Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Има ли вода в моето място ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Има ли вода в моето място ?

    Вмесо да търсиш бегетист, щом другите комшии са със 17 метрови сондажи, пусни 25 метров и вероятността да имаш дебит е голяма...
    0899 шест5313нула
    За всекиго по нещо

    Коментар


    • От: Има ли вода в моето място ?

      Какъв е шанса да изчезне водата от сондажа? В смисъл диаметъра е малък,не е като кладенец. Питам понеже съм пълен лаик по въпроса.
      Sent from my Nokia s fenerche

      Коментар


      • От: Има ли вода в моето място ?

        Първоначално публикуван от sonda Преглед на мнение
        Вмесо да търсиш бегетист, щом другите комшии са със 17 метрови сондажи, пусни 25 метров и вероятността да имаш дебит е голяма...
        Вероятността да не улучи жила е много голяма! Това,че при комшиите има,не значи че и при него ще излезе където и да е!
        Пресен случай от миналия месец-бият дупка 30м.-НИЩО! След разходката на багетиста,на разстояние само 10м. от първата дупка-вода бол!Та по-добре да върже гащите,въпреки че и това с багетите не е гарантирано и на 100%!
        088пет722пет99
        http://www.hydropompi.com/

        Коментар


        • От: Има ли вода в моето място ?

          Първоначално публикуван от REGULATOR Преглед на мнение
          Вероятността да не улучи жила е много голяма! Това,че при комшиите има,не значи че и при него ще излезе където и да е!
          Пресен случай от миналия месец-бият дупка 30м.-НИЩО! След разходката на багетиста,на разстояние само 10м. от първата дупка-вода бол!Та по-добре да върже гащите,въпреки че и това с багетите не е гарантирано и на 100%!
          С увеличаване дълбочината на даден сондаж, спрямо околните налични, в които има вода, е твърде възможно достигане на водоносния хоризонт на идентична или по-голяма дълбочина ! С експериментиране по съвет на багетисти- " я дай там..аа няма, добре, мести другаде" и така до безкрай, работата се увеличава безсмислено, а резултата е непредвидим. Много комични случаи съм виждал с такива специалисти..Единия беше в Ломско. Дойде "главен багетист", разходи се разходи по терена, и по едно време взе да заляга и прикляка и припада -" иде, водата, идее..залива ме, виждам я.. " вика...Естествено вода имаше некому дедовия на посоченото място..Другия случай във Владая...местихме пет пъти и накрая шамана ни посочи "най-сигурната" точка на едно място където сондата не можеше да бъде вкарана естествено, следствие на което багетиста разви 60 км/ч по баира надолу и от подметките му излизаха искри, нищо че беше къде 70-годишен...
          0899 шест5313нула
          За всекиго по нещо

          Коментар


          • От: Има ли вода в моето място ?

            На 17 метра излизала скала и затова са спрени сондажите там, после било 50/50 шанса да се изгуби водата.
            Land Rover Discovery II, V8 4.0
            VW Golf VI variant
            Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

            Коментар


            • От: Има ли вода в моето място ?

              Първоначално публикуван от REGULATOR Преглед на мнение
              Вероятността да не улучи жила е много голяма! Това,че при комшиите има,не значи че и при него ще излезе където и да е!
              Пресен случай от миналия месец-бият дупка 30м.-НИЩО! След разходката на багетиста,на разстояние само 10м. от първата дупка-вода бол!Та по-добре да върже гащите,въпреки че и това с багетите не е гарантирано и на 100%!
              На колко процента е гарантирано като не е на 100 ? Въобще можем ли да говорим за някаква гаранция?

              Коментар


              • От: Има ли вода в моето място ?

                Първоначално публикуван от монио Преглед на мнение
                На колко процента е гарантирано като не е на 100 ? Въобще можем ли да говорим за някаква гаранция?
                Много добре знаеш,че гаранция няма,но така ще има кого да псува,ако резултата е "сух"!
                088пет722пет99
                http://www.hydropompi.com/

                Коментар


                • От: Има ли вода в моето място ?

