Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Колеги, чистете си интеркулерите :)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Колеги, чистете си интеркулерите :)

    Онзи ден тръгнах да изкачвам с джипката едно баирче, обаче не можах. Засилвах на няколко пъти и усетих, че нещо нямаме мощност, не се форсира като хората, много пуши и не ще да върви из баира... Такааааа, като отворихме капака с един колега и подадохме газ, гледаме - свива маркуча, който излиза от интеркулера. След като след проверихме да не е скъсан маркуча между турбото и интеркулера, по негов съвет последва сваляне на въпросния радиатор, промивка с бензин и вода, от които изтече доста и масло, и тиня, и след това монтаж. Веднага след това тест на същото баирче - Диското изхвърча като тапа там. Ще пусна и клипчета утре, преди и след промивката. Вероятно това задръстване се е получило от факта, че няколко дни преди това един кол излезе от една локва и се заби в маркуча, който излиза от въздушния филтър и го скъса на две. Та докато изляза от локвата имаше доста буксуване и може да е засмукало малко кал и прах после, по пътя. Тоя маркуч после го обвих яко с тиксо и сега уж няма проблеми, но използвам случая да питам и тук, нищо че ще постна и в Купувам - Продавам; някой да има такъв маркуч за 200 ТДИ, който отива от въздушния филтър в турбината? Че тоя лепения засега върши работа, ама не искам да остава така за постоянно.
    Land Rover Discovery 200TDI

  • #2
    От: Колеги, чистете си интеркулерите

    И на мен така ми се свиваше маркуча,ама беше виновен въздушния филтър.
    Имам маркуч,ама е за Дифендър(не знам дали е същия на Диското) и е много скъп.Взех го от Крис за около 120лв(за мен за резерва).Доставя ги само по поръчка.
    2023 Honda CRF 300 Rally,2017 Dacia Duster 1,5dci 4x4 леко пипната, 2013 Honda NT700 Deauville,ABS

    Коментар


    • #3
      От: Колеги, чистете си интеркулерите

      Я качи снимка на тоз маркуч,че нали махам дизела на Класика,та може и да пасне!

      Коментар


      • #4
        От: Колеги, чистете си интеркулерите

        Да ви разкажа две случки от моята практика.
        Случай първи:
        Фолксваген транспортер 1,6 тд, жестоко експлоатиран в строителството. Място на действието - Златни пясъци, строителния бум. Малко преди да отида там падна аусуха, ама целия заедно с парче от турбото. Няма пари за ремонт, колата е на доизживяване, а и турбото "обира" шума и не дразни никого, така че продължавам да си карам. Претоварваме го редовно, бръмчим из прахоляците на огромната строителна площадка (кой знае защо наречена курорт) и хайвана само върви и мълчи - в смисъл, че не се оплаква... Това продължава с месеци, обаче взех да усещам, че колата губи мощност. То, не че много имаше (моторчето е като кафемелачка ), ама и е доста стар, та си викам, че са му толкова силиците вече. Работата, обаче стигна дотам, че на равното и празен не можех да му сложа повече от трета - просто няма сила сам себе си да дърпа. Обектът е вече пред завършване и решаваме, че и Транспортера трябва да издеяни до края, каквото и да става! Един ден отивам да му сменя маслото - чувствах се като да оправям зъби на болен от рак в последен стадий... В сервиза казах на момчетата да му сменят и въздушния филтър, нали са все "филтри" - сменят се! Като свалиха стария ( не искам да казвам "филтър" щото нищо не филтрираше ) се оказа, че се е превърнал в асфалтова запечатка.
        Обяснението: входящият отвор на въздушния филтър е точно срещу края на турбото, което сега духа изгорели газове, смесени с маслени изпарения...нещо като да си завреш носа в задника, с извинение! В комбинация с изобилието от прахоляк се беше получила перфектна тапа. Ама как тръгна после хайванът....

        Случай втори: Опел Кадет комби също на пределна възраст. Място на действието - Шумен. Аз съм за пръв път в града и трябва да замествам куриер. Карам си по една дълга улица с предимство, което съвсем неочаквано ( за мен ) свършва... Ама, пустият му знак, който ми го казва подло се скрил зад едно дърво! Видях го! И спрях! Само, че...късно! Един таксиджия се спря в мен, за което бях виновен аз, разбира се. КАТ, застрахователи - по технология. Колата влиза в сервиз за дребни тенекеджийски работи и нов фар. Отивам да си я взема след два дни и доволен си тръгвам, но колата не върви! Няма мощност! Бре! Никой нищо не е пипал по мотора, к'во й стана! Все пак се връщам в сервиза и споделям със собственика за проблема. Той хич не се изненада и ме прати да си купя...ауспух! Първо си помисих, че нещо ме подритва по асфалта... От сътресението при удара вътрешностите на изгнилото гърне се поразпаднали и ауспухът се запушил. С новото гърне колата заживя втора младост.
        Извод: да си пазим входовете и изходите на двигателите - и те искат да дишат "свободно"....
        00359893488603

        ....нямам си вече LR...

        Коментар

        Активност за темата

        Свий

        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

        Зареждам...
        X