Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Castrol TDA

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Castrol TDA

    Аз карам предимно дизели от доста време и определено съм стигнал до извода,че в България нафтата е много суха и задължително трябва да се слага добавка или 2т. масло!На моята кола на един резервоар нафта 100л./1л. двутактово малсо слагам и съм много доволен,а и определено има голяма разлика! Колата работи много по-меко....и обеснението е,че без масло нафтата е суха и дюзите щракат доста!
    Майка Япония.......Всичко друго е компромис!

    Коментар


    • #17
      От: Castrol TDA

      Кастрола го ползвам зимата и съм доволен.
      Двутактово добавях в нафтата доскоро, но като свърши, започнах да сипвам чисто олио вместо него и ефекта е същия. Четох някъде че олиото бидейки вид минерално масло било със същите мазилни свойства. Дозата на смесване е твърдо "едно към гьотере"
      Toyota Yaris 1,4D-4D 0889/
      MB W124 200TE 801-
      TLC LJ70 2,4TD 364

      Коментар


      • #18
        От: Castrol TDA

        Имаше кампания за спиране на производството на тази добавка, защото била много антиекологична. Едва ли не, една опаковка убивала рибата от един язовир! Нощем сънувам как ми се мятат едни умрели щуки...
        edoors.bg- Джаджи за врати и врати

        Коментар


        • #19
          От: Castrol TDA

          Какви биха били евентуалните последици (положителни и отрицателни) ако слагаме не по 1гр./литър ами примерно по повече - 2гр; 3гр. ?

          Коментар


          • #20
            От: Castrol TDA

            Първоначално публикуван от silverfox Преглед на мнение
            Тсъ.

            Ето:
            http://forum.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=107487

            А
            з карам с двутактово, по 250ml на 60 литров резервоар, целогодишно. И има разлика - субективно мотора работи по-тихо и по-равномерно. Като си мерих компресията и вадих подгревните свещи по тях нямаше и помен от нагар - все едно току що съм ги купил от магазина. Чак се учудих. А и според теста горе е най-добрата добавка по отношение на мазане, с изключение на редки и скъпи добавки специално за това (в случая с теста от PDF файла в първия пост, до колкото помня беше на трето място).

            Най-голяма изненада за мен беше практически никаквата ползва по отношение на мазане от обикновено употребявано моторно масло. Явно двутактовото си е правено за мазане силно разредено, а другото - не. Не помня Castrol TDA точно за какво беше - дали за мазане, или за незамръзване.

            ПП: Няма допълнителни сажди и димене от двутактовото масло, сипано на дизелов двигател. Вече станаха май 2 години откак сипвам такова. Синтетично или минерално от OMV. Има ги на всяка бензиностанция. Когато и да съм отварял нещо по горивната ми система, всичко свети. Няма отлагания и няма корозия. Сипвам предимно обикновена нафта от OMV, по-рядко от Rompetrol и Eko.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • #21
              От: Castrol TDA

              А ще има ли някакъв проблем ако се смесва 2Т масло на TDI помпа-дюза

              Коментар


              • #22
                От: Castrol TDA

                Първоначално публикуван от digi123 Преглед на мнение
                А ще има ли някакъв проблем ако се смесва 2Т масло на TDI помпа-дюза
                Из интернет четох че на някаква тойота D-4D като правили тестове - сипвали. Нямало проблем. То няма и причина да има, освен примерно филтъра за твърди частици, ако има такъв, но се съмнявам и на него да пречи.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • #23
                  От: Castrol TDA

                  И аз търсих по форумите да прочета нещо по въпроса,но не открих.За сега ще се въздържа от експерименти ...може би по-нататък

                  Коментар


                  • #24
                    От: Castrol TDA

                    Колега никакви проблеми. Имам Ситроен Пикасо 2000 ХДИ ,доста претенциозен мотор , слага му двутактово масло по около 200-250 грама на резервоар 65 литра. Имам и Фолксваген Ню Битъл 1.9 ТДИ и там е същото.Досега никакви проблеми с колите.Усеща се наистина разлика в работата и на двата двигателя.
                    Терано2 2.7 тд 99к.с 1995г.,Мерцедес С200 - 1995г. Ню Битъл -лимитед 1.9 тди
                    0885544754 Светослав Стоянов

                    Коментар


                    • #25
                      От: Castrol TDA

                      Някой да каже от къде да купя Кастрол ТДА в София, така че да съм сигурен, че е оргиналната добавка?
                      Със съдържащи ламелен или сферичен графит над 2,14% не разговарям.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Castrol TDA

                        Метро..
                        Зареждат се от вносителя.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Castrol TDA

                          Благодаря!
                          Със съдържащи ламелен или сферичен графит над 2,14% не разговарям.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Castrol TDA

                            Petrol
                            ВАЗ 2102 СС пакет проект 4х4
                            Е250 1998-продаден
                            Субару Пустош

                            Коментар


                            • #29
                              От: Castrol TDA

                              В метро беше 21 и кусур лева.
                              В Cardepo го бях виждал за 16.
                              Ники

                              Коментар


                              • #30
                                От: Castrol TDA

                                Преди години карах с тази добавка на кастрол , но от 2 години ползвам само BARDAHL B.D.C. 1l - (купувам го по 28 лева ) стига за 1000 литра нафта лятото и 500 литра зимата(2 към 1 за да не замръзва горивото по инструкцията)Слагам и по 1л. двутактово бездимно масло на един резервоар(90л.)
                                И от двете добавки съм доволен ,но BARDAHL-а идва чувствително по-изгодно.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X