                  Първоначално публикуван от sonda Преглед на мнение
                  С увеличаване дълбочината на даден сондаж, спрямо околните налични, в които има вода, е твърде възможно достигане на водоносния хоризонт на идентична или по-голяма дълбочина ! С експериментиране по съвет на багетисти- " я дай там..аа няма, добре, мести другаде" и така до безкрай, работата се увеличава безсмислено, а резултата е непредвидим. Много комични случаи съм виждал с такива специалисти..Единия беше в Ломско. Дойде "главен багетист", разходи се разходи по терена, и по едно време взе да заляга и прикляка и припада -" иде, водата, идее..залива ме, виждам я.. " вика...Естествено вода имаше некому дедовия на посоченото място..Другия случай във Владая...местихме пет пъти и накрая шамана ни посочи "най-сигурната" точка на едно място където сондата не можеше да бъде вкарана естествено, следствие на което багетиста разви 60 км/ч по баира надолу и от подметките му излизаха искри, нищо че беше къде 70-годишен...
                  Случвало се е , по Ломско , буха със сондата , до изкарване на вода.Нема лошо.Обаче на околните , със сондажи , водата щуква.Това преди двайсетина години , селото Сталийска махла.Тогава им рекох на "сондьорите" , че предпочитам хирург с ръждив нож пред циганин със скалпел.
                  Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                  Коментар


                  • От: Има ли вода в моето място ?

                    Първоначално публикуван от jeko47 Преглед на мнение
                    Случвало се е , по Ломско , буха със сондата , до изкарване на вода.Нема лошо.Обаче на околните , със сондажи , водата щуква.Това преди двайсетина години , селото Сталийска махла.Тогава им рекох на "сондьорите" , че предпочитам хирург с ръждив нож пред циганин със скалпел.
                    Не разбирам нещо..сондьорите са виновни, че са ти изкарали вода ли...или по-добре да бяха оставили сух сондаж ?
                    0899 шест5313нула
                    За всекиго по нещо

                    Коментар


                    • От: Има ли вода в моето място ?

                      Не , не е мой проблемът.На едни познати.Комшията им плащА да се дупчи до вода.За мен изводът е този - по-добре да ме ръчне хирург с ръждив кинжал , отколкото циганин с нов скалпел.Първият е по-вероятно да ме излекува.
                      Иначе си дупчат сондьорите-до изкарване на вода.
                      Ма са тиа работи праат на научна основа.А не - дай да си дупчиме , се ша пъкне мократа!
                      пп Нито багетиста работи на научна основа , нито ще го биете по научному!
                      Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                      Коментар


                      • От: Има ли вода в моето място ?

                        Е па като са искАле ората " сондаж на научна основа ", защо не са си наели хидрогеолог и геофизик, за да им изготвят хидрогроложки доклад, който включва и параграф " неЩукване на водата на комшиите", а са викнали сондьорите и са им казали- "искам вОда" ? А горепосочените багетисти бяха извикани от поръчителите на сондажите, а не от сондиращите, но така или иначе на помогнаха с нищо никому...
                        0899 шест5313нула
                        За всекиго по нещо

                        Коментар


                        • От: Има ли вода в моето място ?

                          Ша си доеме на думата.Не мое да нема вода в това место(и петрол ша са намери , ма трее са връти много надълбоко и накриво).
                          Понякога е по-икономично да се разбереш с комшията и да си поливате от една и съща дупка на една и съща жила.Ма де толкоз желание.За разбирателство.
                          Сеяне.Знаат они кво е геофизик , хидрогеолог , имат си пари ма предните са им скъпи , па и сондаджиите така...
                          Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                          Коментар


                          • От: Има ли вода в моето място ?

                            Разбирателство у таа работа нема. Преди години правихме пилоти и анкерни сондажи за укрепване на една къща в Драгалевци, че човека беше придобил " движимо имущество " , свършихме работата, и преди да натовариме, иде нашия и вика- " абее...може ли да боднете така леееко едно сондажче десетина метра под 30 града наклон, че много ми прелива ямата, да се излива като попрелее у комшииския двор, ама невидимо..."
                            Последно редактирано от sonda; 12-11-16, 17:31.
                            0899 шест5313нула
                            За всекиго по нещо

                            Коментар


                            • От: Има ли вода в моето място ?

                              Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                              Коментар


                              • От: Има ли вода в моето място ?

                                Не го разбирам това писане на някакъв диалект. Мода ли е, неграмотност ли е...
                                Снижава нивото на разговора, това е сигурно. Лично мен ме дразни. Дали не е възможно да се понапънем малко в правописа?

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X