Страница 2 от 2 ПървиПърви 12
Резултати 21 до 40 от 40

Тема: Сърбия, Хърватска, Словения, Австрия, Германия, Франция, Унгария - пътна информация.

alex_markov е офлайн Супер Модератор | ОС || +ПЛ || ТП |
    | Модератор |
    Място
    Sofia
    Публикации
    4,851
    Точки (при гласуване)
    60

По подразбиране От: Сърбия, Хърватска, Словения, Австрия, Германия, Франция, Унгария - пътна информац

Цитат Мнение на zzlatev Преглед на публикациите
    ...
    Франция - няма винетки и тол такси, много натоварени магистрали, пълно с тирове и местни диванета на пътя.
    ...
    Сигурен ли си в това???

Няма да се разминеш само с тази информация - ИСКАМЕ СНИМКИ!

Място
    Чипровци-Банкя
    Публикации
    2,211
    Точки (при гласуване)
    14

По подразбиране От: Сърбия, Хърватска, Словения, Австрия, Германия, Франция, Унгария - пътна информац

Да няма промени - в Австрия винетката за 10 дни беше около 8 евро, а във Франция си имаше толтакси, при това доста солени!!
    יעבור
    «И това ще мине»

zzlatev е офлайн Старши участник | ОС || СзО || +ПЛ || ТП |* МСС *
    | Модератор |
    Място
    София
    Публикации
    7,861
    Точки (при гласуване)
    30

Цитат Мнение на alex_markov Преглед на публикациите
    Сигурен ли си в това???

Няма да се разминеш само с тази информация - ИСКАМЕ СНИМКИ!
    Карах около 50 километра по магистрала единия ден и после още толкова на другия ден, никъде нямаше пропусквателни пунктове. Това беше в района на Старсбург, на юг и север от града и в самия град. И тук знаещите казаха, че било солено, явно просто съм бил твърде малко на магистралата между тол пунктовоте, знам ли и аз. За Австрия ще проверя още веднъж цената на винетката, че я купихме в Словения заедно с горивото, да не съм се объркал нещо.
    Снимки имам, но не са нищо особено, проблема е че време нямам.
    LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
    www.ADV-Bulgaria.com

Място
    sofia
    Публикации
    903
    Точки (при гласуване)
    8

Може да е от полза.

http://patepis.com/?page_id=565
    [B]Животът не се мери с броя вдишвания, които правим, а с моментите, които спират дъха ни![/B]

alex_markov е офлайн Супер Модератор | ОС || +ПЛ || ТП |
    | Модератор |
    Място
    Sofia
    Публикации
    4,851
    Точки (при гласуване)
    60

Карах около 50 километра по магистрала единия ден и после още толкова на другия ден, никъде нямаше пропусквателни пунктове. Това беше в района на Старсбург, на юг и север от града и в самия град. И тук знаещите казаха, че било солено, явно просто съм бил твърде малко на магистралата между тол пунктовоте, знам ли и аз. За Австрия ще проверя още веднъж цената на винетката, че я купихме в Словения заедно с горивото, да не съм се объркал нещо.
    Снимки имам, но не са нищо особено, проблема е че време нямам.
    Във Франция съм ходил много пъти (с кола), единственото място което съм посещавал, където цената на магистралите е почти изравнена с цената на горивото което харчиш!!!
    И как си се разминал да не платиш, направо късмет, може би около Страсбург има нещо различно (там като ходих преди 2 години не видях магистрали - само пътища в строеж).
    А за това колко Ужасно са организирани тол постовете, ще дам пример от едно далечно пътуване с кола под наем, която трябваше да върна на Шарл Де Гол (летището на Париж), отидох да я връщам и се сетих, че трябва да е с пълен резервуар, иначе глоба, излезнах до първата бензиностанция на 2 км., сипах бензин и хапнах за да изхарча Франковете и О'Ужас, качвам се на магистралата 5 Франка (последната ми монета), Обръщам през прелез (за да се върна на летището) и ХОП Още 5 Франка "Ами НЯМАМ" , "НЕ МОЖЕ" и така опашка, разправии, та добре, че имах Кредитна карта...

| Модератор |
    Място
    София
    Публикации
    7,861
    Точки (при гласуване)
    30

Около Старсубрг единия ден карах по толкова нова магистрала, че я нямаше в ГПС-а и той се шашна защо карам със 130 из полето. Но наистина никъде нищо не платих, явно див късмет. На магистралата влизаш още в града и 50 километра по посока Колмар и Мюлуз нямаше нищо, карах безплатно. На другия ден за Германия пак така, качихме се още в града на магистралата и до немската граница 30-40 километра на север нищо.
    www.ADV-Bulgaria.com

Публикации
    151
    Точки (при гласуване)
    6

Колега как е пътя около Будапеща?Имам инфо,можеби грешно че околоврастното било затворено.Благодаря ти предварително за каквато и информация ми дадеш.

