Обява

Свий
Няма добавени обяви.

КАСКА или ....????

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • КАСКА или ....????

    ей това бебче.
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2011_Airoh_Aviator_Monster_Black_Back.jpg
Прегледи:1
Размер:64.3 КБ
ID:5931888
    Последно редактирано от ПЛАМЕН ТЕНЕВ; 11-06-11, 00:04.
    ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

  • #2
    От: TEMA ЗА ХВАЛБИ "ТУК ДА СЕ ПОХВАЛЯ!"

    Може да не му е тук мястото, но да сподля свързано с повода на "хваленето". Днес при поредното падане през кормилото си се изгърмях с 0-км/ч по очи. каската се пречупи по 1см от двете страни, точно там където минават ластиците за очилата. Нормално ли е 2011-та модел на една яка марка за каски да се предаде от никакъв удар? Какво да правя, все пак струва едни 800лв. Доставчика е магазина от Севлиево и я купих от Фокс-Варна. Челото ми е надуто все едно си паднах без каска, ако удара бе по-силен, можеше и да не се налага да ви пиша сега. Съвет?
    ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

    Коментар


    • #3
      От: TEMA ЗА ХВАЛБИ "ТУК ДА СЕ ПОХВАЛЯ!"

      Толкова красива на горната снимка и толкова пари и така да стане
      Едно е да искаш , друго да можеш , трето - да го направиш !

      Коментар


      • #4
        От: TEMA ЗА ХВАЛБИ "ТУК ДА СЕ ПОХВАЛЯ!"

        Първоначално публикуван от ПЛАМЕН ТЕНЕВ Преглед на мнение
        Може да не му е тук мястото, но да сподля свързано с повода на "хваленето". Днес при поредното падане през кормилото си се изгърмях с 0-км/ч по очи. каската се пречупи по 1см от двете страни, точно там където минават ластиците за очилата. Нормално ли е 2011-та модел на една яка марка за каски да се предаде от никакъв удар? Какво да правя, все пак струва едни 800лв. Доставчика е магазина от Севлиево и я купих от Фокс-Варна. Челото ми е надуто все едно си паднах без каска, ако удара бе по-силен, можеше и да не се налага да ви пиша сега. Съвет?
        Според мен се обади на Стефан в Севлиево.Предполагам че може да се предяви рекламация пред производителя.Все пак това е лоша реклама за фирмата,а да не говорим че каската е най-висок клас!!!

        Коментар


        • #5
          От: TEMA ЗА ХВАЛБИ "ТУК ДА СЕ ПОХВАЛЯ!"

          Първоначално публикуван от ПЛАМЕН ТЕНЕВ Преглед на мнение
          Може да не му е тук мястото, но да сподля свързано с повода на "хваленето". Днес при поредното падане през кормилото си се изгърмях с 0-км/ч по очи. каската се пречупи по 1см от двете страни, точно там където минават ластиците за очилата. Нормално ли е 2011-та модел на една яка марка за каски да се предаде от никакъв удар? Какво да правя, все пак струва едни 800лв. Доставчика е магазина от Севлиево и я купих от Фокс-Варна. Челото ми е надуто все едно си паднах без каска, ако удара бе по-силен, можеше и да не се налага да ви пиша сега. Съвет?
          При тия 900 гр. тегло, явно тоя проблем е логичен. Винаги съм се чудел защо щатските марки каски са с по 200-300 гр. по-тежки, явно има защо.
          Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

          Коментар


          • #6
            От: TEMA ЗА ХВАЛБИ "ТУК ДА СЕ ПОХВАЛЯ!"

            Първоначално публикуван от Краси Преглед на мнение
            При тия 900 гр. тегло, явно тоя проблем е логичен. Винаги съм се чудел защо щатските марки каски са с по 200-300 гр. по-тежки, явно има защо.
            A kaските Арай са по 1500 грама.

            Коментар


            • #7
              От: TEMA ЗА ХВАЛБИ "ТУК ДА СЕ ПОХВАЛЯ!"

              Първоначално публикуван от ПЛАМЕН ТЕНЕВ Преглед на мнение
              Може да не му е тук мястото, но да сподля свързано с повода на "хваленето". Днес при поредното падане през кормилото си се изгърмях с 0-км/ч по очи. каската се пречупи по 1см от двете страни, точно там където минават ластиците за очилата. Нормално ли е 2011-та модел на една яка марка за каски да се предаде от никакъв удар? Какво да правя, все пак струва едни 800лв. Доставчика е магазина от Севлиево и я купих от Фокс-Варна. Челото ми е надуто все едно си паднах без каска, ако удара бе по-силен, можеше и да не се налага да ви пиша сега. Съвет?
              Пламене,една от мойте каски е некаква-SAFEBET-не знам дори каква е тая марка,ама е единствената дето ми стана и малко с недоверие я взех,щото и цената и никаква-45лв,ама вече не помня колко пъти падам на глава,включително един челен удар с едно харли,аз бях с около 100,CR-а лек знаеш,колко премятане беше,но за 3 пъти имам спомен че каската срещна асфалта,и какво-малко е надраскана боята и ъгълчето на козирката има малка пукнатина! Та знаеш ли откъде какво ще ти дойде,ама два пъти купувах скъпи каски,и двата пъти горях,единия бях в черепно мозъчна хирургия на пирогов,та реши за себе си при тия факти!
              Иво (таксито) Андреев
              0988 91 80 50
              Каджива Елефант 750 Лъки Експлорър 89-та

              Коментар


              • #8
                От: TEMA ЗА ХВАЛБИ "ТУК ДА СЕ ПОХВАЛЯ!"

