Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Вадене на фар на Туарег

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Вадене на фар на Туарег

    Моля някой да обясни как да извадиме единия фар на Туарега, за да сменим изгоряла крушка

    Благодаря ви предварително
    Mitsubishi Pajero 2.5 TDI 96г.
    ТРЪНСКА OFFROAD ГРУПА !

  • #2
    От: Вадене на фар на Туарег

    На повечето нови коли за да достигнеш до крепежите на фара,махаш предната броня.Няма ли някакъв друг достъп до фара,през коша,или капачета на подкалниците.
    Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

    Коментар


    • #3
      От: Вадене на фар на Туарег

      Първоначално публикуван от svetlio_cbr600 Преглед на мнение
      Моля някой да обясни как да извадиме единия фар на Туарега, за да сменим изгоряла крушка

      Благодаря ви предварително
      Виждал ли си как се отваря бира с вилица?
      "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

      Коментар


      • #4
        От: Вадене на фар на Туарег

        Би трябвало да излиза целия напред.
        При Кайена е така и при Туарега е така.
        С едно шестограмче се врътка едно лостче и фара излиза напред. Потърсете го не е трудно.

        Коментар


        • #5
          От: Вадене на фар на Туарег

          А шестограма най-вероятно е приложен при крика и ключа за гуми.
          В момента пияният гръцки народ се опитва да фокусира дългия лист със сметката, който му подава все по-изнервеният европейски сервитьор. А махмурлука тепърва предстои...

          Коментар


          • #6
            От: Вадене на фар на Туарег

            Първоначално публикуван от 0887504600 Преглед на мнение
            Би трябвало да излиза целия напред.
            При Кайена е така и при Туарега е така.
            С едно шестограмче се врътка едно лостче и фара излиза напред. Потърсете го не е трудно.
            Точно така. Намира се отзад на фара. Завърта се и целия фар излиза напред. После смяната е лесна.

            Първоначално публикуван от taran Преглед на мнение
            На повечето нови коли за да достигнеш до крепежите на фара,махаш предната броня...
            Аз досега не съм видял за смяна на крушка да се налага сваляне на предната броня, но ако става въпрос за решетката на радиатора (както е при моето Исузу, но за свалянето на фара, а не за смяна на крушката), то при Туарега тя си пада сама докато караш по магистралата

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0509.jpg
Прегледи:1
Размер:122.4 КБ
ID:5283613
            Последно редактирано от silverfox; 12-06-11, 11:33.
            Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

            Коментар


            • #7
              От: Вадене на фар на Туарег

              Първоначално публикуван от silverfox Преглед на мнение
              Точно така. Намира се отзад на фара. Завърта се и целия фар излиза напред. После смяната е лесна.



              Аз досега не съм видял за смяна на крушка да се налага сваляне на предната броня, но ако става въпрос за решетката на радиатора (както е при моето Исузу, но за свалянето на фара, а не за смяна на крушката), то при Туарега тя си пада сама докато караш по магистралата

              [ATTACH=CONFIG]339736[/ATTACH]
              Въпроса беше,как да се извади фара.Понеже, и аз мисля че за смяна на крушка,едва ли се налага сваляне,затова предложих да се потърси някакъв друг достъп до крушката.
              Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

              Коментар


              • #8
                От: Вадене на фар на Туарег

                Първоначално публикуван от братчеда Преглед на мнение
                А шестограма най-вероятно е приложен при крика и ключа за гуми.
                Колега, аз това шестограмче го нямам там в багажника. Явно е пуснало крачка Сега трябва да си купувам, а е много скъпо .......

                На левия ми фар тази заключалка нещо е прецакана. Днес установих че левия ми фар от вибрациите по нашите убави пътища фара тръгва да излиза напред. Ще го изгубя някъде така.
                Та въпроса ми е, нали се стяга (завърта) с шестограма докато "изчатка" и е в заключено състояние ?
                Как е при теб Братчед? Оглеждах го много .... и мисля, че това (чат) е от прескачане на един зъб на запечатките дето въртят механизма. Незнам ......... Нещо не ми е наред левия фар. Утре или в други ден нещо ще го мисля.

                Коментар


                • #9
                  От: Вадене на фар на Туарег

                  Нормално - много лесно се скапват ключалките - не е от пътищата. На този на снимката също му излизаше левия. И в сервиз не го оправиха. Другото халтаво нещо дето ще ти остане в ръката е дръжката за освобождаване на ръчната.
                  Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                  Коментар


                  • #10
                    От: Вадене на фар на Туарег

                    И при мен отвреме навреме има такива проблеми.Според мен е от недобро поставяне и последващо затягане на фара.Аз го лекувах със махни и сложи отново и се лекува засега.
                    Изчаткване при мен май няма.Но обърни внимание на жлебовете по които се плъзга самия фар.Може някой от тях да е счупен и да не го води добре.
                    В момента пияният гръцки народ се опитва да фокусира дългия лист със сметката, който му подава все по-изнервеният европейски сервитьор. А махмурлука тепърва предстои...

                    Коментар


                    • #11
                      От: Вадене на фар на Туарег

                      Първоначално публикуван от братчеда Преглед на мнение
                      Изчаткване при мен май няма.Но обърни внимание на жлебовете по които се плъзга самия фар.Може някой от тях да е счупен и да не го води добре.
                      Нямам счупено нищо. Влиза си и се намества добре. Но тази "закопчалка" ......, не е кадърно измислена. Абе ще го измисля аз някак
                      И аз с махни и сложи го "натъмънявах" но да знаете си има граници, в смисъл ако често се маха и слага нещата се "разлопват" и след това с този номер не става.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Вадене на фар на Туарег

                        И на моя Туарег са му счупени заякопчалките. Реших проблема с две свински опашки... - цигания, но ефикасна. Фара не излиза напред и компютъра не влиза в грешка постоянно.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Вадене на фар на Туарег

                          Първоначално публикуван от gubaku Преглед на мнение
                          И на моя Туарег са му счупени заякопчалките. Реших проблема с две свински опашки... - цигания, но ефикасна. Фара не излиза напред и компютъра не влиза в грешка постоянно.
                          И аз съм на този принцип ;-) и на двата фара - за мое успокоение, че няма да излезе (напред) фара някъде по някоя дупка

                          Коментар


                          • #14
                            От: Вадене на фар на Туарег

                            Егати чудото,да дадеш една камара пари и да се връзваш фара със свински опашки,а уж се плаща за качество...
                            Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Вадене на фар на Туарег

                              Фара се връзва с опашки на някои екземпляри на пет десет години,а не на нови и не на всички.И това с едната камара пари вече не е съвсем така.А за качеството-има го.
                              В момента пияният гръцки народ се опитва да фокусира дългия лист със сметката, който му подава все по-изнервеният европейски сервитьор. А махмурлука тепърва предстои...

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X