Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Сърбия, Хърватска, Словения, Австрия, Германия, Франция, Унгария - пътна информация.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Сърбия, Хърватска, Словения, Австрия, Германия, Франция, Унгария - пътна информац

    Здравейте.
    Благодаря за актуалната информация първо.
    Ще е полезна на доста хора и е хубаво да има някаква тема, я която да се споделят актуалните такси към момента синтезирано.

    Имам един по-странен въпрос, ивинявам се ако някой е питал някъде и не съм забелязал:
    1. Ако искам да пътувам с мотоциклет из Европа /да речем/. Подлежа ли на таксуване за винетка в различните държави ?
    2. И ако да - цената като на лек автомобил ли е ?

    Благодаря предварително
    .

    Коментар


    • #32
      От: Сърбия, Хърватска, Словения, Австрия, Германия, Франция, Унгария - пътна информац

      За австрийската винетка грешката е моя - 8 евро. Сега говорих с хората, дето бяха с мен, аз съм запомнил нещо грешно.
      Тол таксите за мотоциклет и лек автомобил на повечето места са еднакви, поне според табелките на пунктовете. Но не знам как е с винетките за мотори.
      Околовръстното на Будапеща(шосе М0) на места още е в строеж. Ние минахме неделя преди обяд и нямаше никакви проблеми. Но имайте впредвид, че това околовръстно не обикаля целия град, а само от юг. Но това е точно пътя от Виена за Белград и съответно България.
      Последно редактирано от zzlatev; 11-07-11, 12:43.
      LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
      www.ADV-Bulgaria.com

      Коментар


      • #33
        От: Сърбия, Хърватска, Словения, Австрия, Германия, Франция, Унгария - пътна информац

        Първоначално публикуван от zzlatev Преглед на мнение
        За австрийската винетка грешката е моя - 9 евро. Сега говорих с хората, дето бяха с мен, аз съм запомнил нещо грешно.
        Тол таксите за мотоциклет и лек автомобил на повечето места са еднакви, поне според табелките на пунктовете. Но не знам как е с винетките за мотори.
        Околовръстното на Будапеща(шосе М0) на места още е в строеж. Ние минахме неделя преди обяд и нямаше никакви проблеми. Но имайте впредвид, че това околовръстно не обикаля целия град, а само от юг. Но това е точно пътя от Виена за Белград и съответно България.
        Питам защото се прибирам от Германия,а патя ми е от там през Будапещ.Благодаря zzlatev.

        Коментар


        • #34
          От: Сърбия, Хърватска, Словения, Австрия, Германия, Франция, Унгария - пътна информац

          Първоначално публикуван от suzuki750 Преглед на мнение
          Питам защото се прибирам от Германия,а патя ми е от там през Будапещ.Благодаря zzlatev.
          Друг път така или иначе няма, през града е ад, така че карай смело. На входа откъм на Будапеща откъм Австрия отклонението ти се пада вдясно, има много табели, и за М0, и за Сегед. Тях гониш.
          LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
          www.ADV-Bulgaria.com

          Коментар


          • #35
            От: Сърбия, Хърватска, Словения, Австрия, Германия, Франция, Унгария - пътна информац

            Да попитам /дано не спамя/.
            Някой пътувал ли е по пътя Делчево-Велес-Куманово-Ниш.
            Заслужава ли да се мине от там, ако има опашки от гастербайтери на Калотина.
            Някой минавал ли е скоро Калотина и има ли опашки там.
            only 4 x 4,sim AWD

            Коментар


            • #36
              От: Сърбия, Хърватска, Словения, Австрия, Германия, Франция, Унгария - пътна информац

              Информация от вчера: и в Сърбия и в Хърватска може с лична карта без и никакви проблеми.
              Three witches watch three Swatch watches.
              Which witch watch which Swatch watch?

              Коментар


              • #37
                От: Сърбия, Хърватска, Словения, Австрия, Германия, Франция, Унгария - пътна информац

                За винетките: http://www.tolltickets.com/country/e...ng=en-GB&mnu=c
                Като цъкнете на "Order now" (където има) се виждат цените.

                Коментар


                • #38
                  От: Сърбия, Хърватска, Словения, Австрия, Германия, Франция, Унгария - пътна информац

                  В Франция в около големите градове повечето магистрали са безплатни , или там където няма алтернатива на магистралата, правилото е че си караш по магистралата докато не видиш табела PEAGE SECTION винаги има изход преди тях от магистралата преди касите към някой национал (те са по бавни минават често през села с много кръгови но пък са доста красиви)въпрос на избор време и пари .

                  В Германия на магистралите горивото е с 10 -20 цента по скъпо от колкото във всяко село на до 2-3 км. от изхода на магистралата бензиностанциите извън магистралите работят от 07 до към 22.00 в малките селца. Един GPS с poi точки на бензиностанциите спестява доста парички .

                  В Австрия когато се влиза от Унгария(Будапеща към Виена) на самата граница има ШЕЛ винаги си имат винетки горивото на шела е доста скъпо около 20цента отгоре, 21 км след границата (шела от където си вземам винетка ) има търговски комплекс изход 43 от магистралата към Neusiedl am See има бензиностанция JET около 1 км. от магистралата най евтиното гориво което сам намирал в Австрия е на тази верига (миналата седмица там дизела беше 1,299 докато на шела на границата 1,521). И тук както в Германия извън магистралите е по евтино .

                  В Унгария аз не зареждам, винетка си вземам на границата или в всяка бензиностанция. Лично аз предпочитам да я минавам нощем поне има по малко румънски и сръбски джигити дето да ти тровят нервите с австрийските си кошници .
                  Друго в Унгария много се краде по отбивки и паркинги винаги имайте едно на ум, аз си заключвам колата дори да отида да си изпразня пепелника на 2 метра от колата.

                  Румъния винетка по бензиностанциите най-евтино гориво на Лук ойл , събота и неделя смъкват още от цената .
                  Здрави нерви ,спазване на знаците и за около 9-10 часа се минава от Русе до Унгария спокойно каране

                  Надявам се на някой да му влезе в употреба тази информация

                  Коментар


                  • #39
                    От: Сърбия, Хърватска, Словения, Австрия, Германия, Франция, Унгария - пътна информац

                    Тъй като наскоро пътувах, да добавя малко инфо: и в Сърбия и в Хърватска има газ (LPG) по бензиностанциите, цената е горе-долу колкото в БГ, като в Сърбия беше малко по-скъпа - 72-75 динара за литър (1,42-1,48лв), в Хърватска 5 куни (1,35лв).

                    Коментар


                    • #40
                      От: Сърбия, Хърватска, Словения, Австрия, Германия, Франция, Унгария - пътна информац

                      Първоначално публикуван от ozidi Преглед на мнение
                      В Франция в около големите градове повечето магистрали са безплатни ...
                      Прясна информация от Париж до летище Бове таксата е 3.60Е... Същата такса е от Бове до Дисниленд... Ходихме семейно с WIZZ Air до Париж и Дисни, взехме си рентакар от летището, защото с автобуса излиза 96Е за четиримата в едната посока от Бове до Дисниленд... А наема за колата беше 106Е за 3 денонощия... Изгорихме и нафта за 16-17 евро... 1.57Е/л беше цената...
                      помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X