Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво масло за Trooper 3.0

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Какво масло за Trooper 3.0

    След като поръчах оригинални Isuzu маслени филтри за джипа се чудя откъде и какво двигателно масло да поръчам. Оказа се доста сериозен проблем. Според Workshop Manual:

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:oilviscosity.jpg
Прегледи:1
Размер:44.8 КБ
ID:5931656

    излиза, че зимата трябва да наливам 5W-30, а лятото 10W-30. Всички масла в България, които намерих за common rail дизелови двигатели са или 5W-40, или 10W-40. Според някои форуми с 10W-40 се скапват лесно уплътненията на дюзите.
    От друга страна в същия manual са дадени следните препоръчителни масла:

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:oils.jpg
Прегледи:1
Размер:149.7 КБ
ID:5931657

    вижда се, че са дали доста голямо разнообразие...
    Повечето места, на които питам за масло ме питат за спецификация. Казвам Е2/В2 и дотам. Обяснявам за какъв тип двигател ми трябва и пак дотам. Засега съм намерил 5W-30 за common rail на Repsol, ама 10W-30...
    Та общо взето досега не ми се е налагало така сложно да си избирам двигателно масло и се омотах нацяло
    Някой да помогне със съвет?
    Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

  • #2
    От: Какво масло за Trooper 3.0

    Малкото масла 10W-30, които намерих ги дават за трактори и друга селскостопанска дейност, в най-добрия случай - за камиони...
    Дали ще е добре да сложа 0W-30?
    Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

    Коментар


    • #3
      От: Какво масло за Trooper 3.0

      В крайна сметка звъннах на дилър на Opel и ги питах дали имат GM 5W-30 за Monterey с този двигател и отговора беше - да - 90лв/5л. Като за такъв тукмак поръчах 2х5л
      Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

      Коментар


      • #4
        От: Какво масло за Trooper 3.0

        Ако разровиш темите назад ще видиш, че и аз съм питал същото нещо и колегите, каращи такива коли, ми отговориха. Въпреки това, аз и до ден днешен си наливам 5в30 и 10в30 на Мобил(взимам си го от представител на Дачия).
        +359 899985804

        Коментар


        • #5
          От: Какво масло за Trooper 3.0

          Първоначално публикуван от stormmaker Преглед на мнение
          Ако разровиш темите назад ще видиш, че и аз съм питал същото нещо и колегите, каращи такива коли, ми отговориха. Въпреки това, аз и до ден днешен си наливам 5в30 и 10в30 на Мобил(взимам си го от представител на Дачия).
          Чел съм почти всички теми в раздела и се учудих, че има такава, но да - вярно съм я пропуснал и то сигурно заради заглавието:
          Isuzu Trooper 3.0тди - датчик за ръчна спирачка, масло.

          Всъщност Mobil 1 го препоръчват и в чуждите форуми, но така или иначе вече поръчах 5W-30 та ще мина и аз по твоя път
          При 10W-30 ме притснява, както писах, факта, че повечето производители го препоръчват за селскостопанска техника.
          Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

          Коментар


          • #6
            От: Какво масло за Trooper 3.0

            Има си много добро ръководство от Исузу, което ти вече си свалил и имаш. Там виждаш кои производители препоръчват, ако имаш възможност, намери някой от тях...аз не успях
            +359 899985804

            Коментар


            • #7
              От: Какво масло за Trooper 3.0

              Здравейте, Silverfox! Според класификацията за дизелови двигатели API, за вашия модел се препоръчва масло с клас СВ - средни изисквания. Най-вероятно това ви е известно. Мисля, че когато е произведено ДВГ-то, СВ е било най-високия за момента клас и най-верояно са направени тестове с маслото. Интересно ми е както вашето мнение, така и на други запознати по въпроса колеги. Ако приемеме, че въпросният клас е бил най-висок за момента, когато е започнало производството на вашия модел и марка ДВГ, какво мислите за следните класове- CC, CD, CD+, CE - SHPD, CF4, CE, CG4, CH4 по Euro 3 и CI
              Да приемем, че сега има по-високи класове - би ли трябвало да се кара с най-високия клас моторно масло /не твърдя, че логиката ми е правилна, просто се чудя/.
              Една лична препоръка към вас - подмяна на спирачната течност в системата, естествено, когато имате възможност, аз я пропуснах и затова си изпатих / запушване на един от клапаните на ABS. Сигурно ви е известно - препоръчва се спирачна течност DOT 3 и DOT 4.
              Подмяната на маслото в СК е същото както в хидроусилвателя на волана, Декстрон III.
              Маслата в преден и заден ДИФ ги дават 80 w 140. Тук имам една лична молба - ако може да направите тест на преден ДИФ, дали е LSD /всички колеги правят тест на заден ДИФ, а ние в Исузу да направим на преден. Известно ми е, че се купуват допълнително самоблокиращи се касети, както за преден, така и за заден. Използваното масло ме наведе на мисълта, дали нямате заводско поставен на преден ДИФ LSD.

