Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Джипа ми стои наклонен надясно

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Джипа ми стои наклонен надясно

    Привет колеги.
    Някой има ли подобен проблем или само при мен е така?
    Откакто я имам, джипката винаги е стояла наклонена около 2-3 см. на дясно. Отдавах го на това, че понеже е "мома англичанка" и шофьорската и седалка заедно с резервната гума са от дясно ,та с времето пружините от дясно са умекнали повечко. Опитах се, чрез размяна местата на лява с дясна пружина да се оправи, но ефект никакъв - оставаше си наклонена. След това взех комплект пружини с амове/втора употреба/ от колега, монтирах ги и пак нищо. Накрая подложих над предната пружина 2 см.гумена подложка а над задната от транспортна лента и проблема се реши до някъде, но и не съвсем.
    Сега ще сменям пружините с ОМЕ и за да няма изненади и с тях искам предварително да проверя рамата за евентуална кривина. А как да го направя? На пръв поглед всичко и е наред. А също така възможно ли е проблема да идва от разбити втулки на носачите, макар че и те да изглеждат напълно здрави.

  • #2
    От: Джипа ми стои наклонен на дясно

    Привет Иво!Щях да пускам същата тема,само че моя стои наклонен наляво,защото е лява дирекция и със старото и със новото окачване.
    Не ти е крива рамата, не се бой, просто това е следствие и слаба страна на този тип окачване с пружини и панхард.До този извод стигнах след дълго разглеждане на окачването на моята 73ка.Панхарда и кормилната щанга са така вързани,че не позволяват на лявата пружина(при теб на дясната) да се разтегне колкото колкото другата.При мен разликата е повече отпред а по-малко отзад.Аз също щях да разменям местата на пружините,но след тези наблюдения по окачването се отказах.
    И в друга тема писах,че окачването на наште Тойоти не е съвършено и ето това е също един от недостатъците.
    Тайничко съм заглеждал Тойотите и на други колеги и при тях е същото,но не всеки си занича толкова джипа.Да видим колко хора са го забелязали.
    Тойота Ленд Крузер RJ 73 22R-E,LPG
    Субару Форестер 2.0 ХТ,253к.с.
    Враца

    Коментар


    • #3
      От: Джипа ми стои наклонен на дясно

      Аз също забелязах този проблем. Смених окачването като сложих от дълга база . Колата се повдигна нагоре но разликата в наклона остана същата 2см. Преди години карах автобус София-Виена те също бяха наклонени два см. заради наклона на пътя. Иначе за 1000км. се изкривяваш от всякъде.

      Коментар


      • #4
        От: Джипа ми стои наклонен на дясно

        Пред противниците на Тойота спокойно може да казваме, че е нарочно, още повече, че компенсира наклона на пътя наистина.,
        Тойота Ленд Крузер RJ 73 22R-E,LPG
        Субару Форестер 2.0 ХТ,253к.с.
        Враца

        Коментар


        • #5
          От: Джипа ми стои наклонен на дясно

          И какво излиза колеги - имаме конструктивна грешка в окачването на нашите коли. Малко вероятно да е така. Може би при уморените пружини наистина панхарда и кормилната щанга влияят и пречат да се разпъне съответната пружина до нормално положение. Озадачен съм обаче, че и при новото окачване на Генади го има същия проблем. ОМЕ пружините до колкото знам са означени с букви "А" и"В", което ще рече, че има значение мястото им на монтиране - "А" от страната на шофьора и "В" на пасажера. Предполагам , че трябва да има някаква макар и минимална разлика в дължините или пък в твърдостта им. Това ,че стои наклонен джипа във вашия случай се компенсира от пътя, но при мен се натрупва и се увеличва още повече.

          Коментар


          • #6
            От: Джипа ми стои наклонен на дясно

            Първоначално публикуван от genadi.tsvetkov Преглед на мнение
            ... И в друга тема писах,че окачването на наште Тойоти не е съвършено и ето това е също един от недостатъците...
            Твоята Тойота би трябвало да има известни разлики в окачването от тази на колегата с квадратния фар.
            Бая Тойоти видях около мене в последните години и на нито една не съм забелязал това, включително и на моите, моята в момента. Който иска да дойде да гледа и да сравняваме. Според мен причината е другаде.

