Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Castrol TDA

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Castrol TDA

    Доста четох за добрите качества на добавката за дизелови горива Castrol TDA, та реших да си поръчам. Обаче...
    Това:



    ...или това:



    ... кое е истинско, или едното е стара, а другото нова опаковка?

    ПС - по едно време имах идея да си направя сам "добавка" - малко бензин (напр. 20г/л и малко двутактово масло ~50г/л), ама с common rail-a не смея. Не е лоша идея да се добави и спирт за горене за да не позволява парафина да се втвърдява (то в купешките добавки е повечето спирт), ама като гледам какъв е сегашния спирт за горене и още повече се отказвам...
    Последно редактирано от silverfox; 07-06-11, 17:15.
    Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

  • #2
    От: Castrol TDA

    Първото е старата опаковка на второто. Ползвам я повече от 10 години доста редовно. Доволен съм.
    "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

    Коментар


    • #3
      От: Castrol TDA

      Първоначално публикуван от Джамбазов Преглед на мнение
      Първото е старата опаковка на второто. Ползвам я повече от 10 години доста редовно. Доволен съм.
      +100

      само че малко сезона не е актуален за TDA-то.
      Силата му е от есента до пролетта, освен ако не зареждаш тубно гориво.

      В Метро е по-евтино, отколкото при дилъра!

      Коментар


      • #4
        От: Castrol TDA

        Колегите са ме изпреварили, но още един плюс за въпросната добавка и от мен.По принцип наистина е по-силна късна есен и зима, но честно казано аз я хакам целогодишно.
        Renault Koleos, Dinamique, 175hp http://www.youtube.com/watch?v=lq3eCuMXeEw

        Коментар


        • #5
          От: Castrol TDA

          Това е и според мен една от най-добрите добавки за дизел. Има един единствен минус, който за съжаление изпитах на гърба си - старият тип опаковка не подлежеше на качествено затваряне, след като е веднъж разпечатана (не знам дали и с новата е така?). А дори и няколко капки върху мокета в багажника ви осигуряват отвратителна, но затова пък дълговечна смрад, неподлежаща на премахване с познатите ми почистващи и обезмирисяващи средства, дори и след десетократната им употреба.
          Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

          Коментар


          • #6
            От: Castrol TDA

            Първоначално публикуван от stargazer Преглед на мнение
            Това е и според мен една от най-добрите добавки за дизел. Има един единствен минус, който за съжаление изпитах на гърба си - старият тип опаковка не подлежеше на качествено затваряне, след като е веднъж разпечатана (не знам дали и с новата е така?). А дори и няколко капки върху мокета в багажника ви осигуряват отвратителна, но затова пък дълговечна смрад, неподлежаща на премахване с познатите ми почистващи и обезмирисяващи средства, дори и след десетократната им употреба.
            Много поетично определение и Хабсолютно вярно според моя скромен опит. А 1 тубичка е за 500 л. гориво, което означава, че дълго време се подмята из МПС-то.
            Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

            "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

            Коментар


            • #7
              От: Castrol TDA

              Първоначално публикуван от stargazer Преглед на мнение
              Това е и според мен една от най-добрите добавки за дизел. Има един единствен минус, който за съжаление изпитах на гърба си - старият тип опаковка не подлежеше на качествено затваряне, след като е веднъж разпечатана (не знам дали и с новата е така?). А дори и няколко капки върху мокета в багажника ви осигуряват отвратителна, но затова пък дълговечна смрад, неподлежаща на премахване с познатите ми почистващи и обезмирисяващи средства, дори и след десетократната им употреба.
              Не, с тази опаковка за 250 литра гориво няма проблем със затварянето.Даже гърловината е оразмерена, за да знае човек колко сипва.На старата за 500л. гориво не знам как е било, но тази е добре от към опаковка.
              Renault Koleos, Dinamique, 175hp http://www.youtube.com/watch?v=lq3eCuMXeEw

              Коментар


              • #8
                От: Castrol TDA

                Аз лично като първата разфасовка не съм виждал, но съм ползвал втората и наистина е перфектна.Колегите са прави,че сега не е сезона на добавките.
                "Няма как да обясниш нещо на човек, с когото ви делят два вагона книги!" Тодор Колев

                Коментар


                • #9
                  От: Castrol TDA

                  И от мен един голям + , и аз ползвам тази добавка и съм доволен, само веднъж имах проблем с разливане на малко количество и доста дълго си миришеше в колата, но грешката май си беше моя тогава.
                  Иначе я има и в бензиностанции Литекс.
                  I'm not Lost, I'm Discovering !

                  088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

                  Коментар


                  • #10
                    От: Castrol TDA

                    Първоначално публикуван от silverfox Преглед на мнение

                    ПС - по едно време имах идея да си направя сам "добавка" - малко бензин (напр. 20г/л и малко двутактово масло ~50г/л), ..
                    Нормата е 5г/л. или 0.5%
                    сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
                    dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

                    Коментар


                    • #11
                      От: Castrol TDA

                      Първоначално публикуван от Чичо Преглед на мнение
                      Нормата е 5г/л. или 0.5%
                      Нормата на кое?
                      Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                      Коментар


                      • #12
                        От: Castrol TDA

                        Първоначално публикуван от silverfox Преглед на мнение
                        Нормата на кое?
                        Двутактово масло към литър нафта!
                        сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
                        dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

                        Коментар


                        • #13
                          От: Castrol TDA

                          Аз съм чувал само за смес за двутактови двигатели. Там се смесва масло с бензин. За пръв път чувам, че има норма за смесване на нафта с масло. Интересно ще ми е да споделиш откъде е тази норма.
                          Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                          Коментар


                          • #14
                            От: Castrol TDA

                            Първоначално публикуван от silverfox Преглед на мнение
                            Аз съм чувал само за смес за двутактови двигатели. Там се смесва масло с бензин. За пръв път чувам, че има норма за смесване на нафта с масло. Интересно ще ми е да споделиш откъде е тази норма.
                            Тук, от този форум. Имаше една статия превод от немски за проведен експеримент и там се препоръчва 0.5% масло за добавка в нафтата за подобряване мазането на ГНП поради качеството на съвременната нафта с намалено съдържание на парафини и сяра. Мисля, че беше във форума "Горива, смазочни течности и химия". Опитах се да я намеря и да дам линк, но нещо не успях.
                            сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
                            dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

                            Коментар


                            • #15
                              От: Castrol TDA

                              http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=50536
                              Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X