Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Крушки на таблото как се сменят?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Крушки на таблото как се сменят?

    Снощи забелязах ,че има 1-2 изгорели крушки на километража. Интересува ме за да ги сменя трябва само арматурното табло ли да сваля, колко крушки са там и дали мога да ги заменя с диоди евентуално? Нисан Терано 2 2.7 тд 1995 г .
    Последно редактирано от Светослав Стоянов; 13-06-11, 08:04.
    Терано2 2.7 тд 99к.с 1995г.,Мерцедес С200 - 1995г. Ню Битъл -лимитед 1.9 тди
    0885544754 Светослав Стоянов

  • #2
    От: Крушки на таблото как се сменят?

    Първоначално публикуван от Светослав Стоянов Преглед на мнение
    Снощи забелязах ,че има 1-2 изгорели крушки на километража. Интересува ме за да ги сменя трябва само арматурното табло ли да сваля, колко крушки са там и дали мога да ги заменя с диоди евентуално? Нисан Терано 2 2.7 тд 1995 г .
    Крушките са от най-малките(с диоди не става а и смисъл не виждам).Таблото се сваля лесно всички винтове се виждат.Първо долната кора под волана(внимаваш да не счупиш щипките),после трите винта в козиката на таблото ,леко изваждаш самото табло(държи се и то винтове ) от жилото и виждаш фасунгите .После по обратният път подвеждаш го правилно да влезе жилото и си готов за 10-15 мин. работа е.

    Коментар


    • #3
      От: Крушки на таблото как се сменят?

      Мерсаж колега , утре сутрин го почвам.
      Терано2 2.7 тд 99к.с 1995г.,Мерцедес С200 - 1995г. Ню Битъл -лимитед 1.9 тди
      0885544754 Светослав Стоянов

      Коментар


      • #4
        От: Крушки на таблото как се сменят?

        Здрасти колегата ти е казал да внимаваш с щипките "Внимавай". Аз се правих тази интервенция и счупих 1 не , че е болка, но колкото и да внимавах стана. Та опитал по леко да дърпаш и работа ще стане. Интересното е че след тази работа километража да чегърта при определени температури. Така , че ако имаш време можеш да не го затваряш а на прави едно кръгче при сложено табло, но незатворени кори. Успех в начинанието

        Коментар


        • #5
          От: Крушки на таблото как се сменят?

          Крушките ги смених , обаче да попитам.Едно гнездо имам празно , отпред на таблото там няма индикация, намира се над лампите за подгрев и вода във филтъра. За какво е . При мен е само червена без никакъв символ. Предполагам АБС или нещо такова на по -новите.
          Терано2 2.7 тд 99к.с 1995г.,Мерцедес С200 - 1995г. Ню Битъл -лимитед 1.9 тди
          0885544754 Светослав Стоянов

          Коментар


          • #6
            От: Крушки на таблото как се сменят?

            Първоначално публикуван от Светослав Стоянов Преглед на мнение
            Крушките ги смених , обаче да попитам.Едно гнездо имам празно , отпред на таблото там няма индикация, намира се над лампите за подгрев и вода във филтъра. За какво е . При мен е само червена без никакъв символ. Предполагам АБС или нещо такова на по -новите.
            И аз имам празни гнезда както и много други коли.Таблото е стандартно и за бензин и за дизел ,накои имат повече екстри и лампи, някои по малко.

            Коментар


            • #7
              От: Крушки на таблото как се сменят?

              в същото празно и червено гнездо си натиках светодиода от алармата/ако се чудиш какво да навреш там де /
              сега е като истинските коли
              TERANO II 2.7 TD 95г, MURANO 3.5 06г, ML W164 320 cdi 2010г.

              Коментар


              • #8
                От: Крушки на таблото как се сменят?

                Мдааа , сега ми даде идея какво ще правя утре. Моят диод е до бутона за огледалата ама там май ще стои по "фабрично".
                Терано2 2.7 тд 99к.с 1995г.,Мерцедес С200 - 1995г. Ню Битъл -лимитед 1.9 тди
                0885544754 Светослав Стоянов

                Коментар


                • #9
                  От: Крушки на таблото как се сменят?

                  Най-фабрично си е на таблото отгоре до предното стъкло
                  Terrano 2.4 LPGi тел. 0888536080

                  Коментар


                  • #10
                    От: Крушки на таблото как се сменят?

                    Да попитам, аз се опитах да си сменя крушките понеже половината не светеха,но в магазините в Сливен нямаше точно същите и за това си взех по-различни,но сега тотално нищо не свети (освен тИя когато е на контакт).
                    Сложих му старите дето светят и пак пълна тъмнина. Ако някой има идея от какво така изгасна моля да пише.
                    Поздрави

                    Коментар


                    • #11
                      От: Крушки на таблото как се сменят?

                      При монтажа си измъкнал буксата това е на първо четене. Ти като ги смени не ги ли изпробва дали светят ?

                      Коментар


                      • #12
                        От: Крушки на таблото как се сменят?

                        изпробвани са в магазина с батерии от светещите запалки,закачам 3-те букси,но пак е тъмнина,снощи по съшия начин ги изпробвах в къщи светят си,светят и половината от старите, но на таблото не искат,проверих и дали няма скъсана спойка някаде всичко ми се видя наред,бушоните прегледах сутринта-здрави са да не би работата да иде на ново табло?

                        Коментар


                        • #13
                          От: Крушки на таблото как се сменят?

                          Да не би крушките ,които си взел да са по различни и затова. Но само от едни крушки цялото табло да не светва.Пробвай пак с буксата. Понякога такива дребни неща а могат в такъв филм да те набутат
                          Терано2 2.7 тд 99к.с 1995г.,Мерцедес С200 - 1995г. Ню Битъл -лимитед 1.9 тди
                          0885544754 Светослав Стоянов

                          Коментар


                          • #14
                            От: Крушки на таблото как се сменят?

                            пробвах вчера и нищо,но сутринта като дадох на контакт и таблото светна ,но когато включих фаровете изгасна -изгасям ги пак светва!!!!! сега пак го човърках и видях,че щом извадя крушката на часовника(а тя беше едната заради която го отворих)таблото гасне тотално-слагям я и светва ,но на фарове си изгасва. Възможно ли е тя да окъсява и дали да не сложа пак изгорялата и защо на контакт свети,а на фарове както трябва не иска? Давайте съвети

                            Коментар


                            • #15
                              От: Крушки на таблото как се сменят?

                              Така описано ми прилича на липса на някоя маса.

                              Прегледай си хубаво и внимателно всички връзки и маси по купето.

                              Може и нещо да е нагоряло.

                              Успех,
                              Нула 8 Седем 8 500 225 Ogi Lazarov
                              Nissan Terrano II 2.7TDi '01 (дълга база)
                              Opel Campo 3,1 TD '99
                              Надпис в каменоломна: "Повече камъни за народа"

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X