Публикации
    576
    Точки (при гласуване)
    8

Най-точна информация може да се получи от ТУК - пише си всичко на английски, има web-камери, както и интерактивна карта с ремонти, произшествия, и т.н. Така като гледам, през някои уикенди (каква хубава българска дума ) е имало ограничения по околовръстното.

Публикации
    151
    Точки (при гласуване)
    6

Цитат Мнение на gr_kanev Преглед на публикациите
    Най-точна информация може да се получи от ТУК - пише си всичко на английски, има web-камери, както и интерактивна карта с ремонти, произшествия, и т.н. Така като гледам, през някои уикенди (каква хубава българска дума ) е имало ограничения по околовръстното.
    Благодаря gr_kanev.

Място
    Варна
    Публикации
    102
    Точки (при гласуване)
    10

Винетката в Австрия е 7.90е за 10 дни , прегледах си бележките отпреди месец))
    подпис : Драги ми смехурко;))

Място
    London, UK
    Публикации
    595
    Точки (при гласуване)
    11

Здравейте.
    Благодаря за актуалната информация първо.
    Ще е полезна на доста хора и е хубаво да има някаква тема, я която да се споделят актуалните такси към момента синтезирано.

Имам един по-странен въпрос, ивинявам се ако някой е питал някъде и не съм забелязал:
    1. Ако искам да пътувам с мотоциклет из Европа /да речем/. Подлежа ли на таксуване за винетка в различните държави ?
    2. И ако да - цената като на лек автомобил ли е ?

Благодаря предварително
    .

| Модератор |
    Място
    София
    Публикации
    7,861
    Точки (при гласуване)
    30

За австрийската винетка грешката е моя - 8 евро. Сега говорих с хората, дето бяха с мен, аз съм запомнил нещо грешно.
    Тол таксите за мотоциклет и лек автомобил на повечето места са еднакви, поне според табелките на пунктовете. Но не знам как е с винетките за мотори.
    Околовръстното на Будапеща(шосе М0) на места още е в строеж. Ние минахме неделя преди обяд и нямаше никакви проблеми. Но имайте впредвид, че това околовръстно не обикаля целия град, а само от юг. Но това е точно пътя от Виена за Белград и съответно България.
    Последно редактиран от zzlatev ; 11-07-11 в 12:43
    www.ADV-Bulgaria.com

Публикации
    151
    Точки (при гласуване)
    6

За австрийската винетка грешката е моя - 9 евро. Сега говорих с хората, дето бяха с мен, аз съм запомнил нещо грешно.
    Тол таксите за мотоциклет и лек автомобил на повечето места са еднакви, поне според табелките на пунктовете. Но не знам как е с винетките за мотори.
    Околовръстното на Будапеща(шосе М0) на места още е в строеж. Ние минахме неделя преди обяд и нямаше никакви проблеми. Но имайте впредвид, че това околовръстно не обикаля целия град, а само от юг. Но това е точно пътя от Виена за Белград и съответно България.
    Питам защото се прибирам от Германия,а патя ми е от там през Будапещ.Благодаря zzlatev.

| Модератор |
    Място
    София
    Публикации
    7,861
    Точки (при гласуване)
    30

Цитат Мнение на suzuki750 Преглед на публикациите
    Питам защото се прибирам от Германия,а патя ми е от там през Будапещ.Благодаря zzlatev.
    Друг път така или иначе няма, през града е ад, така че карай смело. На входа откъм на Будапеща откъм Австрия отклонението ти се пада вдясно, има много табели, и за М0, и за Сегед. Тях гониш.
    www.ADV-Bulgaria.com

Място
    Pleven
    Публикации
    749
    Точки (при гласуване)
    11

Да попитам /дано не спамя/.
    Някой пътувал ли е по пътя Делчево-Велес-Куманово-Ниш.
    Заслужава ли да се мине от там, ако има опашки от гастербайтери на Калотина.
    Някой минавал ли е скоро Калотина и има ли опашки там.
    only 4 x 4,sim AWD

Място
    Split(CRO) - Sofia,Lozen(BG)
    Публикации
    548
    Точки (при гласуване)
    10

Информация от вчера: и в Сърбия и в Хърватска може с лична карта без и никакви проблеми.

