Обява

Свий
Няма добавени обяви.

въпрос за АГУ на Фероза ??

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    Re: въпрос за АГУ на Фероза ??

    В този ред на мисли, вчера се върнах от Елена, което по мои сметки е 2х200 КМ +- 20-30 по черно без оффроад(без ниски) = 80 лева гориво, караме предимно 80-90 на моменти 120-130 за изпреварване, карането е >80% магистрала.

    Колегата ми с Фероза Ф300 има газово оникновенно и говори за 30 лева на дълъг път често кара с 120-130 = 250 КМ ...


    Нека сам си прави изводите...

    Поздрави
    Бъдете живи и здрави!

    Коментар


    • #17
      Re: въпрос за АГУ на Фероза ??

      Днес, разглеждайки подробно ферозата отдолу, ме зачовърка следният въпрос- дали случайно не може да и се монтира една газова бутилка от 20-тина литра зад задния мост- от едната страна има кухина, която ми се струва подходяща..... Някой да е правил или виждал нещо такова ???
      2015 KTM EXC 450 six days Argentina
      Toyota Land Cruiser KDJ 125

      Коментар


      • #18
        Re: въпрос за АГУ на Фероза ??

        Първоначално публикуван от vladko33 Преглед на мнение
        Днес, разглеждайки подробно ферозата отдолу, ме зачовърка следният въпрос- дали случайно не може да и се монтира една газова бутилка от 20-тина литра зад задния мост- от едната страна има кухина, която ми се струва подходяща..... Някой да е правил или виждал нещо такова ???
        Интересно???? Утре ще погледна да видя какво е мястото. Но си мисля че там мястото е по уязвимо при офроуд.
        О899 2б2 1З2

        Коментар


        • #19
          Re: въпрос за АГУ на Фероза ??

          Правилно Адаш,

          зад моста е доста опасно, моят резервоар е ужасно огънат и мисля да сложа лист дебела ламарина защото е въпрос на едно камъче да го опре и ще ми шурне горивото на земята а за газовото, не знам , мисля най удачно е както Митко предложи, режем резервоара на половина и слагаме там бутилката, хем ще е ниско центъра на тежеста хем няма да заема от и без това оскъдното място...

          Впрочем мисля знам кой може да ни помогне с рязането/преправянето на резервоара + поставяне на бутилката

          Поздрави
          Бъдете живи и здрави!

          Коментар


          • #20
            Re: въпрос за АГУ на Фероза ??

            Адаш знаеш ли къде има някъде канал (обществен така да се каже) да погледнем нещата отдолу. Аз имам един резервоар от Трабант 25л може и да се намести заедно с бутилката.
            О899 2б2 1З2

            Коментар


            • #21
              Re: въпрос за АГУ на Фероза ??

              Да знам адаш,

              В Младост 2 има, на Шипченски проход близо до Електроника, в Люлин има и сигурно и на други места...

              Не съм ходил на нито 1 от тях, преди няколко дни разпитах и колеги ми обясниха.

              Ако искаш ще опитам да ти дам точни координати в БГМапс?

              Адаш, като правиш такива огледи, би ли замерил размери с някоя ролетка, за да сме по конкретни после.

              Поздрави,
              Бъдете живи и здрави!

              Коментар


              • #22
                Re: въпрос за АГУ на Фероза ??

                ОК ще замеря. М/у другото ако си свободен в неделя сутринта може заедно да отидем и да го обсъдим.
                О899 2б2 1З2

                Коментар


                • #23
                  Re: въпрос за АГУ на Фероза ??

                  Днес взех още една оферта за газова уредба - 610 лв. Ловато автоматично преввключване 50000 км гаранция. И се замислям .... ако сам си я монтирам ще икономисам 200-300 лв. но ако си създам проблеми?... Май съм се превърнал от хомосапиенс в хомокомсуматикос т.е. дай някой друк лев отгоре ама грижите друг да ги поеме. Не че не ми прави кеф сам да си правя нещата, но и мойто време пари струва (като пример ще дам че ТОТАЛЕН ремонт в къщи сам си го направих от А до Я, ама там спестих яки суми).

                  P.S. М/у другото в тази фирма има промоция на газов инжекцион за 1100 лв., ако някой го интересува.
                  О899 2б2 1З2

                  Коментар


                  • #24
                    Re: въпрос за АГУ на Фероза ??