              Не знам дали при вас стоят табелките по купето около двигателя, на които пише, че маслото на ДВГ-то се сменя на 7500 км и явно ще ви направи впечатление, че има разлика от препоръките на производителя на ДВГ -то и тези на производителя на маслото, което сте избрали, аз лично спазвам препоръките на производителя на ДВГ. Препоръката на производителя на въпросните табелки пише, че горивен и въздушен филтър се подменят на 40 000км. Аз обаче не ги спазвам по обективни причини, защото те явно са за друга географска ширина, но не и за БГ, смятам, че ме разбирате, сменям ги по-често.
              Последно редактирано от skandi66; 10-06-11, 21:48. Причина: допълнение

              Коментар


              • #8
                От: Какво масло за Trooper 3.0

                Първоначално публикуван от skandi66 Преглед на мнение
                ...Според класификацията за дизелови двигатели API, за вашия модел се препоръчва масло с клас СВ - средни изисквания. ...
                Във втората извадка от ръководството в първия ми пост в графа API са изброени почти всички споменати от Вас спецификации (CE, CD, CG4, CF, CF-4), но не и CB.

                Това, което ми предложиха от Opel е GM Dexos2 5W-30.
                Последно редактирано от silverfox; 11-06-11, 09:24.
                Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                Коментар


                • #9
                  От: Какво масло за Trooper 3.0

                  Ако направим едно обобщение до тук, се получава, че за да имат по-дълъг експолатационен период въпросните уплътнители, трябва да се слагат висококачествени масла с коефициенти, поддържащи висока плътност при висока температура.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Какво масло за Trooper 3.0

                    Аз лично го карам 5v40. Ако разгледате внимателно двигателя ще видите че при въпросните уплътнения няма високо налягане на маслото.Те в действителност изолират горивото от маслото и антифриза. От главата надолу двг е като всички други.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Какво масло за Trooper 3.0

                      Сори ама друг двигател със толкова малки маслени помпи (две на брои),сложени толкова на високо и въртящи се от балансиращите валове под маховика не съм виждал
                      МИСЛЕНЕ МУ Е МАЙКАТА

                      Коментар


                      • #12
                        От: Какво масло за Trooper 3.0

                        Първоначално публикуван от silverfox Преглед на мнение
                        Във втората извадка от ръководството в първия ми пост в графа API са изброени почти всички споменати от Вас спецификации (CE, CD, CG4, CF, CF-4), но не и CB.

                        Това, което ми предложиха от Opel е GM Dexos2 5W-30.
                        Както правилно сте забелязали, допусната е грешка от моя страна с цитата на въпросното масло СВ, което е с нисък клас със средни изисквания. Имах предвид друго - CF4 - специално за бързооборотни четири- и шестцилиндрови дизелови двигатели, но съм се объркал, за което се извинявам, не съм искал да въведа никого в заблуда.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Какво масло за Trooper 3.0

                          Някой знае ли къде се намира втория маслен филтър?
                          Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                          Коментар


                          • #14
                            От: Какво масло за Trooper 3.0

                            отгоре на картера от лявата страна
                            Последно редактирано от isuzo; 13-06-11, 09:17.
                            МИСЛЕНЕ МУ Е МАЙКАТА

                            Коментар


                            • #15
                              От: Какво масло за Trooper 3.0

                              Първоначално публикуван от isuzo Преглед на мнение
                              отгоре на картера от лявата страна
                              Отляво като застанеш срещу джипа ли? Там е първия (основния) маслен филтър. Малко над него има нещо, което силно прилича на втория маслен филтър, но като бутна под него излиза някаква тръбичка, пък и отгоре няма нищо, което да наподобява маслена магистрала.
                              Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X