Място
    София
    Публикации
    354
    Точки (при гласуване)
    9

За винетките: http://www.tolltickets.com/country/e...ng=en-GB&mnu=c
    Като цъкнете на "Order now" (където има) се виждат цените.

Място
    Русе
    Публикации
    98
    Точки (при гласуване)
    6

В Франция в около големите градове повечето магистрали са безплатни , или там където няма алтернатива на магистралата, правилото е че си караш по магистралата докато не видиш табела PEAGE SECTION винаги има изход преди тях от магистралата преди касите към някой национал (те са по бавни минават често през села с много кръгови но пък са доста красиви)въпрос на избор време и пари .

В Германия на магистралите горивото е с 10 -20 цента по скъпо от колкото във всяко село на до 2-3 км. от изхода на магистралата бензиностанциите извън магистралите работят от 07 до към 22.00 в малките селца. Един GPS с poi точки на бензиностанциите спестява доста парички .

В Австрия когато се влиза от Унгария(Будапеща към Виена) на самата граница има ШЕЛ винаги си имат винетки горивото на шела е доста скъпо около 20цента отгоре, 21 км след границата (шела от където си вземам винетка ) има търговски комплекс изход 43 от магистралата към Neusiedl am See има бензиностанция JET около 1 км. от магистралата най евтиното гориво което сам намирал в Австрия е на тази верига (миналата седмица там дизела беше 1,299 докато на шела на границата 1,521). И тук както в Германия извън магистралите е по евтино .

В Унгария аз не зареждам, винетка си вземам на границата или в всяка бензиностанция. Лично аз предпочитам да я минавам нощем поне има по малко румънски и сръбски джигити дето да ти тровят нервите с австрийските си кошници .
    Друго в Унгария много се краде по отбивки и паркинги винаги имайте едно на ум, аз си заключвам колата дори да отида да си изпразня пепелника на 2 метра от колата.

Румъния винетка по бензиностанциите най-евтино гориво на Лук ойл , събота и неделя смъкват още от цената .
    Здрави нерви ,спазване на знаците и за около 9-10 часа се минава от Русе до Унгария спокойно каране

Надявам се на някой да му влезе в употреба тази информация

Място
    София
    Публикации
    354
    Точки (при гласуване)
    9

Тъй като наскоро пътувах, да добавя малко инфо: и в Сърбия и в Хърватска има газ (LPG) по бензиностанциите, цената е горе-долу колкото в БГ, като в Сърбия беше малко по-скъпа - 72-75 динара за литър (1,42-1,48лв), в Хърватска 5 куни (1,35лв).

Място
    София
    Публикации
    6,713
    Блог Публикации
    3
    Точки (при гласуване)
    19

Цитат Мнение на ozidi Преглед на публикациите
    В Франция в около големите градове повечето магистрали са безплатни ...
    Прясна информация от Париж до летище Бове таксата е 3.60Е... Същата такса е от Бове до Дисниленд... Ходихме семейно с WIZZ Air до Париж и Дисни, взехме си рентакар от летището, защото с автобуса излиза 96Е за четиримата в едната посока от Бове до Дисниленд... А наема за колата беше 106Е за 3 денонощия... Изгорихме и нафта за 16-17 евро... 1.57Е/л беше цената...
    помогнете да открием откраднатите двигатели [url]http://forum.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=59117[/url]

Страница 2 от 2 ПървиПърви 12

Сходни теми

1. Споделено пътуване София - Австрия, Германия, Германия, Австрия - София
    От Axel Zaimov във форум Взаимопомощ, споделени пътувания, превоз на товари
    Отговори: 1
    Последно мнение: 30-04-11, 11:28
  2. Отговори: 21
    Последно мнение: 16-04-11, 11:56
  3. Места за нощувки в Сърбия,Хърватска,Словения,Италия
    От churov във форум Проекти, планове и подготовка за пътувания
    Отговори: 24
    Последно мнение: 22-05-09, 11:25