Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Има ли вода в моето място ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Има ли вода в моето място ?

    Пускам тая тема понеже попаднах на един материал във весник направи си сам от 1987 г .
    Стана ми интересно какво ще споделите за това , както и да обсъдим други методи за откриване на вода .
    Най често задавания въпрос е : Имам ли вода в мястото ми ?
    Или : Как да разбера имам ли и къде е водата в мястото ми ?
    Много основателни и правилни въпроси .
    Ето какво открих аз .Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Vest.jpg
Прегледи:1
Размер:144.8 КБ
ID:5931778Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Vest1.jpg
Прегледи:1
Размер:111.8 КБ
ID:5931779 Добре как да разберем има ли вода ?
    ПП. Материалите (вестника ) ми бяха предоставени от доволен клиен -не съм ги открил аз .

  • #2
    От: Има ли вода в моето място ?

    Освен с багети, става и с махало. До тук се изчерпват моите познания за възможните прости уреди.
    Багетите могат да бъдат от много материали, лозови пръчки, медна или обикновена тел, арматура. Махалато мисля, че може да е само от метал.
    подаръци за мъже от FACOM
    промоция на читави инструменти

    и на хоби такива

    тел. О879 Ч8Ч 2З5

    Коментар


    • #3
      От: Има ли вода в моето място ?

      След 24 години първа страница е удивително актуална .
      Е с това махало как става ? Изпитано ли е ?
      Аз след тая статия съм в недоумение .
      До сега казвах че единственият начин да разберем , имаме ли вода е със сондаж .

      Коментар


      • #4
        От: Има ли вода в моето място ?

        В България, почти няма място без вода. Въпроса е на колко метра е? При мен излезе на 35метра. Човека със сондата, като дойде, само попита къде я искам водата. Твърдеше, че не е оставял суха дупка.

        Коментар


        • #5
          От: Има ли вода в моето място ?

          Първоначално публикуван от maystor Преглед на мнение
          Освен с багети, става и с махало.
          Преди 10 години търсих с медни багети стар забравен водопровод, за да си свържа вилата. На едно място винаги се кръстосваха и там копах 2 дена като луд, докато стигнах масивна скала. После разширих изкопа встрани и след 1 час намерих тръбата, без да я пробия. Ако бях почнал копането без проучвания, щях да си спестя много труд.
          ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

          Коментар


          • #6
            От: Има ли вода в моето място ?

            Махалото е радиестезично махало, може да се попита чичко Гугъл. Не помня как точно реагираше, дали с въртене или с клатене в една равнина.
            подаръци за мъже от FACOM
            промоция на читави инструменти

            и на хоби такива

            тел. О879 Ч8Ч 2З5

            Коментар


            • #7
              От: Има ли вода в моето място ?

              Радиестезията е много сериозна наука.Махалата биват няколко вида,основно кръгли заострени в долния край и конусовидни.Важна подробност е че махалото се ползва задължително в комплект с тъй наречен "линеал".Линеала представлява тънка летва дълга около метър,разграфена със деления,и по нея върви много тънък проводник,мисля че от медна жичка.Като жичката както върви по дължината на линеала и на определени разстояния е завъртяна около оста му.В зависимост дали се търси вода или други неща се ползват едни малки дървени трупчета които мисля че се казват "свидетели".Тези трупчета са с размери около 1/1/5 см,вътре има нещо но не зная какво,и в единия им край са запечатани с нещо което прилича на восък да кажем.Баща ми,вече покойник,преди 17-18 г. кара курс по радиестезия в София при някакъв Бай Георги,който също вече не е между живите.Доколкото си спомням ползват някакви вълни с тези махала.Имам и литература в къщи,но не съм я чел.

              Коментар


              • #8
                От: Има ли вода в моето място ?

                Колкото повече неща се предложат в един курс, толкова по-скъп е той. Мой дядо, който почина отдавна, намираше вода само с махало, без кюскии и свидетели, почти цяла Варна го търсеше за кладенци. Това беше преди 30 години, може вече да трябват и спомагателни средства.
                подаръци за мъже от FACOM
                промоция на читави инструменти

                и на хоби такива

                тел. О879 Ч8Ч 2З5

                Коментар


                • #9
                  От: Има ли вода в моето място ?

