Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Castrol TDA

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Castrol TDA

    Както винаги, адаша, Джамбазов. е отговорил още веднага.
    Иначе, старата опаковка верно не се затваряше добре.
    По спомен, 2007-ма на тръгване за състезанието във Варна, сгънах седалките на Патрола, да е по-широко на кучето, при което чантите на облегалката, обаче, са с главата надолу и пътувахме в "приятен" аромат.
    Колкото, до 2Т масло в нафтата, чак тази година се наканих да пробвам и ефекта е добър и в двете джипки, след изминати поне 300км. докато се усети.
    Макар и съвсем субективно - като съотношение - цена - качество, най-добре ми се вижда полу-синтетичното 2Т масло от Верига супермаркети с"К".
    Life is too short to drive dull cars!

    Fight global warming !
    ... turn on your A/С !

    Коментар


    • #32
      От: Castrol TDA

      ТДА-то е хем да не "замръзва" нафтата, хем за по-добро мазане. Аз точно за второто я ползвам, че съм със скъпа и трудно откриваема помпа . Та за колите с роторна помпа - определено е полезна и през лятото. За тия по-модерните - основно полезна е през зимата.

      Коментар


      • #33
        От: Castrol TDA

        Първоначално публикуван от brum Преглед на мнение
        ТДА-то е хем да не "замръзва" нафтата, хем за по-добро мазане. Аз точно за второто я ползвам, че съм със скъпа и трудно откриваема помпа . Та за колите с роторна помпа - определено е полезна и през лятото. За тия по-модерните - основно полезна е през зимата.
        А комънрейл има ли нужда от добавка?
        Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

        "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

        Коментар


        • #34
          От: Castrol TDA

          Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
          А комънрейл има ли нужда от добавка?
          Тя не системата, а нафтата има нужда от добавка. Всяка система си работи нормално с хубава нафта. Но никоя не може да работи със замръзнала нафта. А на мен миналата година ми замръзна нафтата, та слагах TDA и така си карах. Другото са екстри към добавката и не са кой знае колко необходими.
          Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

          Коментар


          • #35
            От: Castrol TDA

            Такааа.....Castrol TDA бил спрян от производство(вреден - защото винаги оставало в шишето колкото и да го изтискаш) и нашите тука изкупували залежали наличности по Европата. Това ми го сподели един пич от един маслен магазин. Та на мен признанието ми прозвуча логично и смислено, па макар и честно.
            Пет нагъзинчета за авточасти в квартала обиколих. Всички продават добавка произведена септември-ноември 2013, при срок на годност 2 год.
            Някой? Нещо? Изпитана алтернатива?
            WG 2.7 CRD

            Коментар


            • #36
              От: Castrol TDA

              С едно търсене в Google ислизат 5 магазина на първите 2 страници, навсякъде е налична. Кога е произведена обаче няма как да разбереш докато не я получиш.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • #37
                От: Castrol TDA

                [QUOTE=imarh;2857678]Такааа.....Castrol TDA бил спрян от производство


                Целият наличен Кастрол ТДА в момента идва от Турция. В Турция не е забранен и си се продава. Но както и към маслото на Кастрол което идва от Турция, така и към тази добавка съм леко резервиран. Защото при директни наблюдения, на аналогични двигатели 2.0д на ФВ, европейският Кастрол е нещо доста по-различно от това, което идва в тубите от Турция. Лично мнение.
                Павел Викторов - 0 осем 7817878 три

                Коментар


                • #38
                  От: Castrol TDA

                  Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                  С едно търсене в Google ислизат 5 магазина на първите 2 страници, навсякъде е налична. Кога е произведена обаче няма как да разбереш докато не я получиш.
                  Проблемът не е да се намери къде се продават. В интернет по принцип има всичко, но реалностите и наличностите са съвсем различни.
                  Проблемът е да се намери асортимент, който да е още в годност поне половината от срокът.
                  WG 2.7 CRD

                  Коментар


                  • #39
                    От: Castrol TDA

                    В Метро 1-2 шишета които погледнах бяха 14.01.2014 г. На оригиналния етикет пишеше "произведено в еу ". Имаше залепен полски етикет. Обаче срок на годност пишеше 5 години?
                    Hyundai Tucson JM 2.0 CRDI 4WD

                    Коментар


                    • #40
                      От: Castrol TDA

                      Че т'ва има ли реален срок на годност? Нито е храна да втаса, нито си променя консистенцията с годините.