                Първоначално публикуван от Краси Преглед на мнение
                При тия 900 гр. тегло, явно тоя проблем е логичен. Винаги съм се чудел защо щатските марки каски са с по 200-300 гр. по-тежки, явно има защо.
                1050гр +- 50, на тоя кифоч като моя става ел-ка 59-61. Днес с подкрепата на Фокс-магазина, каската отпътува за Севлиево. Дано човека да е читав и да не се направи на луд. Специално моля някой модератор да оформи постовете по "проблемчето" ми в отделна тема. Това нещо "каската" се сгъва на ръка по оста теме-брада. Не е нормално. Сигурно е някакъв досаден дефект.
                На карбоновия ми Лазер, както и на фокса ВХ-3 това просто не се случва.
                ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

                Коментар


                • #9
                  От: TEMA ЗА ХВАЛБИ "ТУК ДА СЕ ПОХВАЛЯ!"

                  За такъв сафбет кадето казва колегата бихме го отземята със всичка сила и нищо му няма скачахме му 10-тина пъти отгоре и чак тогава подаде и се спука ,въпреки ,че е 40-50 лв

                  Коментар


                  • #10
                    От: TEMA ЗА ХВАЛБИ "ТУК ДА СЕ ПОХВАЛЯ!"

                    Първоначално публикуван от ulkataa Преглед на мнение
                    За такъв сафбет кадето казва колегата бихме го отземята със всичка сила и нищо му няма скачахме му 10-тина пъти отгоре и чак тогава подаде и се спука ,въпреки ,че е 40-50 лв
                    Моят пък падна от кормилото и се сцепи. Това при паркиран мотор.
                    Явно при отделните партиди има силни вариации в качеството. Общо взето каска от 30 - 40 лева е по добра от никаква но да не забравяме че тази марка не е сертифицирана по нито един стандарт за качество (говоря за международно признати а не някакви измислени) а и самата цена говори за това какви материали са вложени в нея.

                    Коментар


                    • #11
                      От: TEMA ЗА ХВАЛБИ "ТУК ДА СЕ ПОХВАЛЯ!"

                      Първоначално публикуван от ulkataa Преглед на мнение
                      За такъв сафбет кадето казва колегата бихме го отземята със всичка сила и нищо му няма скачахме му 10-тина пъти отгоре и чак тогава подаде и се спука ,въпреки ,че е 40-50 лв
                      Значи получих въпросната каска Айрох от Пламен тази сутринт, като това което казах и на него, е че снимки на самата каска + снимка на главата му с пораженията ще се пратят директно в Айрох за експертиза, а и 100% и самата каска ще се върне в завода. Така, че до 1-2 седмици ще публикувам тук информация относно случаят. Това е първи случай с каквато и да е било каска на Айрох само да вметна, но както и при всеки продукт от мляко до автомобил могат да се случат всякакви работи. Както казахте Айрох е сериозна фирма и ще реагират подобаващо!

                      Относно колета ulkataa само да го попитам, ако толкова си мисли сафбет е страшно здрава каска, нека следващият път преди да я рита и блъска по земята да си я сложи на главата и да повтори упражнението. За да види резултата, защото истинските каски не предпазват само външната част на главата, а и самият мозък от сътресения и т.н. Там е основната разлика... иначе всеки може да вземе една каска Айрох или каквато и да е и да я рита и блъска резултата ще е същията. Но при удар на каска сложена върху глава последствията са коренно различни!

                      Коментар


                      • #12
                        От: КАСКА или ....????

                        Наистина ли има хора, които карат със същата каска след претърпян инцидент? Колеги, каската защитно средство за ЕДНОКРАТНА употреба!
                        Със съдържащи ламелен или сферичен графит над 2,14% не разговарям.

                        Коментар


                        • #13
                          От: КАСКА или ....????

                          Първоначално публикуван от NovemberCharlie Преглед на мнение
                          Наистина ли има хора, които карат със същата каска след претърпян инцидент? Колеги, каската защитно средство за ЕДНОКРАТНА употреба!
                          Mного ама много си прав, дори и да няма претърпян инцидент на определен период се сменя, най-малкото което се случва че материалите от които е направена стареят, все пак примерно гума произведена преди 10-тина години си отива за нула време от такава произведена наскоро деяни много повече, със каските не е по различно даже да не ви подведа но мисля че периода беше около три години след производство и. В този случай не визирам тази каска защото си е нов модел и доста висок клас просто явно си случил на "късмет".
                          Съвеста ми е чиста, просто защото не я използвам.

                          Коментар


                          • #14
                            От: TEMA ЗА ХВАЛБИ "ТУК ДА СЕ ПОХВАЛЯ!"

                            Първоначално публикуван от ПЛАМЕН ТЕНЕВ Преглед на мнение
                            Дано човека да е читав и да не се направи на луд.
                            Гарантирам, че Стефан е читав. Познавам го от 4 години и винаги е бил коректен. Смятам, че в този неприятен случай, ще постъпи подобаващо.
                            Мариан Христов- Beta 300 RR- 2016

                            Коментар


                            • #15
                              От: КАСКА или ....????

                              Производителите на каски категорично описват в инструкциите за употреба, че след падане и удар върху каската е добре да се смени, защото материалът от който е направена е абсорбиращ и не си възвръща формата отново, т.е. един удар на същото място би бил с тежки последици. Така че "падал съм 10 пъти, ама каската е екстра" е просто опасна заблуда!
                              Per aspera ad astra.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X