Обява

Свий
Няма добавени обяви.

въпрос за АГУ на Фероза ??

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    Re: въпрос за АГУ на Фероза ??

    Благодаря Таран. Ще им се обадя да видя какво ще кажат. Тази вечер доста се рових из разни други форуми за Волтрана и в повечето случаи не са доволни от него. Повечето сложили си волтран си сменят после изпарителя с Ловато. Имаше и хора които са доволни. И въпреки всичко пак нещо не ми излизат сметките. Разликата в офертите на двете уредби е 200лв а един изпарител Ловато е 120лв. Освен да рискувам. Слагам волтран ако не е наред.... сменям изпарителя. Ще го мисля.
    О899 2б2 1З2

    Коментар


    • #32
      Re: въпрос за АГУ на Фероза ??

      Първоначално публикуван от iiiopo Преглед на мнение
      Благодаря Таран. Ще им се обадя да видя какво ще кажат. Тази вечер доста се рових из разни други форуми за Волтрана и в повечето случаи не са доволни от него. Повечето сложили си волтран си сменят после изпарителя с Ловато. Имаше и хора които са доволни. И въпреки всичко пак нещо не ми излизат сметките. Разликата в офертите на двете уредби е 200лв а един изпарител Ловато е 120лв. Освен да рискувам. Слагам волтран ако не е наред.... сменям изпарителя. Ще го мисля.
      Волтрана е достатъчно надеждно направен, ако го монтират както трябва ще кара и ще пее. Само за справка на BMW 318 на жената съм сложил такова, няма абсолютно никаква разлика на вървене между газ и бензин а разхода е не повече от 10 литра газ градско, като жената хич не е спокоен шофьор (аз определено карам по-икономично и спокойно от нея)
      Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

      Коментар


      • #33
        Re: въпрос за АГУ на Фероза ??

        Първоначално публикуван от quadra Преглед на мнение
        Волтрана е достатъчно надеждно направен, ако го монтират както трябва ще кара и ще пее. Само за справка на BMW 318 на жената съм сложил такова, няма абсолютно никаква разлика на вървене между газ и бензин а разхода е не повече от 10 литра газ градско, като жената хич не е спокоен шофьор (аз определено карам по-икономично и спокойно от нея)
        То свсички жени е така 2л/100 от горе, на мойта жена Аудито няма 5та скорост ама хич и не трябва, тя до 4та едвам стига.

        БМВто инжекцион ли е, че до колкото разбрах при инжекциите повече се дънели Волтраните, макар че всичко си е до настрока.
        О899 2б2 1З2

        Коментар


        • #34
          Re: въпрос за АГУ на Фероза ??

          Ааааа, няма такова нещо, моята ги изрежда всичките за 500 метра и вече е на 140.... Инжекцион е разбира се, какво има да му се дъни - работи си перфектно ако е сложено както трябва (аз съм я слагал)
          Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

          Коментар


          • #35
            Re: въпрос за АГУ на Фероза ??

            Волтранът си е съвсем нормален изпарител. Просто трябва да е с мощност, адекватна на двигателя. Също така е много важен начинът на въвеждане на изпарената газ в колектора. Желателно е това да стане непосредствено пред дроселната клапа. Трябва да видиш откъде е най-добре да вземеш отопление. Хубаво е да е така, че да осигурява интензивен поток при затворен термостат и да е независимо от парното.
            Например от отоплението на всмукателния колектор. Там има интензивна циркулация и се затопля бързо. Повечето газаджии го връзват на парното, което мен лично не ме кефи.
            "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

            Коментар


            • #36
              Re: въпрос за АГУ на Фероза ??

              Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
              Волтранът си е съвсем нормален изпарител. Просто трябва да е с мощност, адекватна на двигателя. Също така е много важен начинът на въвеждане на изпарената газ в колектора. Желателно е това да стане непосредствено пред дроселната клапа. Трябва да видиш откъде е най-добре да вземеш отопление. Хубаво е да е така, че да осигурява интензивен поток при затворен термостат и да е независимо от парното.
              Например от отоплението на всмукателния колектор. Там има интензивна циркулация и се затопля бързо. Повечето газаджии го връзват на парното, което мен лично не ме кефи.
              Утре ще огледам как стоят нещата. Иде ми сам да си я монтирам, ама като нямам време и най вече условия, а майсторите не търпят да им висиш на главата и да им даваш акъл.
              О899 2б2 1З2

              Коментар


              • #37
                Re: въпрос за АГУ на Фероза ??

                Ако не си го правил преди - винаги има първи път
                Нищо сложно, но си има тънкости. Важното е да знаеш какво правиш и да го обмислиш добре
                "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                Коментар


                • #38
                  До: въпрос за АГУ на Фероза ??