                      Аз си пазарувам от вносителят (по повечко на веднъж, хем винаги го има, че хем е по-евтино). Обаче колата за която го пазарувах стана 2ра кола и се кара сравнително рядко. Та си седят 1-2 сигурно 5+ годишни шишета в гаража и си сипвам без да му мисля...

                      Коментар


                      • #41
                        От: Castrol TDA

                        Не си струва вече парите. Преди 5-6 години беше 14 лв , после 17 сега е вече 22. Ясно , че производител и търговци не са били на загуба при цена от 14 лв, сега колко ли е надценката при 22лв ? На Бардал е леееко по-на сметка . Така или иначе зимната нафта е с по-малко ( или никакъв ? ) парафин и трудно ще замръзне при нашата зима . 2Т масло обаче си е добре особено зимата , + може малко бензин или газ за светене макар , че е по-скъпа . Преди доста години газта за светене беше по-евтина от бензина - 50-60 ст ? и един колега си караше вартбурга със смес бензин+газ и на 100 км печелеше примерно лев и 50 ст.

                        Коментар


                        • #42
                          От: Castrol TDA

                          На времето на редовите (и не само ) помпи слагахме 10% бензин зимата...
                          Обаче сега нещо не ми се рискува - изрично в книжката пише 'да не се добавя никакъв бензин'...
                          Дали има конкретна причина да напишат това, или го пишат за да се презастраховат?
                          Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                          Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                          Коментар


                          • #43
                            От: Castrol TDA

                            Сегашната газ, която се продава по магазините на цена 3-4лв литър, няма нищо общо с онази газ, която се продаваше навремето в стъклеши шишета, и се бъркаше навсякъде по ТПКтата. На сегашната, поне на 50% от шишетата пише къде с по-едър шрифт, къде с по-дребен "разредител", на другите са го спестили. Иначе истинската газ, освен за светене, се ползваше и за коли, въшки, гастрити и язви, и за какво ли не. Със сегашната по-добрене пробвайте.
                            Павел Викторов - 0 осем 7817878 три

                            Коментар


                            • #44
                              От: Castrol TDA

                              Първоначално публикуван от brum Преглед на мнение
                              Че т'ва има ли реален срок на годност? Нито е храна да втаса, нито си променя консистенцията с годините.
                              За точно това не знам, но за други дизелови добавки производителите си казват че ако не е отваряно си е годно неопределено време.


                              Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                              На времето на редовите (и не само ) помпи слагахме 10% бензин зимата...Обаче сега нещо не ми се рискува - изрично в книжката пише 'да не се добавя никакъв бензин'...
                              Дизелите с директен инжекцион не понасят мешане. Там горивото се впръсква под видоко налягане и ако има добавен бензин той ще се запали пръв и ще унищожи дюзите.


                              Първоначално публикуван от imarh Преглед на мнение
                              Изпитана алтернатива?
                              "Лики Моли" е марка която прави качествени добавки, имат и една срещу замръзващ дизел която се продава в България и предполагам също действа успешно. Мисля че и "марковите" бензиностанции си слагат добавки в дизела по принцип зимата.

                              Коментар


                              • #45
                                От: Castrol TDA

                                Първоначално публикуван от Asteri Преглед на мнение
                                Дизелите с директен инжекцион не понасят мешане. Там горивото се впръсква под видоко налягане и ако има добавен бензин той ще се запали пръв и ще унищожи дюзите.
                                Ко речИ?
                                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X