Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Лаптоп - зарядно за кола

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Лаптоп - зарядно за кола

    Някой ползва ли зарядно от колата и какви са отзивите ?
    Много ми се иска да не вкарва смущения в радиостанцията.
    Лаптопа е Фуджицу ,иска захранване 20V , 4,5A.
    Какво бихте препоръчали?
    Благодаря предварително , Наско
    На старта на КВ състезание се чувствам като комар на нудистки плаж - знам какво да правя,ама не знам от къде да започна.

  • #2
    От: Лаптоп - зарядно за кола

    Няма такова зарядно. Трябва ти инвертер.

    Коментар


    • #3
      От: Лаптоп - зарядно за кола

      Препоръка 1: да си намериш лаптоп, който работи направо на 12 волта. Но изборът не е голям.
      Препоръка 2: вземи какво да е и пробвай. Средствата за обезшумяване на захранването не са чак толкова сложни и обикновено се продават под кодовото название "филтър за авторадио". Играчката с феритни пръстенчета също никой не я е отменял, но до тях едва ли ще се стигне.

      Ако искаш да трепеш късовълнови DX-и от колата, задачата с обезшумяването придобива друг мащаб. Т.е. ще обезшумяваш, обезшумяваш, а накрая ще ти писне и ще си вземеш яки, мощни батерии за всичко, с капацитет за едно състезание.

      Коментар


      • #4
        От: Лаптоп - зарядно за кола

        Добре ,нека е инвертер.
        Понеже функцията на търсеното нещо е да зарежда батерията на лаптопа,го нарекох зарядно устройство.
        Предлагат се основно китайски такива.
        Въпроса е ,някой ползва ли подобно и мога ли да разчитам,че няма да се запали в колата,докато се опитва да зарежда.

        п.п. Ясене,писали сме заедно.Мога да си сглобя една 20Волта/10Амперчаса батерийка - обаче ме притеснява
        електрониката в оригиналната батерия(която следи разряд/заряд и т.н.).Ако я няма,дали нещо няма да се смота лаптопа.

        п.п.п Опа,загрях - батерията вместо ac/dc адаптер. И все пак ми е по-добре ако мога от акумулатора на колата да го захранвам
        Последно редактирано от LZ3YY; 20-06-11, 17:23.
        На старта на КВ състезание се чувствам като комар на нудистки плаж - знам какво да правя,ама не знам от къде да започна.

        Коментар


        • #5
          От: Лаптоп - зарядно за кола

          Първоначално публикуван от LZ3YY Преглед на мнение
          Добре ,нека е инвертер.
          Понеже функцията на търсеното нещо е да зарежда батерията на лаптопа,го нарекох зарядно устройство.
          Предлагат се основно китайски такива.
          Въпроса е ,някой ползва ли подобно и мога ли да разчитам,че няма да се запали в колата,докато се опитва да зарежда.
          Китайски, какви други? Конрад наоколо няма ли?

          Коментар


          • #6
            От: Лаптоп - зарядно за кола

            Някой тук продаваше такива и май никой не го наруга за самозапалване.

            Инверторите 12-220 шумят много. Не е лошо да имаш такъв, изборът е по-голям, но и ефективността спада. А твоя лаптоп изглежда да е ламя.

            Коментар


            • #7
              От: Лаптоп - зарядно за кола

              Вярно,ламя е голяма - Fujitsu Esprimo Mobile D9510.

              Пенчо,мерси за жокера!
              На старта на КВ състезание се чувствам като комар на нудистки плаж - знам какво да правя,ама не знам от къде да започна.

              Коментар


              • #8
                От: Лаптоп - зарядно за кола

                Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                Няма такова зарядно. Трябва ти инвертер.
                +1

                Само за лаптоп може да ти свърши работа и малко инверторче. Имаше по едно време в "Метро" ей такива

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG0028.jpg
Прегледи:1
Размер:34.4 КБ
ID:5286657
                Ние не сме неутрални!

                Коментар


                • #9
                  От: Лаптоп - зарядно за кола

                  150 вата за тази ламя ще му стигнат на ръба, ако не са китайски ватове. За да си свърши работа, трябват му около 250 постоянна мощност, те на входа ще са около 20-25 ампера, а тях пък не може да ги вземе от запалката.

                  А ако е устройство само за лаптоп - там преобразувателят е много по-ефективен и с около 7-8 ампера ще си свърши работата. Хем ще може и да запали после.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Лаптоп - зарядно за кола

                    Първоначално публикуван от LZ3YY Преглед на мнение
                    ...Мога да си сглобя една 20Волта/10Амперчаса батерийка - обаче ме притеснява
                    електрониката в оригиналната батерия(която следи разряд/заряд и т.н.).Ако я няма,дали нещо няма да се смота лаптопа.

