Обява

Свий
Няма добавени обяви.

КАСКА или ....????

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: КАСКА или ....????

    Първоначално публикуван от Тануцо Преглед на мнение
    Така че "падал съм 10 пъти, ама каската е екстра" е просто опасна заблуда!
    То по тоя ред на мисли аз трябва да си купувам всяка седмица по две каски!!!
    Май Айрох трябва да работи само за мен.

    Коментар


    • #17
      От: КАСКА или ....????

      То по тази логика , някой като падне , няма да го пускат да продължи състезанието , докато не си смени каската. Това е професионална каска за мото крос , и е предвидено да се пада многократно с нея. Според мен проблема е в дефект , пропуснат от техническия контрол на фирмата.
      В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

      Коментар


      • #18
        От: КАСКА или ....????

        От една страна точно професионалните неща гонят performance за сметка на дълго ползване...

        От друга страна, при силно падане аз лично искам каската ми да се разпада колкото си иска/трябва. Ето защо: меките подплати на каските абсорбират кинетичната енергия до един момент. После нещо трябва да се разпада, иначе мозъка/черепа ти поемат удара. Гледайте мениджърите на F1 - когато болид се удари някъде и се десинтегрира всички са спокойни, защото самото разпадане е обрало удара. Когато болида остане цял - всички са на нокти докато не стане ясно...

        От трета страна... да давам по 800 лв. за каска при всяко падане е абсурдно... но само по себе си не променя физиката...
        You'll never find out - I got no key hole....

        Коментар


        • #19
          От: КАСКА или ....????

          Преди години и аз счупих карбонова каска след удар в кола, беше на 3-4 карания и имаше две леки спуквания, но не съм я карал след това, тя си е свършила работата за която съм я взел! Аз също на 2-3 години си сменям каската, всеки си решава за себе си, но аз след яко падане, не полягвания в гората не бих я сложил след това!

          Коментар


          • #20
            От: КАСКА или ....????

            Всички сте прави, ставаше въпрос за наистина нелепо и леко падане. Все едно от място от прав да си паднеш на челото. Днес със Стефан се чухме по телефона и се надявам случая да се разнищи с подобаващ професионален финал. Надявам се това да е дефект на самата ми каска, а не на серията.
            ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

            Коментар


            • #21
              От: КАСКА или ....????

              Между каска за мото крос и каска за пистов мотор има голяма разлика , все едно да се сравнява автомобил за "Дакар" и болид от Ф1 , едните са предвидени за многократни удари , другите за един единствен много тежък удар.
              В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

              Коментар


              • #22
                От: КАСКА или ....????

                Първоначално публикуван от p.djartov Преглед на мнение
                То по тоя ред на мисли аз трябва да си купувам всяка седмица по две каски!!!
                Май Айрох трябва да работи само за мен.
                Под "падане" имам предвид падане с удар на каската.

                Идеята ми е, че паднеш ли веднъж както си трябва(на главата) и каската си свърши добре работата е добре и желателно да се смени.

                Първоначално публикуван от motor_men Преглед на мнение
                Между каска за мото крос и каска за пистов мотор има голяма разлика , все едно да се сравнява автомобил за "Дакар" и болид от Ф1 , едните са предвидени за многократни удари , другите за един единствен много тежък удар.
                В какво се изразява разликата ?
                Защото разлика в материалите, поне при Shoei например няма, така че остава да е в друго...
                Per aspera ad astra.

                Коментар


                • #23
                  От: КАСКА или ....????

                  Първоначално публикуван от motor_men Преглед на мнение
                  Между каска за мото крос и каска за пистов мотор има голяма разлика , все едно да се сравнява автомобил за "Дакар" и болид от Ф1 , едните са предвидени за многократни удари , другите за един единствен много тежък удар.
                  И аз винаги съм се надявал да е така, да са различни т.е.

                  Има проблем в заключението ти обаче: многократни удари и тежък удар не са взаимо-изключващи се вероятности.
                  You'll never find out - I got no key hole....

                  Коментар


                  • #24
                    От: КАСКА или ....????

                    Според мен ситуацията е ясна- няма какво да се говори повече. Явно има проблем , но той не е нито в потребителите, нито в търговците. Остава производителят да подходи професионално(надявам се Пламен да пише какво е станало на финала). А относно експлоатацията на каските: Наистина е хубаво да се сменят на няколко години(сигурен съм , че на повечето хора ако не друго, най- малкото им омръзват), че материалът старее и си губи качествата. А на тия каски с махащите се вътрешности-дори и след удар, като се разглоби , може да се види дали материалът е деформиран или не(говоря за каска , на която не и е дошло времето да се сменя още).

                    Коментар


                    • #25
                      От: КАСКА или ....????

                      Каската не се състои само от външната обвивка , има разлика в материала между обвивката и главата , той поема удара и се деформира. Като казвам многократни удари , имам предвид по-леки ,с по-малка скорост , в пясък , земна маса , удари от камъни , паданията с кросов мотор са нещо нормално и често се случват.Каската за пистов мотор е предвидена да издържа удар в асфалт , предпазни огради и други , при висока скорост , случва се рядко и след такъв удар задължително се сменя.
                      В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

                      Коментар


                      • #26
                        От: КАСКА или ....????

                        Понеже темата ми стана интересна и имам отношение по въпроса ще ви разглобя старата си похабена каска която претърпя много сериозен инцидент и ще ви я покажа.Ето я сега в цял вид.

                        Коментар


                        • #27
                          От: КАСКА или ....????

                          Джарта никой не ти е виновен. Моторът има две гуми, за да се движи върху тях. Ако трябваше да се движи на задна гума, щяха да ги правят само с едно колело.

                          Между другото, не ти беше лоша каската, а си нацелил дърво с голяма плътност

                          Коментар


                          • #28
                            От: TEMA ЗА ХВАЛБИ "ТУК ДА СЕ ПОХВАЛЯ!"

                            Че тя, каската се е сцепила като карпуза.
                            Главата как е?
                            ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

                            Коментар


                            • #29
                              От: КАСКА или ....????

                              Е то и падането на Джартони не е било от леките сякаш. Свършила си е работата добре каската явно. Интересно ми е как ще се развият нещата с Аирох Авиаторчето.
                              Иван Маринов
                              Suzuki RMX 250 '92 - sold / Yamaha XTZ 750 Super Tenere '91 - sold / KTM EXC 250 2t '06 - sold
                              ЕНДУРО ВАРНА

                              Коментар


                              • #30
                                От: КАСКА или ....????

                                От юни до сега няма ли развитие? Стана ми интересно, че и на мен ми предстои купуване на кросова каска.....

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X