Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Има ли вода в моето място ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Има ли вода в моето място ?

    До сега никой не нищо каза за тия електроди дето се набиват в земята и сканират до 60-80 метра .
    Що за машина е това ?
    Някой зблъсквал ли се е с такова търсене на вода ?
    Колегата Пенчо каза че е невъзможно ,тъй като уредите са прекалено скъпи .
    Аз незнам даже и да са скъпи да има такива . Но е факт че има такива хора които сканират по тоя начин .

    Коментар


    • #17
      От: Има ли вода в моето място ?

      При мен с такова действаха, но първо мина с махало да определи мястото на сондажа.
      Разпъват се кабели на 50-60м от определеното място, после с метална пръчка на всеки метър по направлението на единия кабел се забива металната пръчка и се мерят съпротивления.
      Определят се видовете почва по пластове в дълбочина. Ако намери пясъци е ясно, че там може да има вода. Но дали има със сигурност вода в тях,не може да се каже.
      Не е сигурна работата. При мен се различаваха пластовете в действителност.
      На Краси, който беше поразпитал хора от Водпроект, му беше по-достоверна информацията.

      Коментар


      • #18
        От: Има ли вода в моето място ?

        Първоначално публикуван от druncho Преглед на мнение
        При мен с такова действаха, но първо мина с махало да определи мястото на сондажа.
        Разпъват се кабели на 50-60м от определеното място, после с метална пръчка на всеки метър по направлението на единия кабел се забива металната пръчка и се мерят съпротивления.
        Определят се видовете почва по пластове в дълбочина. Ако намери пясъци е ясно, че там може да има вода. Но дали има със сигурност вода в тях,не може да се каже.
        Не е сигурна работата. При мен се различаваха пластовете в действителност.
        На Краси, който беше поразпитал хора от Водпроект, му беше по-достоверна информацията.
        С какво мериха съпротивленията и как така се различаваха пластовете ? До колко метра засичаха или сканират или ?
        Това съм чувал да го правят .

        Коментар


        • #19
          От: Има ли вода в моето място ?

          Багетите не реагират при всички хора.Има някаква зависимост между тях и кръвната група на човека.Това също беше описано в един от броевете на вестник "Направи сам".Аз лично съм открил вода за поне 5-6 кладенеца.Багетите ми са от алуминиев проводник с диаметър Ф8мм.На някой може да не му се вярва,но метода показва добри резултати.В началото и аз не вярвах.Не искам да убеждавам никого просто намерете човек който умее да работи с багети и ще придобиете сами представа.

          Коментар


          • #20
            От: Има ли вода в моето място ?

            Момчиле правих три сондажа именно но този метод --електромагнитни вълни и хората познаха на 1000процента--почва;баластра ;скала;--но до 15 метра могат да прогнозират ;правят нявъкви комп. графики;абе познават.

            Коментар


            • #21
              От: Има ли вода в моето място ?

              Преди 3 години присъствах лично при копане на кладенец на един приятел, където каза човека с багетите, там излезе водата, даже точните метри дълбочина определи. Това за Пенчо. Иначе всеки може да си дълбае сондажи, ноооо метър 100 лв. беше някога. Който има бол пари - дълбае гьотере, който няма - вика човек с багети.
              подаръци за мъже от FACOM
              промоция на читави инструменти

              и на хоби такива

              тел. О879 Ч8Ч 2З5

              Коментар


              • #22
                От: Има ли вода в моето място ?

                Някой може ли да каже колко е в момента на метър или зависи от региона?
                Кия Спортидж 2000тди
                Всеки шут отзад-е крачка на пред

                Коментар


                • #23
                  От: Има ли вода в моето място ?

                  Писал съм го и в другата тема ще го напиша и тук.

                  Тия с двете медни пръчки са си дрън дрън , това че е познал метрите на които е излязла водата и видовете почви дето са излезли показва само че добре познава района в който ще се копае и аз мога да ти позная в нашия район с точност до 2 метра . Просто е "познал" достатъчно кладенци и познава почвените слоеве. Навремето е имало карти на цяла България с видовете почви / пясък,скала,въровики т.н./ и височината на почвените води. Наий-сигурния начин е да се ориентираш по тях за да знаеш горе долу какво да очакваш, след това вадиш ядка от сондажа /сондираш с Ф50 примерно/ и в зависимост от резултата копаш. Има също и начин да се направи "снимка" преди сондажа обаче преди беше много скъпо към 2000 лв. , сега незнам колко е.

                  Във всяко село си има по някой познавач на времето с пръчки сега мери съпротивления и задължително трябва да е с лаптоп, хората много се впечатляват от лаБтоп-а . Както в темата за касовите апарати човека дето ги "маниполира" задължително е с лаптоп

                  Пръчките наистина се мърдат и при мен се мърдат обаче кво показват те си знаят , сега знам че много хора ще кажат ама човека позна с очите си го видях и т.н. Вярвам ви колеги , но просто се заблуждавате пък и човек иска да го лъжат незнам защо но е така.

