Обява

Свий
Няма добавени обяви.

въпрос за АГУ на Фероза ??

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • въпрос за АГУ на Фероза ??

    Здравейте всички ! Преди няколко часа ме зарадваха с новината, че бъдещата ми Фероза е успешно закупена от Холандия и тия дни ще пристигне в България! Радвам се, че избрах точно този модел и от доста време следя изписаното по форумите....именно на базата на това реших да е точно Фероза

    Тъй като колата със сигурност няма газова уредба, бързам да задам първият си въпрос- може ли да споделите кой с каква газова уредба кара, колко му е излязъл монтажа и въобще заслужава ли си.... примерен разход и т.н...... абе общо взето всичко, свързано с АГУ на Фероза ! Благодаря ви предварително за отговорите и обещавам да стана редовен "писател" в този раздел !!!
    2015 KTM EXC 450 six days Argentina
    Toyota Land Cruiser KDJ 125

  • #2
    Re: въпрос за АГУ на Фероза ??

    Потърси по форума.Имаше идея и май някой имаше и газова уредба.Защо ми се върти в главата,че май трябва да се постави на мястото на бевзиновия резервоар???Във всеки случай,като оглеждам моята,някак си не ми се вижда къде ще се постави бутилката???Но,знае ли човек.Да споделим опит,белким подобрим нещата.
    VENI-VIDI-VICI!

    Коментар


    • #3
      Re: въпрос за АГУ на Фероза ??

      Първоначално публикуван от dit_dh Преглед на мнение
      Потърси по форума.Имаше идея и май някой имаше и газова уредба.Защо ми се върти в главата,че май трябва да се постави на мястото на бевзиновия резервоар???Във всеки случай,като оглеждам моята,някак си не ми се вижда къде ще се постави бутилката???Но,знае ли човек.Да споделим опит,белким подобрим нещата.
      Забравяш за този т.н. "багажник" и там събираш една малка бутилчица ако не искаш да пипаш резервоара както направи Севдо на неговия Гранд.
      Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

      Коментар


      • #4
        Re: въпрос за АГУ на Фероза ??

        Да, въпросът за мястото, където да се постави също е доста интересен, но ме интересуваше става ли обикновена газова уредба или трябва газов инжекцион, който е едно малко състояние. Иначе се порових във форума и не открих подобна тема, поправете ме ако греша де
        2015 KTM EXC 450 six days Argentina
        Toyota Land Cruiser KDJ 125

        Коментар


        • #5
          Re: въпрос за АГУ на Фероза ??

          Първоначално публикуван от vladko33 Преглед на мнение
          Да, въпросът за мястото, където да се постави също е доста интересен, но ме интересуваше става ли обикновена газова уредба или трябва газов инжекцион, който е едно малко състояние. Иначе се порових във форума и не открих подобна тема, поправете ме ако греша де
          И аз скоро си купих Фероза и сега ми е на дневен ред да поставя газ. Другата седмица отивам до 2 фирми да видя коя е с по добра оферта. Едната е там където си поставях газ на ауди (карбуратор) и съм много доволен от тях, а на другата и намерих сайта във форума http://www.brcbg.com/. До преди година карах Рено Невада (91г) пълен инжекцион и сложих газова уреддба чиято цена беше 50-60 лева по скъпа от тази за карбуратори, вървеше си супер само трябва да е добре направен реглажа. Според мен за 10-15 годишни коли каквито са Ферозите няма смисъл газов инжекцион, а и електрониката позволява по конвенционални газови системи. Но все пак като проуча как стоят нещата във въпросните 2 фирми, ще споделя. аА що се отнася до мястото в багажника..... то отива за бутилката, но има малки бутилки по 25 литра които ще ти заемат половината багажник, аз съм се спрял на този вариант. За харча ...... аудито на жена ми и реното което го имах дават с 10% повече от харча на бензин.
          Последно редактирано от iiiopo; 09-05-07, 21:31.
          О899 2б2 1З2

          Коментар


          • #6
            Re: въпрос за АГУ на Фероза ??

            Kолега има Фероза Ф300 и е с обикновенно газово + бутилка 20тина литра.

            Супер е доволен и спомена нещо от рода на 30 лева газ 250 КМ...

            И на мен много ми се струва да давам 20тина лева и нагоре на 100КМ но не знам с газовото къде ще му излезе края, в смисъл голяма инвестиция ми се струва...

            Поздрави,
            Бъдете живи и здрави!

            Коментар


            • #7
              Re: въпрос за АГУ на Фероза ??