                    Оооо, 200 лева за монтаж са адски много ! Според мен не си попаднал на правилното място. А относно варианта да си я монтираш сам- лично аз не бих го направил, струват ми се прекалено много грижите, пък и друго си е да ти направят всичко и да ти дадат гаранция....но всеки си решава сам за себе си

                    А я да дискутираме въпроса за възможните варианти /места/ за поставяне на бутилката , обема и , формата и т.н. .... Мисля че темата ще стане полезна за доста хора !
                    2015 KTM EXC 450 six days Argentina
                    Toyota Land Cruiser KDJ 125

                    Коментар


                    • #25
                      Re: въпрос за АГУ на Фероза ??

                      Първоначално публикуван от vladko33 Преглед на мнение
                      Оооо, 200 лева за монтаж са адски много ! .....
                      Имах предвид да спестя не само от монтажа, а да я купя употребявана. Монтажа до колкото знам е 50-60 лв.
                      За мястото на бутилката...... още се чудя. Идеята със рязането на резервоара е добра, ама доста трудоемка, незнам за колко пари би го направил някой майстор. Пък и трябва да се обезопаси бутилката като е отдолу. Май ще прежаля част от багажника. Чудя се дали да сложа по дебела и по къса бутилка до половината от багажника или тип пура по целия багажник. 25 литрова бутилка (20л ефективно) мисля че ще е достатъчна.
                      О899 2б2 1З2

                      Коментар


                      • #26
                        Re: въпрос за АГУ на Фероза ??

                        Миналата седмица се видях с един приятел,преди де години и нещо си постави АГУ Волтран-турска,доколкото знам-по лиценз на Ловато.Излязла му е 360 лв. с монтажа,нова с гаранция.Ако ви интересува ще питам къде я е слагал.
                        Колкото до бутилката,според мен е по-разумно,да сложиш къса и тумбеста,като свалиш седалките можеш да товариш и по-дълги и обемисти неща.Поздрави.
                        ПП,приятелчето каза,че не е имал грижи за времето което я ползва.
                        Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

                        Коментар


                        • #27
                          Re: въпрос за АГУ на Фероза ??

                          Първоначално публикуван от taran Преглед на мнение
                          Миналата седмица се видях с един приятел,преди де години и нещо си постави АГУ Волтран-турска,доколкото знам-по лиценз на Ловато.Излязла му е 360 лв. с монтажа,нова с гаранция.Ако ви интересува ще питам къде я е слагал.
                          Колкото до бутилката,според мен е по-разумно,да сложиш къса и тумбеста,като свалиш седалките можеш да товариш и по-дълги и обемисти неща.Поздрави.
                          ПП,приятелчето каза,че не е имал грижи за времето което я ползва.
                          Питай го и сподели къде ги слагат.
                          О899 2б2 1З2

                          Коментар


                          • #28
                            Re: въпрос за АГУ на Фероза ??

                            Taran,

                            Mного ще сме ти задължени ако споделиш от къде верно за такива цени има газови.

                            Адаш, ако намерим нещо сносно, нека те помоля да заведеш и моята, да ми помогнеш нали знаеш, че нямам книжка поне още 10-20 дена

                            Много поздрави,
                            Бъдете живи и здрави!

                            Коментар


                            • #29
                              Re: въпрос за АГУ на Фероза ??

                              Първоначално публикуван от BatGeorgeone Преглед на мнение
                              Taran,

                              Mного ще сме ти задължени ако споделиш от къде верно за такива цени има газови.

                              Адаш, ако намерим нещо сносно, нека те помоля да заведеш и моята, да ми помогнеш нали знаеш, че нямам книжка поне още 10-20 дена

                              Много поздрави,
                              Нямаш проблеми.
                              О899 2б2 1З2

                              Коментар


                              • #30
                                Re: въпрос за АГУ на Фероза ??

                                Ето днешната информация,0888 45 05 01-телефона на газаджийте,за АГУ за Фероза Волтран ми обявиха 400-420лв.Сервиза се намира в Надежда,след сервиза на Еуратек(Шкода),Майсторите казаха,че най-дабре на място с МПС-то да се отиде.Слагат и италиански АГУ.Според тях,Ферозата е с алуминиеви колектори и нямало грижи за газифициране.
                                Поздрови.
                                Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X