                  Има едни хора които търсят с някакава електроника забиват шишове някакъв вид сканиране правят .
                  Колко надежна е тая техника може ли да се разчита на нея ?
                  Излиза че радиастезията е сриозно занимание !
                  Не знаех че се изучава .
                  Въпроса е до колко може да се разчита на радиастезията и може ли да се обещае вода примерно залагайки на радастезията ?
                  До колко е морално и къде се разминават реалността с химерата -примерно ако може да се изразя така?
                  Понеже накрая се стига до тоя въпрос и после до копане - нали ?
                  Последно редактирано от монио; 09-06-11, 18:27.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Има ли вода в моето място ?

                    Първоначално публикуван от монио Преглед на мнение
                    Има едни хора които търсят с някакава електроника забиват шишове някакъв вид сканиране правят .
                    Колко надежна е тая техника може ли да се разчита на нея ?
                    Излиза че радиастезията е сриозно занимание !
                    Не знаех че се изучава .
                    Виж пак пост 4. Шишове всеки може да забива и пари да прави от това. За дълбочина дълбочина над 3-4 метра апаратурата става безумно скъпа, еле пък за тук.
                    В минногеоложкия не се занимават с багети. Има много други признаци, които показват наличието на вода. А дали ще е 2-3 метра ляво дясно, не е от голямо значение. Тя ще си намери път към сондажа.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Има ли вода в моето място ?

                      Аз го прочетох пост 4 , обаче виж какво казват хората , метри определят точки където има , където няма .
                      Те си забиват хората шишове показват графики или с багетите показват пък после ходи копай - нали ?
                      Аз за това се допитвам колко е сигурно , и после къде е границата с измамата и има ли измама или е наука ?
                      То е ясно че сондажа ще покаже накрая ама той не е без пари .
                      Къде е разумната граница на доверяване ?
                      Това са алтернативни методи за определяне на вода не е ли така ?

                      Коментар


                      • #12
                        От: Има ли вода в моето място ?

                        Първоначално публикуван от монио Преглед на мнение
                        Аз го прочетох пост 4 , обаче виж какво казват хората , метри определят точки където има , където няма .
                        Те си забиват хората шишове показват графики или с багетите показват пък после ходи копай - нали ?
                        Аз за това се допитвам колко е сигурно , и после къде е границата с измамата и има ли измама или е наука ?
                        То е ясно че сондажа ще покаже накрая ама той не е без пари .
                        Къде е разумната граница на доверяване ?
                        Това са алтернативни методи за определяне на вода не е ли така ?
                        За мене не е по различно от астрологията. Ако и вярваш - викай ги с багетите. Ама нали света свършва догодина- струва ли си?

                        Коментар


                        • #13
                          От: Има ли вода в моето място ?

                          Не не аз по скоро се опитвам да събера мнения и гледни точки , не изкам да взема страна на даден метот . Пристрастен съм , за мене на въпроса :
                          Има ли вода в моето място , и как да разбера има ли вода в моето място?
                          Се отговаря : Разбира се със сондаж , чрез сондаж . Това не е миродавно , всеки има мнение и теория нали ?
                          Но явно има и други методи и отговори на тоя въпрос .
                          Учудващо колеги сондиори не взимат становище по тоя въпрос .

                          Коментар


                          • #14
                            От: Има ли вода в моето място ?

                            Колега Монио,потърси литература на тема "Радиестезия",имам няколко книги у нас но си далечко да минеш да ги вземеш.Доколкото знам освен вода,откриват болести,изчезнали хора и какво ли не.Определено баща ми,уцелваще някои неща,без да имам претенции да е добър,просто му беше хоби и има сертификат.А моето лично мнение е че в нищо не трябва да се вярва сляпо, и нищо не трябва да се отхвърля нацяло!

                            Коментар


                            • #15
                              От: Има ли вода в моето място ?

                              Да споделя малко опит. Има една трева, остра, висока и тя расте винаги около места, където има подпочвени води. Това са външни белези, а иначе вземете и си направете багети - обикновена поцинкована тел подкривена като буквата "Г" - дълга страна 50 см., къса 10. Държите ги свободно за късите страни, успоредно една на друга, с ръце прибрани към тялото и крачите из местото си. Там където се съберат (кръстосът) е вероятното място на водоносната жила. Мястото трябва да се фиксира от различни посоки.Пробвайте сам, може и да се получи. Аз така направих. Взе, че стана.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X