            Коментар


            • #7
              От: Джипа ми стои наклонен на дясно

              И при мене няма нищо такова . Смених и пружините със стандартни -тойотски - нови , и преди и сега не съм забелязал подобно нещо . Сега я заглеждах специално .
              TLC: LJ70 2LT ; FJ80 3FE

              Коментар


              • #8
                От: Джипа ми стои наклонен на дясно

                Да не би тампоните между купету и рамата да не са ви ок? Тия 2-3см ги замерете къде се появяват- разстоянието между тенекиите и асфалта ли е различно или между асфалта и рамата ?....
                TLC: LJ70 2LT ; FJ80 3FE

                Коментар


                • #9
                  От: Джипа ми стои наклонен на дясно

                  Съгласен съм с Яро,че трябва да има някаква причина , но къде да я търся. Разликата се явява между рамата и пътя, тампоните на купето са здрави.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Джипа ми стои наклонен на дясно

                    Колеги това нещо трудно се забелязва на око,не очаквайте да видите Тойотата климнала на една страна.Разликата се вижда и при разстоянията м/у моста и тампоните на рамата ,така че няма нищо общо с тампоните на купето.Аз на моя Трайл Мастер не видях разлика в пружините и ги монтирах както се случи.
                    Само не ни казвайте,че са ни криви рамите,защото не е вярно.Вижте ми темата:"Какво ограничава хода на окачването" тя има много общо с поставения въпрос в тази тема.
                    Писали сме заедно с Иво.
                    Последно редактирано от genadi.tsvetkov; 14-06-11, 16:45.
                    Тойота Ленд Крузер RJ 73 22R-E,LPG
                    Субару Форестер 2.0 ХТ,253к.с.
                    Враца

                    Коментар


                    • #11
                      От: Джипа ми стои наклонен на дясно

                      Помислете логично,защо при англичанките има наклон надясно,а при европейките наляво.Отговора сам се набива на очи:всичко по окачването е вързано огледално.Между другото знам още една англичанка с квадратен фар наклонена надясно,може да заповядате с ролетките.
                      Тойота Ленд Крузер RJ 73 22R-E,LPG
                      Субару Форестер 2.0 ХТ,253к.с.
                      Враца

                      Коментар


                      • #12
                        От: Джипа ми стои наклонен на дясно

                        Първоначално публикуван от genadi.tsvetkov Преглед на мнение
                        Колеги това нещо трудно се забелязва на око,не очаквайте да видите Тойотата климнала на една страна.Разликата се вижда и при разтоянията м/у моста и тампоните на рамата ,така че няма нищо общо с тампоните на купето.Аз на моя Трайл Мастер не видях разлика в пружините и ги монтирах както се случи.
                        Само не ни казвайте,че са ни криви рамите,защото не е вярно.Вижте ми темата:"Какво ограничава хода на окачването" тя има много общо с поставения въпрос в тази тема.
                        Писали сме заедно с Иво.
                        Опитвам се да мисля логично. И при двете 70-тки на пружини, които съм имал, както и при десетките (буквално) такива около мен, такова нещо не съм забелязъл и никога не сме дискутирали... Относно пружините, има си означение коя къде е, а не както се случи. Не твърдя, че ти е крива рамата, но не мисля, че и проблема е в окачването, ако си спазил всичко при монтирането на лифта (корекция на щанги и т.н.).

                        Коментар


                        • #13
                          От: Джипа ми стои наклонен на дясно

                          Проблема не е само при нас. Сещам се и за други колеги, които го имат - някои са със сменено окачване, други с оригинално.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Джипа ми стои наклонен на дясно

                            Първоначално публикуван от Yaro Преглед на мнение
                            Опитвам се да мисля логично. И при двете 70-тки на пружини, които съм имал, както и при десетките (буквално) такива около мен, такова нещо не съм забелязъл и никога не сме дискутирали... Относно пружините, има си означение коя къде е, а не както се случи. Не твърдя, че ти е крива рамата, но не мисля, че и проблема е в окачването, ако си спазил всичко при монтирането на лифта (корекция на щанги и т.н.).
                            Яро,Тойотата стоеше така с оригиналните пружини,смених само двете предни-пак стоеше така,сложих 2.5 инчовото окачване,коригирах захвата на задния панхард,направих го и регулируем,наместих задния мост до мм. според предния и пак си стои накриво,но пак казвам това се вижда,или при сериозно заничане на абсолютно равен терен,или мерене с ролетка.
                            Това че не е коментирано досега във Форума,не значи че такъв проблем няма.Просто е малко забележимо,а някои въобще не го смятат за проблем(и аз съм от тях),за да повдигат въпроса.
                            Тойота Ленд Крузер RJ 73 22R-E,LPG
                            Субару Форестер 2.0 ХТ,253к.с.
                            Враца

                            Коментар


                            • #15
                              От: Джипа ми стои наклонен на дясно

                              Пробвахте ли да размените пружините??
                              Интересно е да видим какво ще се получи.

                              П.С
                              Между другото, моите пружини си ги поръчвах в с. Крън , и със тях джипа стои наклонен на ляво,ще пробвам да ги разменя идната седмица.
                              OFFROAD CLUB STARA ZAGORA

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X