Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Крушки на таблото как се сменят?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Крушки на таблото как се сменят?

    Първоначално публикуван от becko84 Преглед на мнение
    Бихте ли ми помогнали да определя точно кой вид са крушките на таблото и за осветяване на панела за парното (, където е показан потока на въздуха): T10, T5, B8.5D, B8.3D, T3, T4.2...?
    А возилото какво е...
    NISSAN FOREVER
    -----------------------------------------------------------------------------
    Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

    Коментар


    • #32
      От: Крушки на таблото как се сменят?

      Извинявам се, забравил съм да спомена: Nissan Terrano 2 2.7 TD 1994 година. Таблото е като показаната от колегата danger-a снимка по-горе.

      Коментар


      • #33
        От: Крушки на таблото как се сменят?

        Първоначално публикуван от becko84 Преглед на мнение
        Извинявам се, забравил съм да спомена: Nissan Terrano 2 2.7 TD 1994 година. Таблото е като показаната от колегата danger-a снимка по-горе.
        Сменял съм на Терано 2 след 2000г.
        Ако искаш хвърли един поглед,ама не помня на коя страница бях го описал...

        http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=135997
        NISSAN FOREVER
        -----------------------------------------------------------------------------
        Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

        Коментар


        • #34
          От: Крушки на таблото как се сменят?

          На Terrano 1-цата са Т10 крушките за таблото. Тук един колега спомена, че са най-малките, което води към Т3 или B8.3. Моето и твоето табло, и най-вече частта в средата/парното, са различни. Благодаря за информацията колега, има доста полезна информация в темата ти. Най-вероятно ще процедирам по старият изпитан начин: отварям, свалям старата и отивам с нея до магазина Ако все пак някой знае, нека напише.

          Коментар


          • #35
            От: Крушки на таблото как се сменят?

            Хубави оригинални крушки светят вече трета година. Кофти е, че след като свалях таблото за смяна на крушките после почна да трака километража, няма пълно щастие...

            Коментар


            • #36
              Първоначално публикуван от Светослав Стоянов Преглед на мнение
              Мдааа , сега ми даде идея какво ще правя утре. Моят диод е до бутона за огледалата ама там май ще стои по "фабрично".
              От завода излизат с поставена светлина за алармата в дясно на таблото там дето се лепи ГТП-то

              Бихте ли ми казали диодите трябва ли да се преправят или си стават с оригиналните фасунки и кое е по-добре оригинални крушки или светодиоди?

              Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
              Боядисваш ги с флуоресцираща боя и слагаш ултавиолетови диоди. Хем циферблата ще си остане син. Болшинството бели бои на UV са сини.
              Е да ама стават бели а не червени.
              Последно редактирано от CarTest™; 20-10-13, 01:01.

              Коментар


              • #37
                От: Крушки на таблото как се сменят?

                Добър вечер,да не отварям нова тема искам да попитам тук.Днес разглобих централната конзола за да сменя изгорелите крушки на парното и пепелника,но се оказа,че са със едни сини шапчици..... някой знае ли къде в Пловдив или онлайн мога да си ги купя,и трите бутона на клапата,нагревателя и климатика имат ли подсветка или светят само при включено положение?

                Коментар


                • #38
                  От: Крушки на таблото как се сменят?

                  Няма откъде да гу купиш. Двете горните за врътките са издължени. Преправих ги на диодни. Третата долу е за бутоните, под нея има светловод за всеки бутон. Нея я има стандартна в omega light, обаче ще вади очи ако я сложиш директно.

                  Преди 2 дни го правих това.

