Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Маверик '94 2.7 ТД, дълга база - нещо прескача по задвижването .. лошо.. лошо

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Маверик '94 2.7 ТД, дълга база - нещо прескача по задвижването .. лошо.. лошо

    Проблемът:
    След каране малко на черен път с всевъзможните му люшкания, подскачания и клатене на колата и рязко изкачване на нагорнище и излизане на асфалт /само задно предаване/ се чува престъргващ звук отдолу последван от 1 или 2 силни удъра, като през това време колата не може да зацепи и да набере скорост. Аз разбира са като го чуя това пускам педала и откачам от скорост, след което пак включвам, но след тези 1 или 2 удъра всичко се оправя и колата си върви съвсем нормално, без никакви шумове. Случи ми се 2 пъти вече на едно и също място след рязко изкачване на нагорнище на излизане от черен път. През това време двигателя си върви, той не е проблема, по надолу по веригата е.
    Мисля си че нещо някъде се размества ама кое? Ако е в скоростната кутия проблема трябва да го има и по принцип. Назад към кардана и деференциала също не ми се струва вероятно. Съединителя според мен е едната възможност или връзката към двигателя, която е зъбчатка? Дали не са изядени накъде някакви тампони, които държът я двигател я съединител.. ? Някоя идея търся по-скоро да ме насочи, за момента не мисля да разглабям ама .... )
    Maverik/Terrano 2 2.7 TDI, 1997
    X-trail 2.2 Di 2003
    Maverik/Terrano 2 2.7 TD, 1994

  • #2
    От: Маверик '94 2.7 ТД, дълга база - нещо прескача по задвижването .. лошо.. лошо

    На мен ми прилича на временно зацепване на предни автоматични хъбове. Това вероятно се получава, когато колата остане на три гуми. За да стане това обаче, би трябвало да е включен предния мост. Чувал съм, за сработване на преден хъб на прав и равен участък, без включен преден мост, но нямам представа как може да се получи. Аз също имам едно "металическо престъргване", когато слизам или се качвам на бордюр, но така и не мога да го открия. Свалях биалетките със щангата за да ги изключа, но не е от тях.
    [I][FONT=Comic Sans MS]NISSAN Terrano II R20 2.7TD '93[/FONT][/I]

    Коментар


    • #3
      От: Маверик '94 2.7 ТД, дълга база - нещо прескача по задвижването .. лошо.. лошо

      Той единия ми ХЪБ по принцип не работи като хората и ще го сменям със сигурност, но страното е че не бях включил предния мост в случая, дали пък наистина сам зацепва без да е включен моста ? Удърите наистина наподобяват рязко включване на ХЪБ, имаше и стъргане в единия случай.. ама без включен преден мост... !
      Maverik/Terrano 2 2.7 TDI, 1997
      X-trail 2.2 Di 2003
      Maverik/Terrano 2 2.7 TD, 1994

      Коментар


      • #4
        От: Маверик '94 2.7 ТД, дълга база - нещо прескача по задвижването .. лошо.. лошо

        Първоначално публикуван от nola Преглед на мнение
        Аз също имам едно "металическо престъргване", когато слизам или се качвам на бордюр, но така и не мога да го открия. Свалях биалетките със щангата за да ги изключа, но не е от тях.
        относно този проблем предполагам това се случва на пълен навит волан.и аз се чудех кво е и се оказаха ограничителите на предните колела(според мен това е голяма тъпотия ама факт) защото господата японци са сложили от двата края на двата шенкела по един болт завършващ полиеритан който се явява като стопер да неможе колелото да завива повече,а на долния носач има заварени пак от двете страни едни железа(така наречения ограничител).с времето полиеритановото покритие на болтовете изчезва и при пълен завой с неравности когато предните колела се движат нагоре-надолу се получава това скърцане.така че няма нищо страшно,но това само ако се случва при напълно навит волан без значение ляв или десен
        а относно питането на колегата който е пуснал темата така немга да изкажа мнение,защото дори не е споменал от къде идва шума отпред или отзад

        Коментар


        • #5
          От: Маверик '94 2.7 ТД, дълга база - нещо прескача по задвижването .. лошо.. лошо