                    п.п.п Опа,загрях - батерията вместо ac/dc адаптер. И все пак ми е по-добре ако мога от акумулатора на колата да го захранвам
                    Ще ти е по-лесно да си сглобиш една li-ion чудовищна батерия, която да се пъха на оригиналното място и да е примерно 200 или 300 ват-часа. Можеш и оловна да си сглобиш, но ще префлашваш контролерчето и.

                    А за батерията като зарядно устройство - не съветвам. Лаптопите (и другите твари с батерия и зарядно) обикновено разчитат на ограничението по ток на зарядното устройство.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Лаптоп - зарядно за кола

                      Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                      150 вата за тази ламя ще му стигнат на ръба, ако не са китайски ватове. За да си свърши работа, трябват му около 250 постоянна мощност, те на входа ще са около 20-25 ампера, а тях пък не може да ги вземе от запалката ....
                      Не знам каква ламя е, ама по спесификация на стандартното му зарядно дават

                      • AC Input: 100 ~ 240V 50~ 60Hz
                      • DC Output: 20V 4.5A 90W
                      Същите са параметрите и на оригиналното зарядно на моя НР. Какви са тия 250 W и 25 ампера?!?
                      Ние не сме неутрални!

                      Коментар


                      • #12
                        От: Лаптоп - зарядно за кола

                        Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                        Какви са тия 250 W и 25 ампера?!?
                        Ами от КПД на всичките устройства.

                        Зарядното на лаптопа е примерно 85% (хубавите). Инверторът 12-220 съдържа два преобразувателя (12-350 DC и 350 DC - 220 AC), значи около 70% (хубавите). Значи цялата системка, за да извади 90 вата ще дръпне едни добри 150, ама това в най-добрия случай. От запалката 150 се вземат много трудно, това са 13-15 ампера. С малко запас, за да имаме сигурна работа при по-високи температури - ей ги 250 и амперите станаха много. На запалката пък често стигат по-малко от 12 волта и за 250 вата като нищо трябват 25 ампера. Няма такава запалка.

                        От друга страна, преобразувателят 12-20 волта всъщност е преобразувател 12 - 8 и тия 8 ги събира с другите 12, които взема от входа без да преобразува. КПД на това нещо - над 95%, защото преобразува по-малко от половината мощност. Значи консумация под 100 вата. Това запалката го може.

                        За да е гадно, на лаптопа зарядното си дърпа всичките 90 вата, докато не зареди батериите, което са часове и не може да се разчита, че ще харчи по-малко през повечето време.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Лаптоп - зарядно за кола

                          Ясене,благодаря за информацията, тъкмо се чудех през цялото време на заряд ли консумира пълната мощност и ти си ми отговорил.
                          Ще скоча на някое за проба и ще доложа как се държи.Правя проучването,понеже до края на месеца трябва да измисля
                          как тази моя ламя да изкара 5 часа в полето,като единствения вариант за алтернативно захранване е акумулатора на колата ,
                          евентуално втори акумулатор 12Волта 44 Амперчаса.Много важно условие е на лаптопа да не му свърши батерията по средата
                          на този 5 часов период. Имам 2 по 6 квадрата пуснати до акумулатора през 30А предпазител, така,че запалката не е важна в случая.
                          Обаче освен лаптопа ще се захранва и радиостанция,която дърпа 15-20А и си мисля,че колата ще си стои запалена през повечето време.
                          Абе накрая ще кандисам на баща ми да кача един 300Амперчаса акумулатор, обаче не ми се мъкне,тъй като цялата постановка
                          ще се разиграва на 550Км от къщи. Изобщо много кофти ситуация.Става дума за това:
                          http://www.bfra.org/qrp/html/oneiaess.html

                          Наско
                          На старта на КВ състезание се чувствам като комар на нудистки плаж - знам какво да правя,ама не знам от къде да започна.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Лаптоп - зарядно за кола

                            Я чакай сега.

                            Ако е за конкретното състезание, все някой ще ти услужи със 100Ач тягов. Той ще ти стигне за около 4 часа при положение, че лаптопът харчи непрекъснато 8А, а радиото - 12. Което няма как да е вярно, защото ти не предаваш непрекъснато. На приемане това радио няма какво да прави с повече от 2-3 А. Освен това, ти лаптопът ще го стартираш с пълни батерии и той няма да ги зарежда, а ще харчи по-малко.

                            Работещата кола е враг на късовълновото приемане.

                            Нямаш ли откъде да вземеш някой Асус еее - те масово са на 12 волта и харчат нищо. За състезанието не вярвам да ти трябва двуядрен процесор и 17" екран.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Лаптоп - зарядно за кола

                              Асуса е решение,добре би било да има един истински ком порт, ама и без него става.Ще поразпитам тук-там.
                              На старта на КВ състезание се чувствам като комар на нудистки плаж - знам какво да правя,ама не знам от къде да започна.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X