Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво масло за Trooper 3.0

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Какво масло за Trooper 3.0

    Първоначално публикуван от silverfox Преглед на мнение
    Отляво като застанеш срещу джипа ли? Там е първия (основния) маслен филтър. Малко над него има нещо, което силно прилича на втория маслен филтър, но като бутна под него излиза някаква тръбичка, пък и отгоре няма нищо, което да наподобява маслена магистрала.
    Ако сте с два филтъра, те са разположени един срещу друг, от ляво и от дясно на ДВГ-то. Вторият филтър е по-къс и по-широк от основния и служи само и единствено за филтриране на маслото от турбината. Има вероятност и да сте с един филтър, огледайте добре.

    Коментар


    • #17
      От: Какво масло за Trooper 3.0

      С два е, но в книжката е дадена много частична схема и не мога да се ориентирам. Принципно като го закарам на канал за смяна ще го намеря, но исках да се ориентирам предварително.
      Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

      Коментар


      • #18
        От: Какво масло за Trooper 3.0

        Филтъра за мотора е от дясно(голям) ,филъра за реила (ляво)малък на картера
        МИСЛЕНЕ МУ Е МАЙКАТА

        Коментар


        • #19
          От: Какво масло за Trooper 3.0

          Първоначално публикуван от isuzo Преглед на мнение
          Филтъра за мотора е от дясно(голям) ,филъра за реила (ляво)малък на картера
          Да - точно там са. Като свалиха кората отдолу се виждат и двата. Втория за съжаление май не е бил сменян никога, защото се изкриви скобата докато се развие, а първия тръгна на ръка.


          ПС:
          Първоначално публикуван от skandi66 Преглед на мнение
          Маслата в преден и заден ДИФ ги дават 80 w 140. Тук имам една лична молба - ако може да направите тест на преден ДИФ, дали е LSD /всички колеги правят тест на заден ДИФ, а ние в Исузу да направим на преден. Известно ми е, че се купуват допълнително самоблокиращи се касети, както за преден, така и за заден. Използваното масло ме наведе на мисълта, дали нямате заводско поставен на преден ДИФ LSD.
          Няма LSD на предния диф.
          Последно редактирано от silverfox; 19-06-11, 07:44.
          Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

          Коментар


          • #20
            От: Какво масло за Trooper 3.0

            Да споделя какви ги свършихме днес
            5w30 - api sl/cf 6,5l - ДВГ
            75w140 - api gl-5 2,8l - заден диф
            75w90 - api gl - 1,5l - преден диф
            10w40 - api sl/cf 1,5; 2,8l - РК и РСК
            2 маслени филтра, стандартния голям и малкия, който монтирахме от Хонда 20х1,5. Сменихме въздушния филтър и цялата тази процедура излезе 252лв., като са ползвани отстъпки 10-15% на артикул.

            ПП:Като гледам надписа на малкия филтър, мисля, че или никога не е сменяван, или само когато е бил гаранционен. Издържа 10-11 години и след това трябва да се сменя пак
            Прикачени файлове

            Коментар

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X