                  Диодите, дето ползвах са тия:
                  https://store.comet.bg/Catalogue/Product/48223/

                  Долната (за бутоните, късата) е с 2 по 1 килоом и един диод, другите са с 2 по 2.2 килоома и 2 успоредно свързани диода:
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20171225_000431.jpg
Прегледи:1
Размер:88.5 КБ
ID:5776471


                  За таблото с уредите пък си правя такива - пак с 2 успоредни диода, във вариант един до друг или един срещу друг, тук с 2 х 220 ома диоди, че трябва повече светлина. Лампите за осветлението на таблото са 3 - една за 2-те малки часовника за температура и резервоар, дриготе 2 за големите - скоростомер и оборотомер. Тях по-можеш да ги намериш стандартни - опитай пак в omega light. Аз и тях си ги правих - при режима, в който ги ползвам ще са последното дето да изхори в това возило. Купешките са малко понадути и греят, и някакъв процент от тях понякога сдават.
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20171225_000447.jpg
Прегледи:1
Размер:93.6 КБ
ID:5776472

                  ...отделно горе на километража, и часовника има още 3, които светят постоянно щом колата е на контакт. Тях също ги има в omega light, но и те трябва да се тунинговат, защото ще вадят очи. Предполагам за там ще трябва да са с нещо като 2 х 4.7 - 2 х 10 килоома.

                  ПП: Тия на конзолата се водят Т4.2, но тия от omega light не влизат през дупката - ползвали са прекалено голям диод. Вариант е да се купят и същия брой Т3 крушки пак от там, и да се ползват карантиите от Т3 в Т4.2 крушката. Разглобяеми са. Това за тая на бутоните. За дългите отново може да се ползва каранцията на Т3 и просто да им се удължат крачетата. Но пак казвам че според мен ако не се добавят още резистори ще вадят очи.

                  На таблото - осветителните са T5, тия на часовника и термометъра отново предполагам са T4.2. Там категорично тия от omega light ще вадят очи. Друг начин да се тунинговат, ако сте скарани с поялника, е просто да се мацнат отгоре с маркер. Но пък тогава греят повечеко.
                  Последно редактирано от sparkybg; 24-12-17, 23:26.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • #39
                    От: Крушки на таблото как се сменят?

                    И при мен са със сини шапчици. Махаш шапчицата и я слагаш на новата крушка. И на радиокасетофона са със сини шапчици и там по същият начин съм ги сменил.

                    Коментар


                    • #40
                      От: Крушки на таблото как се сменят?

                      Сини маншони "шапчици" има в магазин Викиват Пловдив,цена 30 ст за брой

                      Коментар


                      • #41
                        От: Крушки на таблото как се сменят?


                        Здравейте,тези три бутона светят ли,когато се включи габарита? Смених и трите крушки както ми каза Спарки,но пак не се осветяват

                        Коментар


                        • #42
                          От: Крушки на таблото как се сменят?

                          При мен светят и мисля че не са с отделни крушки всяко едно от копчетата,а се осветяват от тези трите
                          "NISAN TERRANO 2" 3.0 tdi 2003 г.
                          0878739299

                          Коментар


                          • #43
                            От: Крушки на таблото как се сменят?

                            Третата крушка е само за тия бутони. Има светловод - той отвежда светлината от крушката до всеки бутон. Явно въпросната крушка при теб не свети. Пак - тя е САМО за бутоните.

                            Пробвал ли си ги дали светят всичките СЛЕД като ги сложиш на конзолата? Просто е - пускаш ток само на едната директно върху изводите, и трябва да светнат и трите.
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • #44
                              От: Крушки на таблото как се сменят?

                              Съжалявам,не се изразих правилно.Аз смених трите крушки на целия модул,а не на самите бутони.Има една от долу на платката с къс цокъл,мислех,че като я сменя ще се оправи ама дрънки....

                              Коментар


                              • #45
                                От: Крушки на таблото как се сменят?

                                Е точно тя е за бутоните. Явно не свети. Тя не трябва да е със синьо чорапче.

                                Те бутоните други крушки нямат. Имат по един диод всеки, който свети като е задействана съответната функция.

                                Впрочем новото терано няма реле на мигачите. Явно е транзисторно. В таблото с уредите имат нарочно реле само за да да се чува цъкането.
                                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X