                  Ми и моя приятел е с BMW,1,6 пълен инжекцион,още като купи колата му викахме с брат ми "Слагаи АГУ",а тои НЪЦ.Като мантира газовата"брей това било хубава работа,едно ходене до морето и половината се изплатила".Както писах тези пичове слагат и италиански АГУ,но не питах за цени.На мойте коли все сам си монтирам газовите уредби,кога по сполучливо кога не,но поне никой не ми е виновен,ако нещо не се получи.Мисля,обаче,че ако слагаш нова уредба,по-добре да я монтира някои газаджия и на поеме гаранцията,щтото всичко става-я копчето се скапе,я някой клапан замине,помисли и деиствай.Успех.
                  Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

                  Коментар


                  • #39
                    До: въпрос за АГУ на Фероза ??

                    Връщам се пак на темата т.к. още събирам мнения и оферти. Днес бях в сервиза на BRC дадоха ми оферта 600 лв. (в сайта им пишеше 500). каро ми каза, че задължително трябва да монтира емулатор за инжекциона. За ферозата задължително ли се слага този емулатор? Карал съм кола на газ с инжекция Reniks там не се налагаше емулатор. На ферозата не вярвам да е толкова сложен компа за упавление че трябва да се лъже с емулатор. Всъщност не съм много светнат с тези неща, ако някой може да ми обясни.....
                    О899 2б2 1З2

                    Коментар


                    • #40
                      До: въпрос за АГУ на Фероза ??

                      Първоначално публикуван от iiiopo Преглед на мнение
                      Връщам се пак на темата т.к. още събирам мнения и оферти. Днес бях в сервиза на BRC дадоха ми оферта 600 лв. (в сайта им пишеше 500). каро ми каза, че задължително трябва да монтира емулатор за инжекциона. За ферозата задължително ли се слага този емулатор? Карал съм кола на газ с инжекция Reniks там не се налагаше емулатор. На ферозата не вярвам да е толкова сложен компа за упавление че трябва да се лъже с емулатор. Всъщност не съм много светнат с тези неща, ако някой може да ми обясни.....
                      В сервиза на БРЦ НЕ ХОДИ ! От много места съм чувал УЖАСНИ отзиви за тях! Аз питах в Аркус /или Аргус беше-не помня точно. Там ми казаха 480 лв. за Ловато, същата гаранция, не се слагат никакви емулатори и т.н. ..... обаче за сега замразявам малко плана с газовата, че се обурудвах и за двуколесен офроуд
                      2015 KTM EXC 450 six days Argentina
                      Toyota Land Cruiser KDJ 125

                      Коментар


                      • #41
                        До: въпрос за АГУ на Фероза ??

                        Първоначално публикуван от vladko33 Преглед на мнение
                        В сервиза на БРЦ НЕ ХОДИ ! От много места съм чувал УЖАСНИ отзиви за тях! Аз питах в Аркус /или Аргус беше-не помня точно. Там ми казаха 480 лв. за Ловато, същата гаранция, не се слагат никакви емулатори и т.н. ..... обаче за сега замразявам малко плана с газовата, че се обурудвах и за двуколесен офроуд
                        Дай координати на Аргус! М/у другото какво стана с шарнирите раздвижина ли се?


                        ПП Поздравления за "двуколката"
                        О899 2б2 1З2

                        Коментар


                        • #42
                          До: въпрос за АГУ на Фероза ??

                          Първоначално публикуван от iiiopo Преглед на мнение
                          Дай координати на Аргус! М/у другото какво стана с шарнирите раздвижина ли се?


                          ПП Поздравления за "двуколката"
                          1. Координати- Караш по бул. Европа по посока околовръстното. Подминаваш Макдоналдс-а на Орион и после следиш от лявата страна /страната на Макдоналдса/ за жълта табелка Аргус ..... влиза се в една малка уличка и там е сервиза. Пресечката е на между половин и един и км. от Орион, тъй че ще трябва да следиш табелите.

                          2. С шарнирите все още е голяяяяяяма мъка, но това е защото не карам много. Сигурно ще и трябват към 1000км. за да се раздвижи....а и както съм с 255 гуми и без хидравлика.....просто ми се плаче

                          3 Мерси за поздравленията, да ти се връща /ако имаш мерак де/
                          2015 KTM EXC 450 six days Argentina
                          Toyota Land Cruiser KDJ 125

                          Коментар


                          • #43
                            До: въпрос за АГУ на Фероза ??

                            Първоначално публикуван от vladko33 Преглед на мнение
                            и както съм с 255 гуми и без хидравлика.....
                            Дай една снимка да видя как стоят 255 гуми на фероза . За догодина ще си взимам гуми за оффроуд.
                            О899 2б2 1З2

                            Коментар


                            • #44
                              До: въпрос за АГУ на Фероза ??

                              Имаш ли някакви отзиви за тези Аргус, защото офертата им е много добра.
                              О899 2б2 1З2

                              Коментар


                              • #45
                                До: въпрос за АГУ на Фероза ??

                                Първоначално публикуван от iiiopo Преглед на мнение
                                Имаш ли някакви отзиви за тези Аргус, защото офертата им е много добра.
                                лични наблюдения нямам, но няколко мои познати са много доволни от тях. Иди и питай, цената ти я казах по спомен, но със сигурност беше под 500
                                2015 KTM EXC 450 six days Argentina
                                Toyota Land Cruiser KDJ 125

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X