              аз имах преди години фероза, на газ. тъй като багажника е мн. малък, разреших проблема така - срязах резервоара на две по дължина, завариха ми половинката, а на мястото на другата половина монтирах газова бутилка, тип пура, не помня колко л., 27 ли, 35 л. ли, нещо такова. изкарах си пълначката отзад на бронята - много елегантно и voila - резервоар около 20 л. бензин и газ. бутилката помня пасна много точно, не беше по ниско от резервоара и се пазеше добре от дифа. без да се хваля, но стана много елегантно и практично. сега за пари - хич не помня но не беше скъпо - изпарител и клапани ловато, бутилка българска, монтирах си я сам. разхода на газ беше 8-10 дълго и 12-14 градско. слушаше ме безгрижно додето не дойде време да се разделиме
              Stop fawkin email me! I'm trying to drink....
              http://www.danasoft.com/sig/mitak.jpg
              http://www.youtube.com/watch?v=A53Mx...eature=related

              Коментар


              • #8
                Re: въпрос за АГУ на Фероза ??

                Първоначално публикуван от BatGeorgeone Преглед на мнение
                И на мен много ми се струва да давам 20тина лева и нагоре на 100КМ но не знам с газовото къде ще му излезе края, в смисъл голяма инвестиция ми се струва...

                Поздрави,
                Адашче, по мои сметки ако газовата уредба ти струва 500 лв.... за 5-6000 км я избиваш.
                О899 2б2 1З2

                Коментар


                • #9
                  Re: въпрос за АГУ на Фероза ??

                  Мерси за сметката адаш.

                  Колегата ми спомена и той около 500 лева като цена за газовото...

                  Ами аре да намерим чарковете и да го слагаме, дори си мисля, че може някой от колегите тука да помогнат с контакти на добри газаджии, сещам се за Йори и за Соти, ако искаш ще ги питаме ?

                  Поздрави,
                  Бъдете живи и здрави!

                  Коментар


                  • #10
                    Re: въпрос за АГУ на Фероза ??

                    Първоначално публикуван от BatGeorgeone Преглед на мнение
                    Мерси за сметката адаш.

                    Колегата ми спомена и той около 500 лева като цена за газовото...

                    Ами аре да намерим чарковете и да го слагаме, дори си мисля, че може някой от колегите тука да помогнат с контакти на добри газаджии, сещам се за Йори и за Соти, ако искаш ще ги питаме ?

                    Поздрави,
                    Добра идея, то не е кой знае каква философия, само трябва да извадим ел.схемите на ферозата от нета и ще се ориентираме. (Даже сега съжалявам че продадох реното с газта, ама ме мързеше да я свалям, пък и беше с голяма бутилка). Смо че трябва да се озакони.... което не знам как ще стане.
                    Имаш ли идея колко ще струват чарколяците за газ?
                    О899 2б2 1З2

                    Коментар


                    • #11
                      Re: въпрос за АГУ на Фероза ??

                      За цени нямам идея, но имам мисля всички "файлове" с манюъли на Фероза Ф300.
                      Бъдете живи и здрави!

                      Коментар


                      • #12
                        Re: въпрос за АГУ на Фероза ??

                        Мисля че знам един магазин за оборудване на газови уредби, дано още е там. Утре ще гледам да намеря време да отида и да разуча. Някъде около дианабат се намираше. Но все пак ако сам си я монтира някой, как стои въпроса с озаконяването??? Напоследък май доста засилиха контрола върху газовите инсталации на автомобилите.
                        О899 2б2 1З2

                        Коментар


                        • #13
                          Re: въпрос за АГУ на Фероза ??

                          Май като с ГТП-то на автомобила,намираш на кой да дадеш парите и получаваш лепенка в/бутилката.На Ботев,между Пиротска и Симеон има един магазин за газови,мисля че за около 250 лв. продаваха комплект изпарител.клапани,сонда и копче.Бутилката за газта отделно,но това беше преди нова година.Срещу Оптикомеханичния завод или там каквото е било има представителство на Ловато,също и монтират АГУ.Поздрави.
                          Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

                          Коментар


                          • #14
                            Re: въпрос за АГУ на Фероза ??

                            Мерси Таран
                            Бъдете живи и здрави!

                            Коментар


                            • #15
                              Re: въпрос за АГУ на Фероза ??

                              Адаш днес проверих в магазина в дианабат .... комплект пълно обурудване Lovato е 460 лв. - слагането е 60 лв. То за 60 лв. не си зслужава да лягаме под колите и да се гънеме, ама пък сумата 460 в сравнвние с това което ни сподели taran - 250 е доста. В нета намерих за 480 лв с монтаж (http://www.eurogas.hit.bg/web/index.htm)
                              Там в раздела резервни части има оферта - Ловато мини комплект без бутилка и монтаж - 190 лв. Какво ли ще значи мини комплект?
                              О899 2б2 1З2

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X