          Първоначално публикуван от akxel Преглед на мнение
          относно този проблем предполагам това се случва на пълен навит волан.и аз се чудех кво е и се оказаха ограничителите на предните колела(според мен това е голяма тъпотия ама факт) защото господата японци са сложили от двата края на двата шенкела по един болт завършващ полиеритан който се явява като стопер да неможе колелото да завива повече,а на долния носач има заварени пак от двете страни едни железа(така наречения ограничител).с времето полиеритановото покритие на болтовете изчезва и при пълен завой с неравности когато предните колела се движат нагоре-надолу се получава това скърцане.така че няма нищо страшно,но това само ако се случва при напълно навит волан без значение ляв или десен
          Не става въпрос за скърцане при пълен завой, защото това сигурно и децата вече го знаят. За колегата дето е пуснал тема, да махне двата хъба и да им завие само капачките, вероятно ще разбере бързо дали е от тях.
          [I][FONT=Comic Sans MS]NISSAN Terrano II R20 2.7TD '93[/FONT][/I]

          Коментар


          • #6
            От: Маверик '94 2.7 ТД, дълга база - нещо прескача по задвижването .. лошо.. лошо

            Първоначално публикуван от nola Преглед на мнение
            Не става въпрос за скърцане при пълен завой, защото това сигурно и децата вече го знаят. За колегата дето е пуснал тема, да махне двата хъба и да им завие само капачките, вероятно ще разбере бързо дали е от тях.
            да не става въпрос за завиването, пък и колата се движеше напред и в двата случая, това ще е само от ХЪБА ама не мислех че може да зацепи без да е включено предното предаване. В ръководството има обяснени някакви подобни ситуации, може и ХЪБА да е много зле просто. Ако е това само добре, ще преслушвам, то само 2 пъти се случи до сега и май след остър ляв завой а пък той левия ХЪБ е проблемния.......на една морга искат 150 лв за един автоматичен ХЪБ ама аз малко се чудя дали има смисъл от тия абтоматични ХЪБОВЕ въобще
            Maverik/Terrano 2 2.7 TDI, 1997
            X-trail 2.2 Di 2003
            Maverik/Terrano 2 2.7 TD, 1994

            Коментар


            • #7
              От: Маверик '94 2.7 ТД, дълга база - нещо прескача по задвижването .. лошо.. лошо

              Първоначално публикуван от akxel Преглед на мнение
              ...(според мен това е голяма тъпотия ама факт) защото господата японци са сложили...
              Не само господата японци, ами и господата немци, господата англичани и т.н. За господата американци не знам. Съвсем стандартно решение. И разпространено.

              Работата е там че колкото по-разтегнато е предното окачване, толкова повече трябва да ограничава (ако си забелязал планката на носача е крива), за да не отиде карето, ако точно в тоя момент го тормозиш в някой кален или каменист гьол, например.

              Впрочем, Фабията ми скърца по съвсем същия начин при напълно навит волан, а хич не съм и гледал дали постановката е същата или подобна.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • #8
                От: Маверик '94 2.7 ТД, дълга база - нещо прескача по задвижването .. лошо.. лошо

                това при напълно навит волан го написах за колегата nola понеже е описалче че има металически шум като слиза от тротоара ама както и да е ........
                спарки сигурно е че има ефект ама да го бяха измислили по кадърно,защото с времето точно тази извивка изтънява и болта се показва от другата стране.казвам го защото мойто е на път да се покаже болта,а на един приятел и на четерите планки болтовете са ги престъргали
                Последно редактирано от akxel; 14-06-11, 23:43.

                Коментар


                • #9
                  От: Маверик '94 2.7 ТД, дълга база - нещо прескача по задвижването .. лошо.. лошо

                  Първоначално публикуван от akxel Преглед на мнение
                  това при напълно навит волан го написах за колегата nola понеже е описалче че има металически шум като слиза от тротоара ама както и да е ........
                  спарки сигурно е че има ефект ама да го бяха измислили по кадърно,защото с времето точно тази извивка изтънява и болта се показва от другата стране.казвам го защото мойто е на път да се покаже болта,а на един приятел и на четерите планки болтовете са ги престъргали
                  Аз не казвам че е добро решение. Явно друго смислено не е изнамерено, и затова коментираното се ползва масово.

                  Пък и лесно се ремонтира изяденото. Просто нова планка и готово. Тераното ми е на 110000км и няма и помен от протъркване там. На мен ми се случва рядко да чуя неприятния звук. Научил съм се да го избягвам. И няма значение дали капачките са върху болтовете. Все си скърца.

                  Капачките впрочем са 2 - пластмасова, и върху нея - от неръждавейка. Дори като са чисто нови (сменял съм ги с оригинални), пак скърца.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X