добре дошъл във форума Ники,голяма краста са тия джипки!Радвам се,че имаш хъс за нещата и определено виждам голямо желание за развитие.Обаждай се като идваш към Търново да пием по кафенце,да си поговорим за джипки и да ти покажа новата ми играчка.
                            Поздрави!
                            Здрасти Ванка

                            Задължително, ама за да дойда трябва и аз да покажа нещо! Към 15 юли се връщам и се мятам здраво!
                            Поздрави
                            Сузуки Джимни 1.3 2001 г 82 hp

                            0888 20 93 63

                            Коментар


                            • #15
                              От: Окачване на Jimny - как ще е най добре!!!!

                              Първоначално публикуван от steev69.bg Преглед на мнение
                              ...До момента само съм обърнал един комплект джанти (изнесох ги с около 43-45мм) и закупих BFG KM-2 MUD 215-75-15,но ги покарах пробно 2-3дни и опираха здраво в пластмасите...
                              Това ме учуди. Аз карам отдавна с този размер без каквото и да било допиране. Но моите гуми са AT (пак BFG) и не съм обръщал джанти.

                              Много бях мераклия за повече тунинг на моето "Джимни", но стигнах до извода, че това е и "философски" въпрос. И меракът ми се поохлади.

                              Преди всичко, защото едно от най-големите предимства на това забележително джипче е неговата относителна универсалност. (Нарочно подчертах думата "относителна"; знам, че универсална машина има само на кино - и то не във всички филми.) В моя случай след твърде скромен тунинг, имам забележително проходима машинка, която ми е и градската кола, и бебевоз, и без проблем прави 130-140 км/ч по магистрала.

                              Бих искал - и бих могъл да сложа по-големи джанти и гуми (със съответни фланци). Но това значи да мислим за раздатката и за други подробности. И вероятно да се сбогуваме със спокойното бързане по магистрала.

                              Бих се радвал на лебедка, но умни хора ми казват "Забрави за лебедка!", след като надникнат под капака и след като спрат да ми се смеят на акумулаторчето. Освен това е факт, че "Джимни"-то е чувствително към допълнителен товар; за какво са ми 30-40 кила постоянно.

                              Има и други подробности. Така или иначе стартовата линия е хладнокръвно да се отърсиш от повърхностните мераци за "по-озверяло зверче" и трезво да претеглиш защо ти харесва именно тази машина. А после тунинговай, колкото ти душа иска. Това, разбира се, важи за всички марки. Но мисля че в нашия случай важи особено много.

                              Поздрави!

                              P.S. 1. Като казвам "хладнокръвно", аз хладнокръвно сметнах в колко случаи при моето горско каране драстично ми липсва височина. Ами, най-много в 10% от случаите.

                              2. Каквото и да правите, запознайте се добре със забележителната тема на колегата Zenit за СуперДжимнито.
                              Искам България чиста!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X