                  Аз също мога да ви определя къде да копаете в моя регион и да ви определя почвата и метрите , намаление за коелги съфорумци 10%
                  Примерно:
                  - селата по поречието на р.Марица от Пловдив- до Димитровград - вода на 5 до 13 метра постоянен дебит , пясеклива почва, поставяне на филтри или използване на помпа с голям дебит с смукател /не турбинна/ най-добре в началото някоя бензинова хонда или марица закачена на трактора.
                  - селата покрай път Е80 Върбица,Горски извор, Колкотница ,Добрич ,Светлина - на 8-15 метра първи воден пласт,слаб водата в сондажа свършва за 20 мин. глинеста почва, от 15 метър скала до около 40 метър. Някъде там е и втория воден пласт по "плътен" вода при "нормално" водочерпене 3-4 часа бързо се възтановява водния стълб /1 час/. От там нататък съм стигал до голям воден пласт /колегите сондьори знаят как сладко изведнъж потъва сондата в него/ съм достигал и на 50 и на 100 метра. Обаче замен такъв сондаж е безмислен хубава помпа дето ще вади вода от него е над 2000 лв. + сондажа мъка.
                  - Селата около язовир Тракиец кладенец, сондаж на 10 м. глина и скала / надолу доста плътна / зимата водата излиза извън кладенеца

                  Навсякъде има и изключения това е в общ план, не ми се пишат повече глупости за справки телефон 0881....
                  088455338две
                  "Е нищо не пали като японските, палят като те видят да вадиш ключа от джоба"
                  Джамбазов 2010г..

                  Коментар


                  • #24
                    От: Има ли вода в моето място ?

                    Първоначално публикуван от Петър Анев Преглед на мнение
                    Някой може ли да каже колко е в момента на метър или зависи от региона?
                    Зависи от диаметъра, начина на изработване, вложените материали, района и изпълнителя. Диапазона е много голям, например от 20 лв/м за сондиране ф110мм в скала до 200 лв/м за ф219 в сложен терен.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Има ли вода в моето място ?

                      Става въпрос за едно село до Перник,казва се Радуй.Принципно е идвал някой на времето и казал че сме върху жилата и най много на 10 метра трябва да излезе вода,ама колко е вярно незнам,даже и място е определил и са почнали да копаят но до там.
                      Благодаря все пак за отговора.
                      Кия Спортидж 2000тди
                      Всеки шут отзад-е крачка на пред

                      Коментар


                      • #26
                        От: Има ли вода в моето място ?

                        Първоначално публикуван от Петър Анев Преглед на мнение
                        Става въпрос за едно село до Перник,казва се Радуй.Принципно е идвал някой на времето и казал че сме върху жилата и най много на 10 метра трябва да излезе вода,ама колко е вярно незнам,даже и място е определил и са почнали да копаят но до там.
                        Благодаря все пак за отговора.
                        Добре по кой начин ти определиха водата и метрите ?
                        Как разбра къде да бъде сондажа ?
                        Един вид как си отговори на въпроса на темата ?

                        Коментар


                        • #27
                          От: Има ли вода в моето място ?

                          Е това не мога да кажа щото е било преди повече от 15 години и както казах само само са почнали но са спряли на първия метър,може би щото е било на ръка.
                          Кия Спортидж 2000тди
                          Всеки шут отзад-е крачка на пред

                          Коментар


                          • #28
                            От: Има ли вода в моето място ?

                            Колегата Живко говори за някаква " снимка " -какво имаш предвид ?
                            Те и тея с лап топите пак мещо като снимка казват правят ама ......

                            Коментар


                            • #29
                              От: Има ли вода в моето място ?

                              Първоначално публикуван от slavchovt Преглед на мнение
                              Момчиле правих три сондажа именно но този метод --електромагнитни вълни и хората познаха на 1000процента--почва;баластра ;скала;--но до 15 метра могат да прогнозират ;правят нявъкви комп. графики;абе познават.
                              Ей Слави я кажи за това дето разправяш.
                              Защо само до 15 м ? Има дето и на 80м казват че виждат ?
                              Кажи за какво иде реч .

                              Коментар


                              • #30
                                От: Има ли вода в моето място ?

                                Първоначално публикуван от Петър Анев Преглед на мнение
                                Е това не мога да кажа щото е било преди повече от 15 години и както казах само само са почнали но са спряли на първия метър,може би щото е било на ръка.
                                Еми на първия метър са спрели . Май не са били много обедени че са им дали тояно място

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X