Обява

Свий
Няма добавени обяви.

информация за мотоблок акме болгар или както там се казва

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: информациа за мотоблок акме болгар или както там се казва

    здравейте да попитам и аз нещо имам мото блок болгар с двигател роджерини та въпросът ми е изключва от 2ра и задна скорост и мисля да я разглобя но преди това искам да намеря резервни части за нея та ако знаете някой магазин за резервни части ришете благодаря предварително

    Коментар


    • #17
      От: информациа за мотоблок акме болгар или както там се казва

      Вътре в скоростната кутия няма какво да се повреди че да изключва. Законтрянето на скоростите става чрез ограничителя където са ти разграфени положенията. От лявата страна, на оста на скоростите има планка която играе ролята за натягане на лоста към разделителя. При мене също е в такова състояние и проблема съм го решил с един ластик. Като върху лоста съм сложил една втулка за да може да се движи напред и назад. Измисли нещо с което да го придържаш към разделителя на скоростите. Мозе с една пружина да ги направиш.
      Виж ако не иска да включва скорости, на никоя скорост и се държи все едни е на свободна. Е в лагера на първичния вал. Той е само един в задния край. В предния край се държи в съединителя. При мене 2 пъти ми събаря този лагер и самия вал излиза с около 1см назаде и не се зацепва с нищо.
      В общо илинии не ти трябват части.
      Ако имаш някакви въпроси питаи. Нямам снимков материал, ще се опитам като си отида на село да снимам решението с ластика.

      Коментар


      • #18
        От: информациа за мотоблок акме болгар или както там се казва

        благодаря за изчерпателния отговор

        Коментар


        • #19
          От: информациа за мотоблок акме болгар или както там се казва

          Здравейте Колеги,
          Интересува ме какъв може да е проблема с блокажа на такъв мотоблок, поправимо ли е и има ли части за него?
          Поздрави

          Коментар


          • #20
            От: информациа за мотоблок акме болгар или както там се казва

            Това се проверява с разглобяване. Няма нещо, което да не може да се поправи.
            "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

            Коментар


            • #21
              От: информациа за мотоблок акме болгар или както там се казва

              и евентуално двигател за такъв мотоблок, акме или ломбардини е по добро, за дизел става въпрос, и приличен мотор за какви пари може да се намери

              Коментар


              • #22
                От: информациа за мотоблок акме болгар или както там се казва

                Не знам ама карам от 10 години с ломбардини Бензин и съм го онсил един път за да му опилят цилиндъра и да му сменят буталото и съм доволен от него!Но пък му се счупи съединителя,то не точно съединителя ами има една "шпонка"(издатина на вала,за да зацепи съединителя)и се счупи и смених друг двигател,пак същия!Бензинов струва от порядъка на 300-500 лв.китайски за AKME или други марков незнам!Дано съм помогнал!
                Fiat Panda 4x4 , Opel Astra 1.7 TDI , Opel Tigra 1.4 Ecotec

                Коментар


                • #23
                  От: информациа за мотоблок акме болгар или както там се казва

                  Много добър мото блок. Двигателя оригиналния бензинов акме е много хубав, но много бучи. Купихме друга скоростна кутия от завода в пловдив и от варна си поръчахме двигател хонда гх270. Все бензинови. Дизела оригиналния е много читав, но има един недостатък. Много е тежък и преваля напреде. При обработка на почвата трябва да се натиска здраво. Бензиновия е лек и тежестта пада върху инвентара.

                  Коментар


                  • #24
                    От: информациа за мотоблок акме болгар или както там се казва

                    Някои може ли да даде точни координати на тоя магазин в Пловдив.

                    Коментар


                    • #25
                      От: информациа за мотоблок акме болгар или както там се казва

                      Имам един мотоблок на име болгар имам проблем с двигателя еден ден като работех с него чу се един звук бум и спря и след това кат го запалих след 2-3 минути гори и спира моля ми помогнете от колко години е развален и вече искам да го опрая моля ви помогнете ще ви чакам.

                      Коментар


                      • #26
                        От: информациа за мотоблок акме болгар или както там се казва

                        Ако си от Русе мога да го погледна. Знам им кътните зъбки на тея мотоблокове. Правил съм доста основни ремонти на двигатели за мотоблок, но като цяло излиза по-изгодно да си купиш нов двигател. Обаче има и голяма галимация при напасването на новия двигател. Шанса да паснат прихващащите болтове е много малък. Но всичко се прави. Ако си наблизо до русе ми пиши на лично и да се разберем да го погледна ако искаш

                        Коментар


                        • #27
                          От: информациа за мотоблок акме болгар или както там се казва

                          От известно време акмето ми стои с ремарке на него на двора, без да съм го палил. Реших да преора градината, нагласих плугчето и тръгнах да паля. Обаче не иска и не иска. Като свалих свеща се оказа че не дава изкра. Сложих друга свещ, с нея подаде една изкричка и след това също неиска. Двигателя е с чукче и наковалня, понеже магнета подава изкра в края на втори и края на 4-ти такт е направено през 4-ти такт искрата да се подава на корпус. Помислих че е залепнако, ама след почистване пак няма искра. По едно време се излъга и запали. Направих 5 брезни и на 6-тата угасна. Пак никакъв ток. Кабела е доста изгорял, и лулата (ако може така да се нарече) е доста опекана. Увих всичко с изолирбанд, но нищо не се промени. Личи си че трябва да се отвори двигателя, да се смъкни маховика и запалителната система да се преработи. Виждал съм направени с бубина, но с каква цел ги слагат и как точно се върже.

                          Коментар


                          • #28
                            От: информациа за мотоблок акме болгар или както там се казва

                            Като чета глупостите, които си написал, те съветвам да се обърнеш към някой, който е запознат с тази наистина елементарна и надеждна техника.
                            Това, което може да провериш, е хлабината между магнита на маховика и индуктора. Трябва да е колкото да не закача. Хлабината на чукчето 0,4мм.
                            Предварението си идва на място тогава.
                            "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                            Коментар


                            • #29
                              От: информация за мотоблок акме болгар или както там се казва

                              Хлабината на чукчето не съм я пипал, също не съм пипал и магнета. В тази толкова елементарна техника чукчето играе ролята да не хвърля искра когато не е нужно. В новите двигатели се подава изкра на всеки оборот на коляновия вал. Така че ако има по-голяма хлабина в чукчето няма да има проблем. С затварянето на чукчето се получава омасяване на изкрата. Проблема ми е ясен къде е, а той е в кабела от магнета до свеща. Има някаде пробив и омасява.
                              Питането ми беше за тези преправяния с бубуна от лека кола, с каква цел се прави и как точно се прави?

                              Коментар


                              • #30
                                От: информация за мотоблок акме болгар или както там се казва

                                Прави се при убито магнето. В зависимост от вида или се навива бобина за ниско напрежение на оригиналния магнитопровод или се взема ниско напрежение от съществуващата.
                                Провери и кондензатора. Много вероятно е баш той да е виновен за слабата или отсъстваща искра.
                                "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X