Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Вадене на фар на Туарег

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Вадене на фар на Туарег

    Първоначално публикуван от братчеда Преглед на мнение
    ...........А за качеството-има го.
    Автомобила наистина си заслужава. Много добра машина и да си призная Туарег V10 много ми харесва. С лек фейс може да стане много красива кола. Също му е много добро поведението на пътя.
    Много добри коли са си, но не са еФтинки ;-)
    Може би някой ден ще се сдобия и аз с един такъв V10 ;-)

    Коментар


    • #17
      От: Вадене на фар на Туарег

      Че какво му е на V6-2008 година?На мен лично много ми допада,и съм си много доволен имах щастието да си го купя нов и досега нямам никакви проблеми с машината,странно ми е когато някой изказва мнения без да знае какво говори,например че били прехвалени и незнам си какво!Нищо лично към никой!Просто си изказвм мнението.Пожелавам на всички в форума да си купят новата мечтана машина,без значение каква марка е и т.н.!Поздрави

      Коментар


      • #18
        От: Вадене на фар на Туарег

        Можете да си изтеглите упътване за вадене на фара от интернет в PDF. Мисля , че някъде от руските форуми си го дръпнах. Сменях си ксенона.Намерих си оригинален Осрам от Ebay за 180 лв. двете крушки. За 5 минути стана с упътването. Пишеше , че ясно изщтракване трябва да се чуе, когато се заключва механизма, но да не се напъва с шестограма , за да не се повреди. Трябва леко да натискаш фара отпред , за да щракне по лесно. Иначе няма как да изпадне фара , ако е развален механизма, защото има скоба която го подсигурява преди крайно положение.

        Коментар


        • #19
          От: Вадене на фар на Туарег

          Колеги това са линкове със схеми и инструкции за вадене на фаровете на Туарег: http://vwts.ru/electro/touareg/tou_94-01.pdf

          http://automn.ru/vw-touareg/volkswag..._id2-6171.html

          Днес извадих левия фар много лесно.За целта е хубаво да сте двама защото след завъртането на така наречената "закопчалка " т.е механизма който освобождава фара и го избутва леко напред , ще трябва единия да натиска пластината която задържа фара с по дълга отверка (около30см.) а другия внимателно да издърпа фара право напред. Предвид че фаровете се вадят рядко е хубаво да напръскате предварително механизма за освобождаване на фара с WD40. Toзи механизъм е пластмасов и е съставен от две зъбни колелца и една метална вилка.Те може би ще са напрашени или пълни с боклуци.Въртенето ще бъде трудно а може и да се счупи нещо.Затова предварително смазване би свършило идеална работа.После внимателно се завърта по посока OPEN (позицията е винаги от купето навън към бронята).След натискането на металната пластина фарът излиза лесно.За да е лесен монтажа е добре да се изчистят каналите по които се плъзга фара и да се напръскат отново с WD40.
          Монтажът е по обратния ред като при завъртането на механизма за освобождаване на фара е хубаво фара да се натисне леко навътре и в същия момент механизма да се завърти в крайно положение CLOSE до момента на изщракването на механизма.Така той дава сигнал че е заключен.
          Смяната на крушка е елементарна така че няма смисъл да пиша за това.

          Коментар

          Активност за темата

          Свий

          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

          Зареждам...
          X