Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Внос на кола от Сърбия

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Внос на кола от Сърбия

    Здравейте, някой знае ли как стои въпроса за внос на автомобил? Има ли някакви особености? Как е по-добре там ли да се отиде или сърбина да дойде тук? Какви мита, данъци,документи?

  • #2
    От: Внос на кола от Сърбия

    Сигурно въпроса е решен, ама да кажа. За регистрация е необходимо да има митническа дакларация за оформен внос, талон на автомобила, документ за придобиване (в случая заверено копие), застраховка ГО, декларация приложение 2, декларация приложение 8 и продуктова такса.
    Комай е по-добре сърбина да е тук, че иначе в Сърбия трябва да се оформя износ. За автомобили от там би трябвало да се плаща и мито и ДДС (определя се по документа за придобиване). Ама с такива въпроси към митницата.
    Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

    тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

    Коментар


    • #3
      От: Внос на кола от Сърбия

      Първоначално публикуван от Стоян Боюков-Sariones Преглед на мнение
      Сигурно въпроса е решен, ама да кажа. За регистрация е необходимо да има митническа дакларация за оформен внос, талон на автомобила, документ за придобиване (в случая заверено копие), застраховка ГО, декларация приложение 2, декларация приложение 8 и продуктова такса.
      Комай е по-добре сърбина да е тук, че иначе в Сърбия трябва да се оформя износ. За автомобили от там би трябвало да се плаща и мито и ДДС (определя се по документа за придобиване). Ама с такива въпроси към митницата.
      Документа за придобиване си е договора за покупко-продажба, подписан тук или в Сърбия, или друг?

      Коментар


      • #4
        От: Внос на кола от Сърбия

        Някой знае е ли дали се минава през Технотест за внос от Сърбия?

        Коментар


        • #5
          От: Внос на кола от Сърбия

          Първоначално публикуван от Yaro Преглед на мнение
          Някой знае е ли дали се минава през Технотест за внос от Сърбия?
          Да. Задължително. Страна извън евросъюза са.
          Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
          Селска фурна аспух нема. Пак същият.
          В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

          Коментар


          • #6
            От: Внос на кола от Сърбия

            Първоначално публикуван от derhunter Преглед на мнение
            Да. Задължително. Страна извън евросъюза са.
            Ванка, имаш ли представа колко е в момента? Последно бях чувал за цени от 1000лв.?...

            Коментар


            • #7
              От: Внос на кола от Сърбия

              Зависи, тегаво е.Влез им в сайта но гледай цени на това което ще внасяш, без евротабела. Гадост като цяло.
              Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
              Селска фурна аспух нема. Пак същият.
              В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

              Коментар


              • #8
                От: Внос на кола от Сърбия

                За какво точно да се минава технотест ? Според мен не трябва. Все пак колите са еднакви, не е като да е от щатите или Англия. Като даже от Англия скоро само бяха мрънкали на един приятел че трябва да смени фаровете.
                Jeep Wrangler YJ 5.9 МТ 1990/Suzuki Samurai 1.6 MT 1990/Chevrolet M1028 6.2D AT 1984/Jeep Cherokee XJ 4.0 AT 1997/Jeep Grand Cherokee WK 5.7 AT 2005
                http://www.facebook.com/JeepBG
                LZ1GGC

                Коментар


                • #9
                  От: Внос на кола от Сърбия

                  Първоначално публикуван от gogosi Преглед на мнение
                  За какво точно да се минава технотест ? Според мен не трябва. Все пак колите са еднакви, не е като да е от щатите или Англия. Като даже от Англия скоро само бяха мрънкали на един приятел че трябва да смени фаровете.
                  Няма според мен, няма според теб. Всеки автомобил внесен от страна извън евросъюза минава технотест, независимо от модел и марка. За мое съжаление. До скоро и колите от Швейцария също минаваха задължително а не са различни.
                  Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                  Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                  В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                  Коментар


                  • #10
                    От: Внос на кола от Сърбия

                    Това е меко казано невярно , доста коли съм си докарал от Швейцария - няма технотест. Това което аз съм видял от практиката е : Мито върху покупната стойност ( по фактура или договор) , и мито върху транспорта . Другото е както при покупка от ЕС .

                    Коментар


                    • #11
                      От: Внос на кола от Сърбия

                      Първоначално публикуван от plamen atanasov Преглед на мнение
                      Това е меко казано невярно , доста коли съм си докарал от Швейцария - няма технотест. Това което аз съм видял от практиката е : Мито върху покупната стойност ( по фактура или договор) , и мито върху транспорта . Другото е както при покупка от ЕС .
                      Аз лично ходих на Технотест с Патроля, внос от Швейцария......
                      Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
                      Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

                      Коментар


                      • #12
                        От: Внос на кола от Сърбия

                        Първоначално публикуван от plamen atanasov Преглед на мнение
                        Това е меко казано невярно , доста коли съм си докарал от Швейцария - няма технотест. Това което аз съм видял от практиката е : Мито върху покупната стойност ( по фактура или договор) , и мито върху транспорта . Другото е както при покупка от ЕС .
                        За Швейцария отпадна, също отпадна техното и за внос на каравани изкл.английските. Ако можеш да ми внесеш автомобил от Сърбия и да го регистрираш без Технотест ти давам кинтите веднага и ++ отгоре лично за теб.
                        Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                        Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                        В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                        Коментар


                        • #13
                          От: Внос на кола от Сърбия

                          Еми аз съм си написал - за Швейцария , не за Сърбия . Даже в момента си имам 3 бр. в къщи от там ,като 2 са регистрирани без технотест. S6 4,2 , А4 2,4 , и Кадилак 4,9 .
                          Последно редактирано от Пламен Атанасов; 14-01-12, 15:01.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Внос на кола от Сърбия

                            Просто сте вкарвали по различно време. Преди 3 години от Швейцария се минаваше технотест, после преди година-две по силата на някое споразумение отпадна. Но за Швейцария, това не значи и за останалите страни от европа извън съюза. При Швейцарците май и едно време се искаше да си малко по-навътре за да си го спестиш - във френската част на швейцария имаше опция да си вземеш френски номера... И после си идваш с френски номера тук.
                            Technical Rescue Direct - life lies in courage
                            http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

                            Коментар


                            • #15
                              От: Внос на кола от Сърбия

                              Момчетата, темата е за внос от Сърбия, не от Швейцария или Англия.

                              Последно към момента - ако автомобила е със спецификация за Европа ((EU) се плаща така от 460лв. (или горе-долу толкова). Ако не е произведен за европейския пазар, таксата е 960лв. Задължително се минава техно-тест при внос от Сърбия.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X